ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Diskusia k článku
ssamoo
23/8/2010
Windows Opera
Fajn, ale bolo treba spomenut pri kufri, okrem nadstandardnej velkosti a vybornemu tvarovaniu aj vyborny pristup do kufra. Obrovsky pristup a uzasne nizka nakladacia hrana.
Motor je vyborny, auto ma na pomerne tuhu konstrukciu a velku davku bezpecnosti nizsiu hmotnost ako taky Auris, a aj tak ma auto vybornu dynamiku na to, ze sa jedna o vysokootackovu atmosferu.
Co sa tyka moznosti kluca a automatickych svetiel, follow me home, atd. sa nevyjadrujem. Niekomu to chyba, soferovi ale nie :P
Stierace na zadnom skle nedava ani VW group, pokial si ich neobjednas sam.
K tvrdemu podvozku- samozrejme je tvrdy, ale filtruje nerovnosti podla mojho nazoru dobre.
Ja pasujem Hondu Civic medzi lidra v danej triede a na krk jej dycha Julka od Alfy ;)
Maroš
26/8/2010
Windows Firefox
Už mi tu toto "vysokoodborné" hodnotenie normálne chýbalo. Chlapče, nájdi si uz konečne babu
ssamoo
26/8/2010
Windows Opera
Prepac, dalsiu uz nemozem. To by bola trigamia.
deszka3
27/8/2010
Windows Firefox
:D
A
31/8/2010
Windows Chrome
Dobry test a este kvalitnejsie fotky, ale. Si si isty, ze to radio bolo dobre naladene (myslim eqalizer)? Spotreba po dedine na sestke so spotrebou 6 litrov? To asi tazko v obci mam na 4. stupni cca 4-5 litrov. S ostatnymi vecami viac - menej suhlas.
Atlis
31/8/2010
Apple Mozilla
ja mam tri litre... na druhom stupni :D
A
2/9/2010
Windows Chrome
Budes asi kuzelnik.
Atlis
2/9/2010
Apple Mozilla
to skor ty A :) 4-5l mas tak akurat momentalnu a nie priemernu spotrebu v tom civicu ;) z kopceka...
antonio loolobridge
30/9/2010
Windows Firefox
ja len netrpezlivo čakám na ďalší model hatchbackového Civica, toto je pre mňa proste ohyzda ktorá sa síce tvári futuristicky, ale asi ako štúdia auta budúcnosti z roka 1980. Celkovo, pričom zadok je najhorší - zozadu, zboku, k tomu tie plastíky (testovaný model ich naštastie nemá vpredu, ako väčšina). Civicy sa mi pritom takmer vždy páčili.
A
20/10/2010
Windows Firefox
Atlis, precitaj si prosim Ta este raz moj prispevok, nikde netvrdim aku mam priemernu spotrebu, hovorim o spotrebe v dedine - to je tachometrovych 55 km/h so zaradenou 4 a tempomatom.
Atlis
21/10/2010
Windows Internet Explorer
A: momentalna spotreba absolutne neodzrkadluje primernu spotrebu - je to nepotrebny udaj pri porovnani spotrieb a zbytocny argument. mozes mat na 6st spotrebu 1l/100km ale aj 26l/100km. dedina moze byt dole kopcom, na tempomate bude auto brzdit motorom a spotreba bude takmer nulova. ale pojdes z dolneho vrska na horny pri 12% stupani s nalozenym autom na tempomate a 55kmh a si so spotrebou v prdeli.

