ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Diskusia k článku
aston
4/1/2011
Windows Opera
Konecne, to im to trvalo. Este spravit sadzobnik len na dialnice a rychlostne komunikacie. Sprisnit postih za alkohol (napr. 2x drahsia zakonna poistka for a start) poistovat auto na konkretneho vodica. Nepoistovat do 25 rokov veku vodica auta nad 150 koni, sprisnit STK a bude sa snad trochu lahsie dychat na ceste.
zverenec
4/1/2011
Windows Mozilla
aj keď mám velké výhrady voči buzerovaniu +/- vzorných vodičov a dávanie im pokút aj za vymyslené priestupky, chcel som dnes o inom;
A síce o tých hrdinoch, ktorí že síce porušujú predpisy, ale pokuty si ochotne zaplatia, lebo na ne majú.
To by som chcel vidieť, je určitá skupina vodičov, ktorá by za svoje jazdenie a parkovanie nazbierala denne aj 5-10 pokút. Vynásobením pomyselnými priemernými 50 EURami dostaneme 250-500 EUR pokút za deň, 7.500-15.000 za mesiac (ca 100.000 - 180.000 EUR/ rok). Lenže to by im podla správnosti už mal byť dávno odobraný vodičák, a aj v budúcnosti po jho vrátení by mali odjazdiť priemerne ročne len nejaké 1-2 mesiace (pri ich jazdení by o vodičský vždy zakrátko prišli).
A títo "lepšie situovaní" aroganti na natunelovaných štátnych zákazkách (jazdiaci na 60.000+ EURových nových vozidlách) sa navyše najviac vyhýbajú akejkolvek forme platenia, počnúc parkovaním a končiac ochrannými sitami "známostí" - "len si niekam zavolám" "som teraz na mieste xxx...nedalo by sa to s tou pokutou nejako?".
Takže, ako to vlastne je a bude, opäť budú platiť len tí priemerní menej škodní (neškodní) vodiči - "priemerní" občania a dementorov na ceste neubudne?
Fox
4/1/2011
Windows Firefox
Aston. to stým vekom si snáď ani nemohol myslieť vážne O_o . a čo potm mladší ako 25, ktorých rodiča vlastnia auto nad 150 konských síl. Mali by zákaz? a v prípade zastavenia pri bežnje kontrole by boli pokutovaní? :D nebuď smiešny.
mmichalll
4/1/2011
Windows Firefox
Prvy priklad: kopec deticiek pride do autoskoly, testy spravy na 50% a rodicia poznaju policajta a vyucujuceho z autoskoly a ten im da vodicak. Druhy priklad: pride deticka do autoskoly odjazdi 3h a ide na skusky tie spravy po znamosti a ide jazdit na tatkovom tragaciku
Treti priklad: ani nebol v autoskole a vodicak dostane ako darcek na 18 a este sa tym aj chvali
POznam viacero takychto pripadov a vy sa cudujete preco Astin hovori o veku
Kde su tie casi ked sa autoskola robila podstivo clovek si ju musel celu "odmakat", to je davno za nami....
antiskodak
5/1/2011
Windows Chrome
Jedno treba vlade uznat potesili ma, znizili pokuty a priam navadzaju na rychlejsieu jazdu ... VID jazda mimo obce ,prekrocenie DO 10km/h - pokuta 0 eur...cize tym padom legalne zvysili max rychlost mimo obce na 100 :) a znizili aj pokuty v obci ,nie tak davno som asi za 10km/h prekrocenie v meste dostal pokutu 50 eur co sa moze kedykolvek hocikomu stat, teraz mi staci 10 euro vo vrecku a nemusim ani pozerat na tachometer :) bravo a dakujem za AKCIOVU PONUKU Slovenskej vlady , odteraz sa mi bude jazdit Rychlejsie a Lacnejsie :D
aston
5/1/2011
Windows Firefox
