ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Diskusia k článku
Corsair
11/6/2012
Windows Internet Explorer
15390eur v"plnej vybave"?To co tu nazyvaju plna vybava je u inych automobiliek stredna alebo aj nizsia.Na nepozinkovane auto nedopecenych tvarov vysoko odvazna cena.Cenotvorcovia Dacie volako rychlo dobehli ceny renomovanejsich automobiliek,no kvalita a dizajn postupuju ovela pomalsie.Max cena tohoto modelu by nemala presiahnut 13000eur,no to je moj nazor.
aston
11/6/2012
Windows Chrome
Nevidim dovod preco kupit toto, ked novy grand scenic stoji 14tis € a aj polrocny za 12 bude nasobne lepsia volba.
kingston
12/6/2012
Windows Firefox
no ja neviem, žeby za trištvrte roka spadla cena Grand Scenica? Vo vyhladávači som našiel náhodný článok kde je 5-miestny 1.6 diesel: "Cena testovaného vozidla je 24 230€.
Cena základného modelu s rovnakou motorizáciou - 19 590€. "

Podobne výrazne by sa pri výbave vyšplhal Grand Scenic 1.5 dCi 81kW (od 17.090 EUR) na rozdiel od Dacie Lodgy 1.5 dCi 79kW (od 13.590).

Pre väčšinu občanov SR je aj 3500 EUR (či 5000-6000) "navyše " k cene podobného produktu, ktorý kupujú z vlastných zdanených peňazí, nedostižná méta. Lenže tu stále mnohí radšej kúpia ojazdený Renault (s neznámym opotrebením a druhom zaobchádzania), než aby boli "zahanbení" pred posmeškárskymi kolegami, že jazdia na Dacii.
P.S. osobne Daciu nemám, ak by som však potreboval automobil podobného typu, o Lodgy by som kludne uvažoval.
Corsair
12/6/2012
kingston-nemam nic proti tejto znacke,sam som pred 4 rokmi zvazoval kupu Logana 2.generacie v plnej vybave za 276000Sk a to bola vtedy super cena za nove auto,no vydarilo sa mi ine.A ak by som ja uvazoval o podobnom aute iste by som bral bud Daciu Dokker alebo 7miestnu Daciu Logan MCV v plnej vybave,ktora je uz odskusana a dizajnovo ovela vabivejsia a hned cez 2000eur usetrenych.Tolko k tomu setreniu nasich obcanov.
aston
13/6/2012
Android Android
Tak treba hladat poriadne.

