ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Diskusia k článku
ssamoo
29/3/2011
Windows Opera
Fakt pekne a dobre auticko...po Alfe 159 podareny a pekny kombik.
uepepe
29/3/2011
Windows Firefox
je tam mala chybicka krasy:
"Výrobca, model a rok: Volvo V70, 2010"
Matko193782
30/3/2011
Windows Firefox
Super test a ešte lepšie auto... :) Vždy sa mi páčili volvá ale toto je najkrajšie zo všetkých.
Atlis
30/3/2011
Windows Chrome
riso - nie je blind spot ako mrtvy uhol ;)

...a konecne fotky s/v60 v inej, ako horcicovej hnedej...

treba priznat, ze je to podarene auto. nie najvacsie v triede, nie najlacnejsie, nema ani najlepsiu techniku. ale jednoznacne je jednym z najkrajsich.

aj ked racionalne sa viac oplati kupit mondeo ci superb kombi, gratulujem kazdemu odvazlivcovi, ktory si volvo kupi nie preto, ze ma najvacsi kufor, ale preto, ze sa mu jednoducho paci. mam len drobnu obavu, ze jeho hviezda bude ziarit kratko. uz buduci rok sa objavi novy trojkovy bavorak, nasledne nova c klasa. kym teraz sa konecne volvu podarilo dobehnut konkurenciu, od buduceho roka bude ona zase o maly krocik dalej...

ale k testovanemu autu - velky palec hore volvu za to, ze miesto amputovania 5teho valca z vyborneho 2.4 zmenili iba jeho objem. mala konkurencna vyhoda, ale je. osobne si myslim, ze by mohlo volvo kludne prestat predavat 2.4ku, supnut do tohto dvojlitra twinscroll turbo a vidime vykony vyse 200k. spolu s pohonom vsetkych kolies a automatom by to bola neskutocne dobra ponuka...

ale dost poklepkavania severskej znacky po rameni, je cas na kritiku.

volvo nastavilo ceny s/v60 odvazne. svedi sa stale citia byt premiantami a chcu konkurovat nemeckej trojke ci japoncom (lex, infi). ale je skutocne volvo tak premiove ako sa nam to snazi tvrdit? myslim si, ze nie.

podvozkova plosina s/v60 je len skratene mondeo, benzinove motory T3 a T4 su identicke s motormi v novom focuse. ci niekto z recenzentov videl s60 v inej vybave ako summum, v kozi a plnej vybave? stavim sa s kymkolvek, ze mondeo vo vybave titanium s by urobilo na kazdeho podobny "premiovy" dojem.

ci to je prave bezpecnostna vybava, ktora robi s/v60 vynimocnou? prekvapivo - absolutne nie. vsetky bezpecnostne prvky, ktore ponuka volvo si moze kazdy objednat do absolutne nepriemioveho a triedu nizsie polozeneho fordu focus za smiesne priplatky - BLIS, LKA, ACS, system kontroly bdelosti vodica a rozpoznavania znaciek stoji v baliku pre focus menej ako 1000E...

v com teda spociva premiovost volva? na to nech si odpovie kazdy sam...
aston
30/3/2011
Windows Firefox
Minule som cital Top gear a mali v teste SuperbII, bolo tam vystizne napisane, ze Skoda ide do segmentu trhu kde bolo 15 rokov dozadu Volvo. Vtedy robili strong honest saloons. Teraz to je pekne auto technicky ide s dobou, ale za peniaze MB, BMW alebo Audi Volvo taha za kratsi koniec. Smola pre Volvo je ta, ze sa tie auta budu kupovat najcastejsie ako mierne jazdene, vtedy to bude skutocne super kauf.
Atlis
30/3/2011
Windows Chrome
Presne tak. A rovnaky osud postihol aj Saab. Co z toho, ze novy Saab 9-5 je krasny - furt je to len ako susen natiahnuta Insignia (alebo Insignia je len skratena 9-5), cize auto, ktore by vonkajsimi rozmermi teoreticky mohlo patrit do triedy vyssej strednej, ale technikou nie je nikde inde ako v triede strednej - co nie je ani premiove, ani vynimocne. Nehovoriac o 50x prihrievanom gulasi 9-3 ci absolutne nezmyselnej C30...