Nie nemohli by jazdit, vo viacerych krajinach je to tak, ci uz cez poistku alebo priamy zakaz a vek. Ja ako rodic by som nic nenamietal proti tomu, aby moje dieta jazdilo pocas VS na 1.4 tdi nejakamrdka... A ked maju rodicia na 150 PS+ auto asi nebude problem kupit aj druhe....
Leo
5/1/2011
Windows Chrome
No neda mi to nechať len tak, robil som si vodičák pred 2 rokmi(v 19tke,v 18 som sa na to proste necítil akoby sa ma šoferovanie netýkalo ale potom po pár mesiacoch to na mňa tiež prišlo a chcel som jazdiť :))keď sme mali skúšku tak išla prvá nejaká slečna a ako vychádzala na cestu veľmi sa priblížila bokom k značke(je totam dosť na úzko ale dá sa to normálne obísť(Sereď parkovisko pred Orangeom), no a policajt ju vykázal preč..čo sa týka mňa mal som mať 14 jázd ale myslím,že ich bolo len 11-12 neviem,nesťažoval som sa bol som rád,že som spravil vodičák..prvý rok som nejazdil nikdy sám,vždy bol som mnou oco a to bola najlepšia autoškola čo si chalan môže priať,za rok som sa zoznámil zo skoro všetkými povahmi vozovky a situácii na ceste bolo tiež dosť,už ma nechá aj samého alebo mamu niekam zaviesť a v pohode,nebojím sa ale mám rešpekt a hrám podľa pravidiel(klop klop zatiaľ bez pokuty alebo nehody) priznávam v aute s motorom 150 PS + som ešte nesedel..ale je to tiež auto a určite sa s tým tiež dá jazdiť normálne podľa predpisov..keď som si chcel požičať auto z požičovne tam som narazil na vek 25 rokov pri silných autách,hovoril som s majiteľom požičovne, že ak by som bol známi dal by mi kľúče..tak som si vzal Bravo 1,4 T a spokojnosť(sice zdal sa mi taký nepokojný ten motor,chcel ísť do otáčok a rýchlosti,ja jazdím uplne inak:)ale mne sa bravo páči takže som rád prepačoval mu všetko :) viac sa mi páči benzín bez turba...proste vytočím keď potrebujem..ono to nezáleží na veku..ak by moj oco sadol do Evolution X tiež by sa jašil ako malý chlapec:D
Atlis
5/1/2011
Windows Chrome
Absolutne suhlasim s astonom - vykonovy limit by mal byt. Jedna hranica je vsak somarina. Priklonil by som sa skor k variantu podobnemu kanadskemu ci australskemu. Viacstupnove skolenie vodicov + obmedzenia na litraz a vykon motora. 18r - do 90k (1.6), 21r - do 130k (2.0), 26r - do 180k (3.0), od 30r - bez limitu. Kazdy limit by sa viazal s preskusanim teoretickym aj praktickym. Pokial by niekto ziskal vodicak neskor, automaticky sa limity posuvaju + po urcitom veku by sa mohli casove odstupy skracovat - starsi vodici su zvacsa zodpovednejsi + potreba rodinneho auta atd... Bol by koniec praseniu na ulici bezmozgami jazdiacich v oteckovom bavoraku (nic proti bavorakom). Pravo soferovat auto s vyssim objemom by mal mladsi sofer iba s dohladom skusenejsieho (platia limity - dvaja v aute - 18 + 21r - max vykon 130k a pod.), ale v pripade havarky mozu niest zodpovednost obaja. Zaviedol by som aj moznost ucit sa jazdit pod dohladom skusenejsieho vodica - v tomto pripade by muselo byt auto nejak oznacene (napriklad v irsku tusim zeleny listok). take jazdenie by nahradzalo cast vodicskeho vycviku, skuseny vodic - rozumej osoba, ktora uz nema ziaden limit, cize teoreticky nad 30r po vsetkych skuskach. Vodicak by tak bol dostupnejsi, ale vycvik by teoreticky mohol trvat podstatne dlhsie ako smiesnych 14 ci kolko jazd.