http://m2.mobile.de/;page=pkw/1.0.0/ad/163414229

Ano pri kupe je lacnejsi ale pri predaji sa z toho stane auto na cely zivot....
kingston
13/6/2012
Windows Firefox
Corsair, k tvojmu príspevku som v podstate ani nepísal reakciu, nemám dôvod namietať (že sa mohli zastaviť na max. 13000 EUR)
Nezdala sa mi cena za nový grand scenic 14 tis. - teraz už vidíme že aston by si teoreticky kúpil za túto cenu radšej "nový" scenic jazdený trištvrte roka s údajnými 21tis. km, a musel by merať spiatočnú cestu 1500 km len aby si ho v zahraničí obzrel.
Renault pritom tiež nie je značka, pri ktorej zvuku by padala verejnosť do kolien (povesť nepríliš lichotivá).
A ak si "chudobnejší" človek kúpi raz za čas nové auto, väčšinou si ho drží dlhé roky, tam ho nemusí trápiť nízka cena 8-15 ročného auta pri predaji (každé je už beztak na mizivej úrovni oproti obstarávacej+prevádzkovanej cene). Ibaže by sme naozaj zistili, že vôbec nikto Daciu z bazáru/na inzerát nikdy nekúpi.
Corsair
13/6/2012
Ano v podstate suhlasim,no mne sa jedna o toto konkretne vozidlo a hovorim,ze ak kupit novu Daciu,ktora sa mi pacila hlavne pre robustnost,spolahlivost,jednoduchost,priestranost a cenu pre naseho obcana ako stvorenu,tak by to bolo MCV.Touto premrstenou cenou modelu Lodgy pre mna a nie len pre mna Dacia stratila lesk.
A ak pozriem napr. na pozinkovany Fiat Doblo Panorama 1.6 JTD 77kW (aj ked je z ineho sudku)s automatickou klimou,tempomatom,16 alu disky atd,a to cele v metalize za cenu15000eur,tak Dacia pre mna nema cenu.Jednoducho cim tato automobilka bodovala bola cena,no touto cenovou politikou je vyhoda prec.
aston
13/6/2012
Windows Chrome
Ale zabavne teoretizovanie :). Ze udajne... v nemecku kupujem auta uz par rokov a nikdy nebol problem s uznanim zaruky, alebo povodom. A 1500 km to je aky argument? 130 € to je ako fakt podstatny naklad. Je to sice pekna krcmova teoria, ze 9 mesacny 1.6 minivan bude mat 100tis., ale od cloveka co auto este asi v nemecku nekupoval. V De sa kupuju auta podla ucelu, takze ten Scenic ma skutocnych 21tis., a vo vybave aku nebude mat ta rumunska plecka ani v 3tej generacii.
Teraz ked sa budem bavit aku potencionalny kupec rumunskeho koca (ZUFO). Mam cca 14000 a potrebujem auto pre rodinu surne 7miestne. Kupim si fajnovo Daciu a okrem toho, ze sa rozpadne po 5tich rokoch tak ju ani len nepredam, alebo za fakt drobne. Ale aj napriek tomu som velky fanusik tychto kvalitnych rumuskych vozidiel a investujem do nejakej podobnej plecky lebo chcem nove auto. Super, ked som podnikatel tak si to dam do nakladov, potom si doplatim tych 4tis a radsej nieco ine (z DE, alebo v akcii..). Alebo som obycajny clovek, co ho auto nezivi ale surne potrebujem minut svoje tazko zarobene peniaze, tak si 5x premyslim co zatie prachy kupim. Smola Dacie je, ze staci sadnut do hocicoho ineho a je tam ten rozdiel citit. Ale na druhej strane stastie, ze si u nas ludia potrpia na funglovku tak sa predava.
@Corsair Dacia a lesk? A ta cena je len pseudovyhoda. Myslienka, ze kupujem auto porovnatelne ako napr ten scenic za super peniaze je scestna. Presne o ten cenovy rozdiel je to auto menej kvalitne, horsie vybavene atd....
Neviem si predstavit situaciu, aby som svoje peniaze dal za nieco take.
Najviac mi k tomu sedi prirovnanie jedneho renomovaneho magazinu. Dacia alternatives - walk.
Corsair
14/6/2012
Pocas srotovneho si chcelo vela ludi zakupit za svoje peniaze Daciu,no rychlo boli oboznameni,ze ich objednavku nestihnu vyrobit do konca roku a dovod?Nadpolovicna produkcia Dacii sla do Nemecka ako teple rozky.Samozrejme ak by to bolo mozne vacsina ludi by chcela kvalitnejsie vozidlo,no nie kazdy je taky"expert" ako aston,a nie kazdy by chcel dovezene auto,ktore moze byt po buracke,pretocene,nedoplatenym lizingom alebo z inej trestnej cinosti.Vela ludi sa uz opalilo a ti dalsi o tom poculi.Tak radsej vsadia na istotu zoberu svoje tazko usetrene peniaze a kupia si nove lacne auto so zarukou.Ale ak to mam zhrnut Dacia Lodgy uz nie je lacna.
Atlis
14/6/2012
Windows Chrome
Corsair - takze ked si kupis parky z mesa mechanicky oddeleneho a muky, povies ze su lepsie ako domace, lebo ich kupuje vela ludi v lidli? :)
aston
14/6/2012
Windows Chrome
Ja nikomu nebranim si kupit nove, ale aj ta Dacia je draha jedine, ze bude za 4tis. O tom dovoze zas len z pocutia. Ked nie si uplny dement, tak nekupis podozrive auto (nehovorim o 10 rocnom vraku od turka z inej trestnej cinnosti :DDD) o leasingu ani nerozpravam. Radsej si zisti co predavu u nas v oficialnych salonoch :). Bol som naposledy v DE pred mesiacom a zeby tam tie dacie stali na kazdom rohu sa neda povedat, ale ze tie plecky predavas je uplne jasne (Dacie)
http://www.thetruthaboutcars.com/2012/01/best-selling-cars-around-the-globe-in-germany-the-peoples-car-is-more-popular-than-ever/

