ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Diskusia k článku
Radovan
4/11/2015
Windows Chrome
Pozdravujem Richard. Páči sa mi na teste, že si všímate podstatné detaily pre užívateľa. Také, ktoré prevezenie u predajcu fakt neodhalí. Mne na Mondeou oproti predošlej generácii vadí jedna vec : v aute je človek prosto utopený. Na pár sekúnd má pocit ako v A8, ktorá ja naozaj kus auta. Mondeo, akoby obostúpilo a utopilo človeka, čo s porovnaní s Mazdou 6tkou (ktorá je pomerne blízko okolo vodiča, no sedí na nej, nie v nej)pôsobí úplne opačne. Pre mňa to bolo nepríjemné. Veľké auto a ešte aj utopený v ňom. Inak, super test. Keby ešte robili Mondeo pre Slovenský trh v béžovej vo vnútri. Super.
4/11/2015
Windows Chrome
Vdaka za podporu! Ano, Fordy celkovo vodica obopnu, pricom napriklad taky Avensis je dizajnovany uplne opacne. Mne to nikdy neprekazalo, citim sa v tom akosi bezpecnejsie, ale napriklad moj otec s tym mal vzdy problem. :)
Radovan
5/11/2015
Windows Chrome
Zaujímavé. To ma nenapadlo. Aký by bol Váš rebríček top 3 vozov, keby ste mali budget 20 - 25 € bez DPH? Ideálne 4x4 a automat? Poprípade len Automat a diesel?
Vďaka za typ.
5/11/2015
Windows Chrome
Uprimne, vyberat auto dnes v tejto cenovej kategorii nie je sranda. Ale treba mat jasne predstavy. Ak 4x4 nemusi byt, preco ho kupovat? Kazdy kilometer sa to prejavi na spotrebe, hmotnosti auta aj pocte suciastok, ktore sa mozu pokazit. :) Automat je ocividne podmienkou a diesel...jazdite kratke trasy alebo skor niekolko desiatok tisic kilometrov rocne? Podla Vasho zadania to vyzera, ze ani neviete, co presne chcete. To sa potom tazko radi. :D Mne sa dlhodobo paci RAV4, ale naco kupovat SUV, ked to nie je nutne, ze ano. Teraz som testoval Tucsona, celkom vydarene auto, ale ten automat bol jednoducho zly. Osobne som fanusikom Skody Yeti. Aj automaty maju slusne, aj motory, aj Haldex... Rad psominam na Vitaru, ktora ma priaznive ceny. Velmi sympaticky je Leon X-perience, no s automatom, dieslom a 4x4 stoji tridsatisic! Tak, ako kazde normalne nove auto s touto konfiguraciou. Takze si treba povedat, ci to musi byt automat, alebo netreba 4x4... :) Vyberat je z coho. :)
Radovan
6/11/2015
Windows Chrome
:D tak dík.
Poviem to inak - že sa diesel kazí na krátkych trasách je všeobecne známy "fakt". Ale v podstate nie je úplne celkom výstižný. Vysvetlím - ak ročne urobíte 20 - 30 tis. a máte 80 % jázd do 20 km, motoru to škodí, ale na diaľnici DPF vypálite tak či onak, motor zohrejete a podobne. Takže diesel podmienkou je. Okrem toho, 4-5 ročná záruka Vám neočakávaný servis pokryje aj tak...A v jednom máte Richard úplnú pravdu 4x4 + automat je z pravidla 30+ :) takže jedno je treba vypustiť. Toto by bolo dobré rozdeliť asi na 2 kategórie (pardon, neuvedomil som si rozpoltenosť požiadaviek). 1.SUV 2.nižšie auto-sedan (alebo aj kombi či dokonca zvýšené kombi. Yeti má kufor tak maximálne na nákup. Využitie: pracovno súkromné. Aký by bol Váš rebríček potom?
aston
6/11/2015
Windows Chrome
Jednoznacne predvadzacka Sorento, alebo SantaFe. Pre rodinu je vsetko male. Mame Tiguana a to je vyssi Golf. Octavia kombi je z tohto pohladu rodinne auto ako ma byt.
9/11/2015
Windows Chrome
Ako spokojny majitel Koleosa (podla mna je to jedine realne SUV s poriadnym podvozkom, presklenim interieru, dvojitymi zadnymi dverami...) nemam dovod poskulovat po inom SUV. SantaFe je fakt pohodlne, kludne si to vymenim, ale netuzim po tom. Neviem, kazde auto ma klady a zapory a ryhu na srdci zanechala asi len RAV4, ktoru by som si kludne kupil aj na 10 rokov. Nejak jej verim. SantaFe by ma lakalo 5rocnou zarukou, komfortom, dizajnom...takze preco nie. Teraz idem jazdit S-Max 4x4, tak som zvedavy. Vzdy ma lakala Alhambra 4x4. Octavia ma odradza len zaujimom zlodejov, inak by som mal asi uz davno Octaviu Scout pred domom. :)
Radovan
11/11/2015
Windows Chrome
Tak v prvom rade vďaka za typy a odpovede. Sorento stojí od 36 - 42 ak sa nemýlim, čo je trochu iná hladina.A neverím, žeby z predvádzačky 5 spustili. Santa je ešte drahšia, resp. +- rovnaká. Oba kusy auta. Richard: ako je na tom koleos so spoľahlivosťou? A prečo má poriadny podvozok? V čom?To by som povedal skôr na minulého X-traila a FOrestra. Mňa zaujala RAV, ale zvedavý som na faceliftovanú (a teším sa na Váš test tu). A octavka - nie je trochu v scoute predražená?
16/11/2015
Windows Chrome
Podvozok Koleosa - narazal som hlavne na svetlu vysku. Nie na 15 cm konkurencnych SUV. :) Inak, podvozok by mal byt z X-Trailu.
Octavia Scout draha vzdy bola. S tym sa neda nic robit... Ved aj preto nemam tu, ale Koleos. :)
Vložiť nový príspevok
Téma
TEST: Ford Mondeo 2.0 TDCi
Meno *
E-mail *
Text príspevku *
Obrázok vložíte pomocou [img]url[/img]
* povinné údaje
Najnovšie príspevky