Co sa tyka pokut - Slovensko vidim smeruje k holandskemu modelu. to, ze policajt nerozhoduje o pokute ma svoj vyznam - niekto moze dostat 5E, iny zase 100E... V PL uz davnejsie funguje tzv. taryfikator - cize zoznam pokut za priestupky s tym, ze aj ten umoznuje urcite male rozpatie. Co je vsak prekvapujuce, od 1.1.2011 plati v Polsku novy zakon, ktory:

1. zakazuje pouzivanie falosnych radarov - vsetky radary musia byt viditelne oznacene, nemaju byt teda ryzou pre miestnu samospravu, ale maju plnit preventivnu ulohu.
2. radary musia mat povinne nastavenu odchylku +10kmh (zakon pocita s chybou vodica - u nas +5kmh, resp +10kmh)
3. rychlost na dialniciach sa zvysuje zo 130kmh na 140kmh, na cestach 1 triedy (droga ekspresowa) s dvomi pasmi zo 110kmh na 150kmh.
Atlis
5/1/2011
Windows Chrome
... 3. zo 110 na 120kmh samozrejme :)
Laco
5/1/2011
Windows Firefox
To Atlis. Respektujem tvoj nazor, ale ver mi, ze podla tvojej rovnice, by polovica automagazinov (ci uz v tlacenej alebo internetovej forme) s okamzitou platnostou mohla s testovanim rovno skoncit :) Litraz/vykon je tiez otazna. 1.4 TSI ma 180 k, podobne vykony maju starsie sestvalce s niekolkonasobnym objemom. Ale o inom som chcel...