Kde tam je dacia? Co tak ide na dracku, ze v Rumunsku nestihaju vyrabat? V decembri 2011 nepredali viac ako 2280 Dacii, co asi nebude viac ako mesacna produkcia vsak? Ked Dacia vyrobila 350tis aut, tak by podla tvojej PR teoria mali skoncit v DE, ale asi sa po ceste stratili v Turecku.
Dacia je skratka low cost znacka (chevrolet je budget), ktora je urcena pre rozvojove trhy.
Corsair
14/6/2012
Zdravim odbornika cez parky,odporucam navstivit stranku pre gurmanov.Dalsi"expert"co iste pochodil cele Nemecko a je taky odbornik,ze ani nevie v ktorom roku bolo srotovne a trosku sa tu strapnil,tomu treba troska si dostudovat vyvoj predaja aut a odhad na ludi.Dacie nepredavam ani nebudem.Ale na jednom sa zhodneme Dacia je predurcena vyrabat lacne auta pre menej vyspele trhy a nemala by liezt medzi osvedcene znacky,nema na to.
Kazdy ma svoj nazor a toto je moj.Takze treba tu pisat komentare k tomuto konkretnemu vozidlu a nie kto ma aky nazor.Dakujem za pochopenie.
Atlis
15/6/2012
Windows Chrome
Corsair - ja sa v autach vobec nevyznam, v nemecku som nikdy nebol a nemam ani vodicak... :D

...proti dacii nic nemam. urcite by som radsej kupil daciu ako jazdil 25r s120. no zazrak to urcite nie je.
kingston
15/6/2012
Windows Firefox
€130 + dovolenka + cesta (+ prípadne zaplatiť si na cestu človeka ktorý sa "vyzná") je určite dosť velký náklad pre bežného človeka, len aby si obzrel/posúdil jedno vozidlo (a čo ak by sa mu pozdávalo až desiate pri desiatej ceste?).
"V De sa kupuju auta podla ucelu, takze ten Scenic ma skutocnych 21tis., "
Ten trištvrte ročný ich môže mať (i nemusí). Z asi dvadsiatich nemeckých TV staníc ktoré chytám, vysiela väčšina pravidelné publicistické test-magazíny, i viaceré samostatné motoristické. Tam "vôbec" pravidelne celé roky neodhaľujú, ako aj tí pre niektorého Slováka vzorní naleštení poctiví disciplinovaní Nemci, radi pretáčajú tachometre (+elektroniku so záznamom km).
Porovnávať Daciu a zánovný Renault ako "Rumunov" vs. na hony vzdialenú extra značku je tiež imho zavádzanie (jedna automoblika, to tu však vieme všetci). Lepšie je uviesť nového konkurenta podobnej triedy, ktorý stojí rovnaké peniaze.

"Ked nie si uplny dement, tak nekupis podozrive auto" (ojazdené/staré) -
to je dobrá kravina, viac ako polovica bežných ludí má šancu len na lotériu, nie na overený výber podla vlastného posúdenia (nevyznajú sa metodicky vo všetkých druhoch opráv a skrytých závad automobilov, nekupujú každý rok 2-4 bazárové vozidlá)

Záruka ojazdeného auta, ktorú si môžeme uplatňovať o 700 km ďalej, oproti novému lacnejšiemu autu s 3-ročnou základnou zárukou, je asi tiež výrazná nevýhoda.

Za novým lacnejším autom by som pritom vycestoval určite radšej (to isté nové kúpené oproti SR lacnejšie o pár tisíc EUR inde v EU, s rovnakou, prípadne i dlhšou zárukou).