Svedom chyba charakter a spravna cenova politika. Svedi sa nikdy nepredavali v obrovskych mnozstvach, ale v 21. storoci, kto nepredava hynie. Ak nemaju love na vyrobu super limuzin, preco napriklad nepredavat 100x viac ultrastylovych mensich hatchbackov?
MickeyMon
7/4/2011
Windows Opera
Asi budem sam, ale mne sa ten interier az tak nepaci. Spracovany dobre ale ... zabity vyduch medzi obrazovkou a ovladacmi, z toho potom druhy vyduch uplne ineho tvaru vysiel tam kam sa zmestil. Pre mna menej pohodlne sedaky, vzadu menej miesta. Ten priebeh vykonu je dnes tiez za opicami. Za 50 tEuro sa toto chlapci nenosi. Ani nahodou ...
Matus
7/4/2011
Windows Firefox
pekne auto . volva mam rad , pretoze su to take nenapadne auticka len pre urcitu skupinu ludi , co je zrejme hlavny dovod nizkych predajov. sam jazdim na 8 rocnej V70 s D5 motorom , na nadrz sa da v pohode spravit vyse 1200km a ten super zvuk 5 valca , aj ked ropaka :P a podla mna sa ani dnes nestrati po designovej stranke . ale je to proste o charaktere vodica , aj by som ho nazval dochodcovskym typom , ale mne to vyhovuje aj ked som este mlady :P
a tie ceny , ved 50k stoji D5 awd v summun vybave , ci nie ? ale na druhu stranu , nechapem ludi co stale riesia diesle a nizku spotrebu , ked s tym jazdia po meste , co tymto modernym autam s dpf maximalne nevyhovuje . ak clovek nejazdi vela , tak urcite staci benzin , ktory je lacnejsi a aj samotne naklady do buducna budu urcite nizsie .
zipo
16/4/2011
Windows Opera
chcel by som odporucit testerovi/fotografovi risovi, aby nefotil "ŠIKMÉ" fotky (nie len v tomto teste).

nevidim na to ziaden dovod. navyse sa na ne citatelom zle pozera a musia naklapat hlavu, aby dostali fotku auta (resp sedadiel, palubovky, kufra) cca v horizontalnej polohe.

ja viem, isto je lakave s velkym drahym fotakom robit taketo šikmé kvazi-profi-umelecke fotky, ale je to len na skodu.

(aj moji znami robia casto taketo nezmyselne sikme fotky, len neviem naco. zle sa na to pozera a clovek musi zbytocne klopit hlavu, aby si tu fotky vychutnal.)

bez urazky.
dik
Atlis
16/4/2011
Apple Mozilla
ty asi budes nejaky kvazi odbornik, co?
Richard Hombauer
17/4/2011
Windows Chrome
Zipo, ale ved v galerii vzdy umiestujem aj sikme aj rovne fotky. Sikme su podla mna prijemnym ozivenim textu, lepsie vyuzivaju plochu fotografie, ale kvoli konzervativnym citatelom predsa vzdy spravim aj snimky klasickeho typu.
popo
28/7/2011
Windows Firefox
Je to dobré auto . . . len tá cena . . pre porovnanie

A6 3.0 TFSI quattro S tronic, 300k,53 590,- €

a podľa mňa dnes zoženiete novú A6 aj do 45.000,- €

tým je zrejme povedané všetko
Atlis
28/7/2011
Apple Chrome
ale v poriadku, ved aj v60 zacina na nejakych 28tis e. vybav si tu a6 na standard v60 z testu a uvidime ake magicke cislo ti vyjde...
TEST: Volvo XC60 D3 (+VIDEO) | ZaVolanto
16/11/2011
unknown unknown
[...] XC60 je pre mňa príjemnou spomienkou na test vé-šesťdesiatky. Oproti tej je XC60 podstatne ťažkopádnejšie vozidlo – cítiť to v zákrutách, pri [...]
Nové Volvo V60 Plug-in (2012) | ZaVolant
14/12/2011
unknown unknown
[...] si: TEST: Volvo V60 D3 (29. 3. [...]
Jan
30/10/2016
iPhone iPhone
Zipo, ja myslim, ze ty fotky nikoho neurazi, da se na nich sledovat kazdy detail aniz bys musel natacet hlavu na stranu. Nakonec ma Riso svuj duvod to takto fotit, ma diky tomu vyvazenou expozici a kazda cast obrazku ma pak svuj vyznam/detail.

Kazdopadne je to jeden z nejpovedenejsich clanku o V60, uvazujeme o koupi 2-3 roky stare ojetiny, tak me to jen utvrdilo ve vyberu.:)

Diky za pekne cteni Riso.
J.
Vložiť nový príspevok
Téma
TEST: Volvo V60 D3
Meno *
E-mail *
Text príspevku *
Obrázok vložíte pomocou [img]url[/img]
* povinné údaje
Najnovšie príspevky