Nemyslim si, ze problem je vo vykone aut. Ked si pozries vecerne spravy a nehody - su to mladici na feliciach, ktori nezvladli riadenie na ceste medzi dedinami...Byt v silnejsom (a drahsom) vozidle, mozno by sa polovica posadky na mieste nezabila... Limit, ktory uvadzas - 180 k do 30 r. - mi smrdi obmedzovanim osobnej slobody. Tento vykon ma dnes kazdy trochu lepsi dieselovy stvorvalec. Silnejsie (a teoreticky povedzme, ze aj vacsie, drahsie, luxusnejsie) auta mimo ruk mladsich nic nezmenia. 25r. sofer moze mat 7r. prax, co nie je malo... Verim, ze nejake obmedzenie do 2r. moze byt prospesne, ale nie (teoretickych) 12r.!!! Tebe tiez nik nediktuje v praci strop pre nasledujucu dekadu...
ps1818
5/1/2011
Windows Chrome
Leo nechtiac viac menej vystihol podstatu systému, ktorý sa skôr či neskôr zavedie aj na Slovensku, tzv. viacfázová výuka. Je to niečo na spôsob rakúskeho výcviku. Princíp je v tom, že po absolvovaní autoškoly frekventant nemôže jazdiť v aute sám, ale len v sprievode zákonom vymedzenej osoby (vymedzenej napr. dĺžkou praxe a pod.), napr. otca. táto fáza trvá povedzme rok. Po roku ide frekventant na opätovné skúšky a až potom dostane na trvalo vodičský preukaz.
A Leo, tým, že si ešte nesedel v aute so 150 koňmi, si o nič neprišiel. Je to rovnaké ako so 70-80 koňmi, len to ide rýchlejšie. A v princípe nebezpečnejšie. Súhlasím, že začínajúci vodiči by rozhodne nemali viesť vozidlá s výkonom nad XX kW. Nie je na to jediný rozumný dôvod! Na vedenie auta treba prax a tá sa dá oveľa bezpečnejšie získať aj na oveľa slabšom vozidle.
matus
5/1/2011
Windows Firefox
aston, atlis, dalsi ktory zdielate tento nazor ze vodic kym nema 25 rokov nemoze mat auto so 150 konmi. Trosku sa zamyslite co pisete !!!!!!!!Vidim skor problem inde! Je na nassich cestach vela vodicov, ktory jazdia denno denne po 50 km do prace a spat, stale tu istu trasu, avsak oni si o sebe myslia ze su Bohmi na ceste alebo profesionalmy lebo ma za rok odjazdenych 25 000 km. Podla mna to su skutocne BRZDY na cestach. Ked idem za niekym 60 medzi obcami tak ma to dost vytaca a najma ked sa ponahlam. Takych hlupakov sa nazbiera 10-15. To by bolo v poriadku keby dodrziavali vyhlasku ktorou sa tak radi ohanaju!!! Predsa je tam napisane ze ked sa nechystam obehovat tak mam dodrzat taky odstup aby ked som predchadzany voslo predomna jedno auto. Takze ak mam obehnut 10 aut tak je myslim ze pochopitelne ak ich obieham niekedy aj v 150tke, no ak si dovolim vtlacit sa pred taketo auto tak vytrubuje a vyblikuje....takze pani trosku tolerancie aj od BRZDAROV a hned sa bude na ceste lahsie dychat a nie davat mladym zakazy aby nemohli mat viac ako 150 koni!!! A ked uz sme pritom tak preco sa nepokutuju magori co jazdia pod 750????
aston
5/1/2011
Windows Firefox
A presne preto sa netreba zamyslat, staci precitat tvoj prispevok a dal si na stol vsetky argumenty. To pride casom a to pochopis. Kazdy jazdi tak ako mu vyhovuje a na kolko sa citi a kolko mu dovoli auto.
aston
5/1/2011
Windows Firefox
Atlis, uplny suhlas, len sa mi to nechcelo rozpisovat. Pripadne UK model, kde sice mozes jazdit na silnom aute, ale poistka stoji skoro viac ako auto. V UK tiez musis jazdit urcity cas pod dozorom. Uplna vyhoda je poistenie vztahujuce sa na konkretne auto a vodica. Auta sa potom nepoziciavaju radoby kamaratom na lietanie nizko.
Atlis
5/1/2011
Windows Chrome
Laco - ano, ale riso este auto s viac ako 180 netestoval ak sa nemylim :P

Co sa tyka litraze, ma to svoj vyznam. Ford Mustang V6 ma objem 4l a vykon len smiesnych 210k. Lenze to auto vystreli na stovku za 6,9s. A presne za rovnaky cas je na stovke Polo GTI 1.4TSI 180k. To su vsak extremy a motory tych dvoch aut patria do uplne inej epochy. Prave preto je nutny limit ako vykonu, tak aj objemu. Dnes nie je problem najst nepreplnovanu 1.6 s vykonom 130k a to je jednoznacne priliz velka porcia na vodica, ktory ma este teply vodicak. Ale taky supa-dupa Golf IV, ktory je snom kazdeho mladeho fagana a dzedziny, lebo je dostupny za rozumny peniaz kupi kludne aj s 1.4 80k. Detto Civic ci nieco podobne. Pipku aj tak nezaujima kolik to jede pyco - lebo to funguje iba na druhych faganov, ale ci je auto pekne a relativne nove, ciste na zadnych sedackach a tak... Nikto nikoho nenuti jazdit prehistorickou feldou. Osobne poznam ludi, ktorym by som do ruk nedal ani 50k, nie to este 80...

Mimochodom, polozim ti otazku - odkedy je bezpecnost auta zavisla od vykonu motora? A odkedy zabija ludi rychlost? Ludi zabija hlupost a nie rychlost. Bezpecne auto neznamena to s najvyssim vykonom. Nova Kia Ceed ma 1.4 benzin a 90k + 5* NCAP. Potrebuje snad zacinajuci vodic viac? Vela koni ti bude treba, ked zacnes predbiehat, lenze mlady, neskuseny vodic ma problem prejst plynule cez zakrutu, zapnut blinker, krutit volantom a naraz aj radit a nie to este, ze potrebuje predbiehat... Co ma privadza este k takej drobnosti - neskuseni vodici by mali mat obmedzenie na maximalnu povolenu rychlost. :) Tiez standard vo svete.