P.S. asi si pôjdem raz do tej Dacie v autosalóne sadnúť, či je rozdiel napr oproti renaultu taký priepastný.
Corsair
15/6/2012
Atlis-len nepriamo a bez urazky som ti adresoval len prvu vetu z mojho predosleho komentara,no ty si si to vzal k srdcu cele :-D tym som chcel naznacit aby sa pisalo k veci:-D k tej tvojej druhej vete sa pripajam,urcite sa lepsie jazdi v novej Dacii ako v dakom veteranovi,ktory si uz svoje odsluzil.Len su tu jedinci,ktori to stale nechapu,maju svoj skresleny nazor a predsudky.Dost ludi poznam co tuto znacku zatracuju bez toho aby si coto precitali,pozistovali alebo odskusali a radsej budu jazdit v niecom co bolo pred 15 a viac rokmi auto ako sadnut do novej Dacie,lebo povedal kamarat,ze je to plecka a tomu to povedal kamarat a tak dalej :-D bez urazky :-D
aston
15/6/2012
Windows Chrome
@kingston - no neviem ist do nemecka pozriet pri jednej ceste jedno auto je dost luxus. Kludne aj 4 za den, ale povedzme. Uplatnovat si zaruku o 700 km dalej? Neviem kedy si naposledy kupoval auto (akekolvek) ale zaruka sa uplatnuje v EU uplne v pohode, staci mat auto v zaruke a mozes ist do najblizsieho dealera.
@Corsair - nemam svoj skresleny nazor, automotive ma zivi a preslo mi cez ruky kvantum aut a mam slusny prehlad vratane TOC, co je dost podstatne, ze strata hodnoty parameter je najpodstatnejsi. A preto Dacia nebude nikdy vyhodna kupa. Ale kludne si kupuj co chces, za svoje peniaze.
Siel som na Dustri v plnej vybave (koza atd.) a je to fakt plecka aj za tych 14tis. novy.
Corsair
16/6/2012
aston vitaj.Nepochopili sme sa,no skor ty mna,musim ti to polopate napisat.Nie kazdy obcan tejto republiky je autickar a kseftar s autami ako ty,nie kazdy je narocny ako ty a ma predsudky.Netvrdim,ze kupa Dacie je dobry obchod pre teba,ktory uz pri kupe spekuluje kolko za to auto dostane ked ho bude predavat.Pozri do nasich bazarov a uvidis,ze Dacii je tam malo,taky Logan po facelifte tam skoro ani nenajdes a to preto,ze ludia su aj s tou pleckou spokojni a tomu sa hovori skromnost.Takze okrem tvojho sveta aut existuje aj iny a preto ten skresleny nazor.Pozri si rok2009 kolko Dacii slo pocas srotovneho do DE.Daciu si nekupim a to som tu uz tiez pisal a tazko si ju kupi aj ten co sa vozil na lepsich autach.No a to co tu uz dlhsie pisem je to,ze ak Dacia bude dvihat ceny za druhotriedne auta tak to uz nebude chciet nikto a na tom sa dufam zhodneme:-D
aston
16/6/2012
Windows Chrome
No autickar nie som a ani kseftar, auta z De komercne nevozim, to by ma neuzivilo. Ano ludia su spokojni s pleckou lebo hocico po 120tke je super auto. A v bazaroch nie su, lebo ked si niekto spocita kolko za to dostane tak to radsej s nadavkami dojazdi. No vdaka svojim skusenostiam uz ma nejake predsudky presli minule som skusal S 3504matic a to auto ma neoslovilo vobec a to bolo v plnej palbe. A z ponuky MB je urcite lepsie momentalne M (pre objektivitu) a preto ked pisem, ze Dacia je plecka nehodna svojich penazi (a ani nebola) tak to ber bez predsudkov a objektivne. A ja nespekulujem kolko za neho dostanem, ale kolko bude cloveka stat pocas pouzivania. A to je zasadny rozdiel, ze v % je Dacia drahsia ako sportove auto. Mat nove auto je luxus za vyber farby... A ludia co ich auto nezivi ked surne potrebuju funglovku tak nech radsej investuju (auto ako investicia je oxymoron) do niecoho lepsieho.
piotr
17/6/2012
Windows Firefox
A ludia co ich auto nezivi ked surne potrebuju funglovku tak nech radsej investuju (auto ako investicia je oxymoron) do niecoho lepsieho.

tomu nerozumiem. urobim chybu ked potrebujem kupit surne velke auto a na lepsie nemam? do coho lepsieho investovat?
piotr
17/6/2012
Windows Firefox
Dacia bude dvihat ceny?

ako mozu dvihat ceny ked duster stoji viac?
ci to porovnavas s loganom mvp ktory je uz v akcii?
piotr
17/6/2012
Windows Firefox
pardom logan mcv samozrejme
piotr
17/6/2012
Windows Firefox
15390eur v”plnej vybave”?To co tu nazyvaju plna vybava je u inych automobiliek stredna alebo aj nizsia.

no je v tom aj navi system okolo 500e ktory nepotrebujes takze nemusis mat plnu vybavu
Vložiť nový príspevok
Téma
Nová Dacia Lodgy na Slovensku od 8 990...
Meno *
E-mail *
Text príspevku *
Obrázok vložíte pomocou [img]url[/img]
* povinné údaje
Najnovšie príspevky