Uz som to na tomto (a nielen na tomto) servri pisal niekolkokrat, ani priemerna spotreba v meste casto neodzrkadluje realnu spotrebu auta a riadit sa podla nej nema zmysel. kazde mesto je ine, kazdy (hlavne neskuseny) vodic jazdi inak. Rozdiel v spotrebe moze byt kludne aj dva-tri litre podla stylu jazdy... ja jazdim vo kopcovitom meste s dieslom za takmer 8l a to jazdime dvaja v aute. v inom meste som jazdil za nieco malo viac ako 6l pri obsadeni auta 4mi osobami. ale ked tlacim na pilu, spravim v meste aj 10l sam... ak by som ti sem hodil iba jeden z tych udajov bez detailov, tak si alebo pomyslis ze kecam alebo ze neviem jazdit.
JANA
30/10/2010
Windows Internet Explorer
Recencie sú celkom fajn, len žiaľ väčšinou ich píšu teoretici a ako tak čítam tieto, tak poniektorí sú naozaj veľmi veľkí teoretici - a našla som tu aj závistlivca podobného líške z Ezopovej Báky (líška nedokázala získať hrozno a tak skonštatovala, že je kyslé). Kúpte si to auto a denne ho používajte a niet sa o čom baviť - výborne sedí na ceste, poľadovica sa dá zvládnuť bezpečne, spotreba je fajn - záleží na štýle jazdy vodiča. No a o tom, že sa vďaka tvaru auta a možnosti rozloženia sedačiek dá odviezť neskutočne veľa vecí, aj nábytok vysoký 230 cm, niet pochýb. Používam ho denne tri roky a je pre mňa bezkonkurenčné. Ani parkovanie v preplnenej Bratislave nie je problém.
Koncepty Honda Civic a Civic Si | ZaVola
14/1/2011
unknown unknown
[...] že by štvordverový sedan sedan nahradil “náš” hatchback.Prečítajte si: TEST: Honda Civic 1.8 i-VTEC (23. 8. 2010)Honda veľa informácií o Civicu deviatej generácie nezverejnila, ale pochválila [...]
Pati
24/3/2011
Windows Firefox
Super auto len toto chcem a budem spokojny!
Atlis
24/3/2011
Apple Mozilla
Preco si ho nekupis? :)
ps1818
25/3/2011
Windows Chrome
Atlis, je "Pati" ďalší tvoj adept...? ;-)
Pati
8/4/2011
Windows Firefox
Veru tazko sa mi bude lucit zo 7 generaciou ale budem musiet laska je laska!
lemme
24/11/2011
Apple Mozilla
Mne sa toto autíčko veľmo páči. Stále sa teším na jazdu s ním. Dizajn prístrojového panelu a volantu je úžasný. Je to moderný štýl asi nie pre každého ale pre mňa čistá radosť sa na to pozerať. Nevadí mi pípanie nevadí mi štartovanie. Štartovanie je rituál, človek sa zvedomí že ide riadiť vpohode. Pozrite sa ako to vyzerá v Civicu 2012 a pochopíte ten rozdiel. Neviem čo sa tým Japoncom stalo že to v 2012-ke tak zfádnili. Jediné čo mali urobiť je odstrániť to plexisklo pred otáčkomerom, na ktorom sa slnko dosť odráža. Nevadí, asi nie som tento krát cieľová skupina a nechám si tento skvost techniky asi dlhší čas. Po 11000 kilometroch priemerná spotreba 5,9 l/km diaľnica + medzimesto a 7,5 mesto na zimných pneumatikách a 16 palcových diskoch. Kufor je pre mňa mega veľký len raz som ho naplnil úplne dovrchu a ešte stále som mohol dať preč rezervu a získať ďalší priestor. A potom je tu ešte magic seats. Zložím sedák a preveziem trebárs kvetinu v črepníku alebo bicykel na stojáka.
Tina
18/3/2012
Windows Chrome
Dobry deň poprosila by som o nazor tych ,ktory toto auto maju či nie je kazove.Či by sa oplatilo kupit aj ojazdene.Kedže dosť ľudi predava ojazdene tak mi len v hlave vrta prečo? Dakujem.
Atlis
18/3/2012
Windows Chrome
ojazdene s 10tis km, 50tis km, 150tis km? pokial nekupis vylozeny crep, nie je problem.
robo
21/3/2012
Windows Chrome
Autíčko vlastním asi mesiac a mám nejaké dobré i zlé pripomienky. Kupoval som 2.2 CTDi EXECUTIVE NAVI jazdenku so 140-tis km. Pravdu povediac, už 6 rokov slintám po práve tejto generácií Civicu, no ulakomil som sa nakoniec na ten najdrahší variant (26900€ - nový/10000€ - moja jazdenka rok 2007). Auto som doviezol na krásnych elektrónových 17-kach, pobehal som asi 1000km a tu sú pravdy a závery:
Pri preberaní vozdla sme si nevšimli nič nefunčné, vŕzgajúce či poruchové.. no po prvej tisícke na asfalte by sa to dalo zhrnúť takto:

Negatíva:

- moje zrkadlo sa nevládze sklopiť
- spolujazdcove zrkadlo sa nedá nastaviť v horizontálnej rovine
- jedna časť panoramatickej strechy sa občas neotvára
- diaľkové hlavne v chladnom období nefunguje
- autorádio pri max kúrení sa občas vypína a multifunkčný display občas podsvieti všetky segmenty
- najhoršie ma trápi momentálne nejaká divná geometria (auto občas má tendenciu ťahať doprava a počuť z prednej nápravy čudné zvuky, je aj vôľa na volante a čapy riadenia to nie sú)
- auto zvyklo z ničoho nič trúbiť.. najradšej v noci pri paneláku :D
- veľmi mi chýba konektor na AUX/iPod/iPhone (ale viem a budem to riešiť)
- prvé prezutie a strhli sme tri štifty na zadnom úchyte kolesa
- od začiatku neukazuje vonkajšiu teplotu .. len pomlčky

Pozitíva:

- neuveriteľná satisfakcia z designu, či už interiér alebo exteriér
- ostatné prvky chvalabohu fungujú spoľahlivo -- zatiaľ (dažďový senzor, duálna klíma, bluetooth hadsfree, navigácia, vyhrievané sedačky, okná, atď...)
- veľmi ma teší hlasové ovládanie.. či už telefónu, rádia, klímy či navigácie,
- úžasne variabilný batožinový priestor
- veľmi pohodlné šoférovanie (keď si odmyslím tie nepochopiteľné šachy s prednou nápravou)
- rádio hrá síce horšie (aj po hraní sa s EQ) ale CD/mp3 hrá krásne čisto (ale mám tam 6 repro)
- motor jedna báseň. Síce mu chvíľku trvá kým zrýchli, ale potom je to odpich, až sa zľaknete či auto na dvoje neroztrhne...
- spotreba mimo mesto - šiel som ZA - BY po starej ceste - 3,9/100
- podarilo sa mi dostať do navigácie aktuálne slovenské mapy

záverom... dúfam, že časom všetky tie negatívne veci poriešime nejako .. najviac ma trápi tá náprava.. ostatné nejako zhltnem.. alebo časom predýcham... Inak som stále ešte v pozitívnom ošiali a neviem sa spamätať z toho, že som také dobré avetko kúpil...
Atlis
21/3/2012
Windows Chrome
robo, tvoj prispevok ma vazne pobavil. :)
niio
3/4/2012
Windows Firefox
R18A motory maju vtec, ale iny, ako pozname. tu sluzi vtec na znizenie spotreby a nie na zvysenie vykonu. vtec je zapnuty v rozmedzi otacok 1000-3500, ak nema vodic plyn na podlahe. vtec imituje nizsi objem motoru (necha dlhsie otvoreny saci ventil a cast zmesy sa vrati naspat do potrubia), ako motor skutocne ma a vdaka tomu dosahuje nizsej spotreby...
niio
3/4/2012
Windows Firefox
ad Robo: asi si kupil opravenu buracku...
Jazdenka: Honda Civic 2.2i-CTDi | ZaVola
1/2/2013
unknown unknown
[...] si: TEST: Honda Civic 1.8 i-VTEC (23. 8. [...]
milo
19/1/2014
Windows Firefox
auticko som kupil pred rokom,r v 2007,1,8 benzin najazdenych 100000 km,najazdil som asi 20000km a zatial som do neho nevrazil ani euro okre benzinu.zatial 100percentna spokojnost=spotreba,dizajn,vykon,spolahlivost jednoducho vsetko ok.pri kupe som vsetko vyskusal,nic nebucha neklepe perfektne sedi na ceste aked ho vytocim tak ide jak raketa.
Vložiť nový príspevok
Téma
TEST: Honda Civic 1.8 i-VTEC
Meno *
E-mail *
Text príspevku *
Obrázok vložíte pomocou [img]url[/img]
* povinné údaje
Aktuálne diskusné témy
Nové Porsche 911 (2011) (14/11/2018 21:39)
TEST: Peugeot 508 2.0 HDi (13/11/2018 22:38)
Nová Lada Granta (2011) (13/11/2018 08:17)
Nový Mercedes-Benz CLS (12/11/2018 05:53)
Nová Kia K9 (2012) (12/11/2018 03:20)
TEST: Kia Sorento 2.2 CRDi (10/11/2018 13:59)
TEST: Ford Mondeo 2.0 TDCi (10/11/2018 10:20)
TEST: Hyundai ix20 1.4 CVVT (9/11/2018 00:59)
Najnovšie príspevky