Vracajuc sa k mojmu modelu - 2r je malo. 12r mozno vela. Neviem. Ja som si ten model vymyslel, ale od toho su ini aby stanovili kriteria. Ci bude ta hranica 26r (rozumna) alebo 30r (extrem), je mi to jedno. Zaujima ma co bude medzi tym. Tiez by som bol rad, keby na zodpovednost neboli brani len vodici - velmi vela dopravnych nehod je sposobenych zlym stavom vozovky ci nekvalitnou cestnou sietou. Cesty u nas su pretazene, niet sa co divit, ze mame tolko havariek. Tvrdit, ze vodici neprisposobuju rychlost jazdy stave vozovky je casto scestne. atd, atd...

matus - az si trosku odjazdis, tak sa ozvi. to, ze niekto jazdi do prace denne 50k a spat znamena, ze 1. denno-denne plne zuby debilov, ktori sa mu lepia na zadok, lebo oni sa ponahlaju, 2. 50k tam a spat je viac za palivo ako ty das pravdepodobne za mesiac, lebo kostol mas za domom a frajka byva o dve ulice dalej... 3. mozno taky brzdar vezie zozadu dieta a nemieni riskovat len preto, ze tebe to vadi, 4. mozno potrebuje vodicak k zivotu, takze radsej pojde predpisovo, to ze ty chces ist rychlo je tvoja vec, preco by mal na to brat kazdy ohlad? 5. 90tka na ceste je rychlost maximalna povolena, nie jedina pripustna. Ak niekto ide po takej ceste 60 bez dovodu, tak je to blbec. Ak po nej niekto ide 80, ma na to pravo, 6. to, ze sa najde na ceste rano 10-15 rovnakych ako ty hovoris brzdarov nie je ich vina, ale vina tych, ktori nas nutia jazdit po cestach jednoprudovych. Naviac, pokial si frajer, tak vies, ze predbiehat treba vediet, a ze medzi autami je vzdy dost miesta na to, aby sa tam zmestilo aj dalsie. Ked ale predbiehas v mieste, kde je 50tka, tak sa nediv ze su na seba ludia nalepeni. To sa totiz asi nachdzas v meste a tam je zvacsa dost husto. Len tak na margo odstupov - nic z rana nenaserie ako blbecek, ktory musi predbiehat kolonu a pchat sa medzi druhe auta, ked je na ceste kopec snehu... co sa potom divis, ze na teba niekto blika a vytrubuje, ked sa niekam snazis "vtlacit"?

Ale aby si si nemyslel, ze ja som svaty vodic, tak ma tiez veeelky kopec ludi na cestach serie a bohuzial je ich cim dalej tym viac. Prave preto by sa zisiel poriadny system vyucby vodicov, kde sa nebude ucit iba ako zaparkovat medzi stlpiky, ale aj to ako sa niekomu podakovat ked ta pusti z vedlajsej na cestu, co je to slusnost a niekoho z vedlajsej pustit, ked niekoho predbehnes a musis sa pred neho vtisnut, bliknut mu indexami a ospravedlnit sa, lebo ty sa ponahlas a to nie on je na vine, zist trosku bokom ci bliknut pravym indexom ze sa da predbiehat ked ta niekto chce predbehnut a tak dale, a tak dale... to je len par drobnosti, ktore by ludia za volantom mali vediet a nie divit sa, ked na nich niekto blika. dokaze ma rozhodit, ked vedla mna sedi radoby skuseny vodic a divi sa, preco po predbehnuti kamiona bliknem pravym, lavym, pravym indexom - HELOU, zijeme v 21. storoci!!!
Sparta
5/1/2011
Windows Chrome
Zvysovat mohli byt radsej platy, nie pokuty! Dokedy bude este minimalna mzda 300 eur? Smiesne...
ssamoo
5/1/2011
Windows Opera
Atlis napísal/a: Laco – ano, ale riso este auto s viac ako 180 netestoval ak sa nemylim :P

