ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Diskusia k článku
betulany
18/2/2010
Windows Opera
... to , ze sa nieco predavalo najviac neznamena, ze je to najoblubenejsie, je neseriozne pouzivat taketo tvrdenia, kt. su zavadzajuce (ak sa jedna o reklamny clanok asi by bolo vhodne to jasne doplnit) :)
Richard Hombauer
18/2/2010
Windows Firefox
Ak si nieco kupim, lebo je to podla mna najlepsi pomer vykonu a ceny, tak to mozem kludne povazovat za oblubene. Moj oblubeny fotoaparat urcite nie je ten najdrahsi a mozno ani najlepsi, podobne je to pri pocitaci, telefone... Ved si niekto kludne mohol kupit nejake ine auto s motorom 1.4, ale on volil radsej Fabiu 1.2 HTP. Bola to pren asi najlepsia volba, tak preco ju hned degradovat?
Atlis
19/2/2010
Windows Opera
To, ze je nieco najpredavanejsie neznamena, ze je najoblubenejsie, tak ako napisal betulany a ty si to zjavne nepochopil. Fabia 1,2HTP je najpredavanejsia preto, ze je to najlacnejsia motorizacia, ktora je dostupna k tomuto autu, co neznamena, ze je najoblubenejsia, pretoze prave 1,2HTP je nenavideny motor kvoli svojej nekultivovanej praci a nizkemu vykonu, no ohromne mnozsto ludi na iny motor nema. Detto 1,9TDI PD v Octavii. Je to najlacnejsia dieslova motorizacia pre tento model a pretoze Octavia je spolu s Fabiou u nas asi najcastejsie vyskytovanym sluzobnym autom, ktore uz nejaky ten kilometer najazdi - tak naco zamestnancom kupovat iny ako ten diesel, ktory klekoce, je hlucny a este je aj slaby? Hadam si nemyslis, ze kvoli tomu je oblubeny. Nie, nie je. Keby mali vsetky motory rovnaku cenu a spotrebu, tak je v kazdom aute 5l osemvalec...
Zdeno
19/2/2010
Windows Firefox
Atlis, HTP je viac mystifikované v zlom, ako je v skutocnosti. Do mesta, na okresky, idealny motor.
Atlis
19/2/2010
Apple Mozilla
Zdeno - do mesta mozno, nikde inde urcite nie. A ak sa bavime v kategorii 3 valcov, tak odporucam zbehnut do Toyoty a vyskusat si ich 1.0VVT-i trebarz v Aygo alebo Yarise.
betulany
19/2/2010
Windows Opera
Richard - tvoje "Ak si nieco kupim, lebo je to podla mna najlepsi pomer vykonu a ceny, tak to mozem kludne povazovat za oblubene... to beriem, to ma logiku, ale potom by mal byt nadpis : Škoda: najobľúbenejšie modely Fabia a Octavia, najcastejsia motorizacia – 1.2 HTP a 1.9 TDI. , pretoze vela zakaznikov si vybera auta na zaklade inych kriterii , zamestnanecke auta pekne "rozobral" Atlis a napriklad ak auto vybera zena, tak kriterium motor ani nemusi byt brane v uvahu :)
Atlis
20/2/2010
Apple Mozilla
heh, no ked sme kupovali auto do mesta, ktore malo zastupit drahej Volvo 460 1.7i, tak draha furt len opakovala aby to nebolo lenive, lebo ona si na silnejsie auto zvykla :P
antiskodak
20/2/2010
Windows Chrome
kua atlis tu bol skor a svojimi kecami ma predbehol :) nic ine len pravda... ale je to OBLUBENE ...ale nasilu ci chces ci nechces kupis si to lebo na ine nemas :) tym padom si to musis oblubit lebo ine nemas :D ...asi tak to myslel pan autor clanku R. ... 1,2 HTP nikdy... pokusny motor vrhnuty zakaznikom
corsair
27/3/2010
Windows Internet Explorer
je to tak,u nas sa kupovali auta lacne a uz otukanej znacky.ak uz 1,2HTP tak ten 12V 51kW.vobec nie je tak lenivy.vrelo odporucam.co sa tyka1.9 TDi je to rokmi odskusany motor iste lepsia volba ako 1,4 TDi.do buducnosti to vypada dobre s1,6TDi 77kW.tie dva slabsie este neboli dobre zdokumentovane,nechajme sa prekvapit:D
ssamoo
27/3/2010
Windows Opera
1,2 HTP je vsetko len nie dobry motor....plynulost chodu, kultivovanost, vykon, hlucnost, vo vsetkom zaostava, jednoducho im 3 valcova technika nevysla.
1.9 TDi je fajn, drzi sa, ale ako jazdenka je nebezpecny na dalsie investicie a ked nechces budit susedov alebo pol mesta hlukom, tak sa musis poobzerat inde..
Atlis
28/3/2010
Windows Firefox
1.9TDI je do Fobie absolutne nevhodny motor. Je tazky, hlucny a stary. 1.4TDI je 1.9TDI s odpilenym valcom, cize este horsie. Fobia v podstate az do teraz nemala jeden jediny motor, ktory by bol vylozene dobry. 1.6TDI CR uz je ina kava a 1.2TSI bude urcite najlepsia volba.
Milan
28/3/2010
Windows Firefox
Ssamoo, ta 1,2 HTP je na mesto a okresky uplne v pohode. Treba skusit a nie drzat sa vseobecného negatívneho názoru diskusných mudrlantov, ktorí vidia iba 200-koní na svojej 10-ročnej jazdenke :) A ako pise Atlis, 1,9 TDi je hrozny motor, hlavne hlučny a roztraseny.
Atlis
28/3/2010
Apple Firefox
Milan - ano, 1.2 motor v takych podmienkach obstoji, o tom niet pochyb. Akurat ze v tej kategorii motorov, patri htp k tym horsim. A o to cele ide...
Iminko
17/1/2011
Windows Internet Explorer
Mal som novu Fabiu 2 combi elegance 1.2-51kw ideal do mesta a okresky na dialnicu neodporucam bol som spokojní,najazdil som 47000km a potom som ho predal majitel co kupil auto odo mna chcel len HTP ine nic....ja by som do Fabie 2 odporucal 1.4-16v 63kw ten som povodne chcel ale HTP som kupil lebo to bolo skladove auto v max vybave za super cenu.Spotreba na trase Ba Samorín 5.9l dlhodoba nezrala olej ani nic take slabo vykuroval kokpit skaredí zvuk Fabiu 2 by som siuz z HTP asi nekupil.....stale sa mi vysmievali kolegovia poznate tie narazky na HTP teraz mam Oct Tour 2 1.6mpi ide ovela lepsie ale spotreba je cca 1l na 100km vyssia.
Vložiť nový príspevok
Téma
Škoda: najobľúbenejšie motory 2009 -...
Meno *
E-mail *
Text príspevku *
Obrázok vložíte pomocou [img]url[/img]
* povinné údaje
Aktuálne diskusné témy
Nové Porsche 911 (2011) (14/11/2018 21:39)
TEST: Peugeot 508 2.0 HDi (13/11/2018 22:38)
Nová Lada Granta (2011) (13/11/2018 08:17)
Nový Mercedes-Benz CLS (12/11/2018 05:53)
Nová Kia K9 (2012) (12/11/2018 03:20)
TEST: Kia Sorento 2.2 CRDi (10/11/2018 13:59)
TEST: Ford Mondeo 2.0 TDCi (10/11/2018 10:20)
TEST: Hyundai ix20 1.4 CVVT (9/11/2018 00:59)
Najnovšie príspevky