Akoze nie ? :) Sorento malo 190 :)
Laco
7/1/2011
Windows Firefox
Ani ten Accord nie je bez viny ;) Ale teraz vazne. 200 koni nie je pre velke a tazke vozidlo nejaka smrtelna hodnota, dokonca si myslim, ze dnes je to zdravy stred pre vozidla z kategorie SUV a strednu a vyssiu triedu. Osobne som soferoval 500k Nissan GT-R, z ktoreho som bol prekvapeny ako kulturne sa sprava pri rozumnom davkovani plynovym pedalom (ono sa sa to sprava rozumne aj v extremoch, ale to je debata pre iny clanok).

A odkedy zabija ludi rychlost? Jeremy z Top Gearu raz povedal, ze "rychlost cloveka nezabija. Nahle spomalenie - to je to co ta dostane!"

Ale osobne nerozumiem vasej rovnici silne auto=rychla jazda. Vykon niekto potrebuje pre (bezpecnejsie!) obehnutie. Bodka.

Mlady fagan porusi limit na Felde, Golfe alebo otcovom BMW (dosadte si co chcete). Lenze je rozdiel ist niekde po okreskach 110 km/h na starej skode ako na modernom aute. Limity znamenaju obmedzenia slobody a v istych pripadoch vedu k opacnemu efektu. Priklad:

USA sprisnili kontroly na letiskach pre vacsiu bezpecnost. zvysili sa naklady, cakania, niekomu to je neprijemne - inymi slovami nastal pri kratkych letoch odklon od leteckej k doprave k individualnej. Dobre mieneny umysel vsak narazil na problem: kdezto pri leteckej doprave zomrie (vymyslim si) 1 pasazier z 1 mil., na cestach to je 1:100.000. Takze v konecnom dosledku sa zabilo viac ludi na cestach, len preto, ze sprisnili bezpecnost na letisku. Ako niekedy davno vravel ucitel na VS: Vsetko so vsetkym suvisi.
sukromna bezpecnost
8/1/2011
Windows Mozilla
keby sa to dalo, vybrať si, kde jazdiť:
a) po cestách (a hlavne nie po chodníkoch) kde sú normálni, ktorým nevadia ani obmedzenia určené pre hovädá [pravidlá, na väčšine miest kontrola rýchlosti s automatickým vyhodnotením radar-EČ-pokuta, kontrola agresorov aj priamo na cestách..]
b) po cestách pre hovädá, kde neplatia žiadne obmedzenia, kontoly, pravidlá

Pri tých lietadlách by to išlo jednoduchšie: jedny by boli so skontrolovanými pazažiermi, do druhých by sa nastupovalo bez kontroly (ale tu je ešte riziko ohrozenia ludí na zemi z cielene explodovaného stroja)
Ronn
19/1/2011
Windows Chrome
za predbiehanie na zakazanom useku som uz pokutu dostal 150 eur (obiehanie v krizovatke pri rychlosti 30km/h) pred tristvrte rokom, no nezda sa mi to nebezpecnejsie ako ohrozenie chodcu ci cyklistu kde je pokuta len 60 eciek.

Ale budis, hlavne dufam ze uz nebudu dopravaci meravat na konci obcii schovani v krickoch, ako to bolo za generalrotvajlera Packu.
Jano
28/1/2011
Windows Firefox
Tema je uz sice mesiac stara no nevadi, vysvetli mi niekto s tych zarytych obhajcov limitu vykonu aky je rozdiel medzi autom co ma povedzme 70 a 150koni ? Obe daju 150+, s oboma sa daju pozrazat ludia co nevedia co zo sebou a lezu do cesty autam rovnako dobre. vid jeden (ne)slavny citroen teraz pred par dnami. Navyse drahsie auto(s velkym motorom) ma castokrat lepsie stabilizacne a brzdne systemy a sirsie gumy takze je aj bezpecnejsie.

A este niekto tu povedal typu "1.4Fabia s 5*NCAP co viac mozes chciet ?" Ncap su crash testy to hovori tak o tom ze ked ta naburaju 2 kamiony naraz tak to mozno prezijes ale nic o tom ze ked ides 100kph na snehu a trhnes volantom do zatacky ze ci sa vysypes z cesty alebo ne.
Jano
28/1/2011
Windows Firefox
PS este jedna vec na ceste plati len jeden zakon - zakon dzungle a ten ma len 3 pravidla:
a)nikoho nenaburat
b)nenechat sa naburat
c)nesposobit inym buracku

Jazdit mas tak aby aby si ich neporusil a nezalezi ci pri tom ides 20 alebo 150 alebo na zelenu alebo na stopku.Hlavne sa treba drzat zraveho rozumu.

Jediny problem je ten ze ludia su blbci a 90% to nevie odhadnut alebo im to je jedno lebo si mozu slobodu kupit.
Viem o com hovorim sam som LEN vdaka MOJIM soferskym schopnostiam a uvazovaniu odvratil uz 2 totalky (samozrejme ani za jednu by som nemohol)
a to nemam vodicak ani 3 roky :P
Atlis
28/1/2011
Apple Mozilla
OMFG
aston
29/1/2011
Windows Opera
indeed
ssamoo
29/1/2011
Windows Opera
Jano- odovzdaj svoj vodicak na najblizsom oddeleni PZ SR. Dakujem.
Presne kvoli tomuto, by bolo treba posunut vekovu hranicu vodicov, pripadne vykonove limity a hlavne dlhsie trenovanie vodicov- ako napr. vo Finsku, no a samozrejme narocne psychotesty !
orion2
30/1/2011
Windows Firefox
tuším heslo "nikoho nezraziť" pisateľ pred pár dňami nezabudol uviesť, ale medzi jeho hlavné priority zákonitostí džungle sa to proste nezmestilo
mcvrabec
3/2/2011
Windows Firefox
nemôžem si pomôcť ale akosi musím tento krok chtiac - nechtiac kritizovať!! Veď proti notorickým porušovateľom predpisov sa dá bojovať aj inak. Osobne som denne svedkom ako v obchodoch najmä sociálnejšie slabšia vrstvy rozumej dôchodcovia rozmýšľajú o 5 - 10 eurách a či si konkrétna osoba môže dovoliť mäso teraz a koľko si môže dovoliť. Z toho teda vychádza, že hoci ide pri pokutovaní o jednotnú sadzbu vôbec sa tu nezohľadňuje že takmer viac ako polovica obyvateľov SK je na hranici chudoby, z čoho vyplýva že pre niekoho môže byť 60 eur za zabudnutý pás likvidačné. Povedzme si pravdu kto z nás mladších už zabudol na pás či svetlá a nie to ešte naši rodičia!!! Druhá pravda je zasa tá, že arogantnému podnikateľovi na BMW 60,- eur neublíži čiže aká mi tu rovnosť!! Podľa mňa zasa iba bič na chudobu
Mizzu
4/2/2011
Windows Firefox
Chcel by som este k tomu vykonu a litráži. Vodičák mám mesiac presne a mám VW Passat variant 1,9 tdi 105k. Vy si myslíte (podaktorí) že nad 90k je to už vela lenže ked niekedy budete jazdit zo 105k passatom tak uvidite ze to vela neni. To auto váži 1570 kg čiže naozaj ten vykon je uplne primeraný a nie niako prehnaný z 0-100km/h vysvihne asi za 11 s. To je priliš silné?
janulik
13/3/2011
Windows Internet Explorer
ja len potrebujem odpoveď na otázku: 31.6.2010 som dostala pokutu 100 Eur za rýchlosť a teraz v marci som dostala zase 100 Eur za rýchlosť, ako sa vlastne berie doba v ktorej môžu byť tri priestupky? pýtala som sa dvoch policajtov a poviem Vám, že ani jeden mi to nevedel povedať presne čije to len kalendárny rok alebo do roka od prvej pokuty. Prosím poraďte:)
aston
14/3/2011
Windows Firefox
V priebehu 12 mesiacov od prvej, takze este raz a ides na preskusanie. Pokuty do 100 E by nemali ist do karty vodica, ale overene to nemam. Jazdim predpisovo :D.
Miguvery
26/10/2017
Windows Chrome
Buy Ciallis Uk Vardenafil Cheap 5 Mg Price Cephalexin Imha viagra online prescription Viagra Et Insuffisance Cardiaque Cheapeast Fluoxetine Next Day Website Pharmacy
LarNireef
30/10/2017
Windows Firefox
Dutasteride 0.5mg Direct Website Mastercard With Overnight Delivery Cialis Professional Wikipedia viagra Best Online Drugstore Zentel Tablets Best Website With Overnight Delivery
Miguvery
5/11/2017
Windows Firefox
Xenical Online New Zealand eva pills levitra Worldwide Cheapeast Dutasteride Duagen Buy Oklahoma Order Generic Valtrex No Prescription
Harodery
7/11/2017
Windows Chrome
Cheap Safe Non Prescription Viagra viagra online pharmacy Clobetasol 30g Best Website Where To Order Generic Stendra Worldwide
LarryViatt
4/3
Windows Chrome
viagra without a doctors prescription [url http://viagrawithoutdoctorprescr.today/#8318]viagra without a prescription[/url] viagra without a doctor prescription http://viagrawithoutdoctorprescr.today/#7753
LarryViatt
5/3
Windows Firefox
viagra without a prescription viagra without a prescription viagra without a prescription http://viagrawithoutdoctorprescr.today/#3301
Michaelcow
10/3
Windows Firefox
generic Viagra 100mg buy generic viagra buy generic Viagra buy generic viagra
Thomasemity
18/3
Windows Chrome
generic Viagra 100mg buy generic viagra generic for Viagra viagra generic
Brcepaf
17/4
Windows Chrome
cialis billig walgreens price for cialis
buy cialis dosagem ideal cialis look here cialis order on line
Hrafdcepaf
20/4
Windows Firefox
pills for girls cialis cialis time release click here cialis soft tabs
buy cialis online achat pillule cialis cialis en belgique cialis pfizer price in germany
cialis for sale in thailand buy female pfizer cialis generic cialis price uk
http://jvrimages.com/#interactions+for+tadalafil only now cialis sale cheap visit our site cialis on sale il cialis delle donne
Hrafdcepaf
20/4
Windows Chrome
billige cialispillen only today order cialis canada active super cialis
buy cialis online acheter cialis site serieux discount 50 mg generic cialis cialis in mexican pharmacies
enter site 100mg cialis cialis sale mail order detached retina cialis use
http://jvrimages.com/#doses pfizer cialis acquisti cheapest cialis tablet uk cialis posologie
Robertguivy
25/4
Windows Firefox
viagra without a doctor prescription canada viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription overnight delivery viagra without a doctor prescription
Richardvance
22 dní
Windows Firefox
cialis prices cialis 20 mg cialis 20 mg
Vložiť nový príspevok
Téma
Nové pokuty na rok 2011
Meno *
E-mail *
Text príspevku *
Obrázok vložíte pomocou [img]url[/img]
* povinné údaje