ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Diskusia k článku
tomigaspar
20/10/2015
Windows Firefox
Ahoj Ja mam realne skusenost iba s bezklucovym ovladanim Skoda Octavia(Kessy) ale verim ze rovnakym ovladanim su vybavene vsetky vozidla VW Group. Musim povedat ze toto ovladanie mi pride uplne prirodzene. Je pravda ze otvarat sa da iba pomocou kluciek na prednych dverach, ale to mi problemy nerobi. Na druhej strane auto zatial vzdy spravne detekovalo kedy je kluc v aute a kedy tam nieje. Ked je kluc v aute tak ho nedovoli zvonku zamknut. Takze sa nemozete vymknut. Auto dokonca cez palubny pocitac signalizuje vybijajucu sa baterie v kluci. Kluc to robi tiez ale jeho blikanie je menej informativne ako sprava na displeji auta. Automaticke zamykanie nastastie nieje spustene a nakolko auto disponuje sklapanim zrkadiel tak sa tieto mozu sklapat pri zamknuti(je to nastavitelne). Uznavam ze mat kluc v podobe karty moze byt zaujimave, no v mojom pripade by ajtak skoncila vo vrecku kedze panske tasky z duse neznasam :-)
20/10/2015
Windows Chrome
Na upozornenie palubneho pocitaca, ze sa bateria v kluci vybija, som uplne zabudol. Vdaka za doplnenie!
tomi, ta karta sa zmesti do penazenky. panske "kabelky" nepouzivam ani ja. :)
palo
29/10/2015
Windows Chrome
Ako tak čítam, tak na Aurise 2014 mám vlastne ideálny systém :) - počnúc sklápaním zrkadiel, cez úplne bezkľúčový systém otvárania/štartovania až po senzory aj na 5. dverách. Senzory na otvorenie nie sú na zadných bočných dverách, ale to je len dobre, keďže inak by nebolo možné po zamknutí vyskúšať, či sa auto reálne zamklo - robím to ako zlozvyk už roky :)
Na druhej strane ako nevýhodu systému vnímam to, že bezkľúčovo nezamknem auto, ak je vo vnútri druhý kľúč. Príklad - na dovolenku si vždy jeden kľúč beriem ja a druhý má manželka v kabelke. Ak ideme napr. na kávu na pumpe, ona si kabelku (s druhým kľúčom) nevezme a tým pádom ja (s prvým kľúčom vo vrecku) auto nezamknem. Ako som však nedávno zistil, dá sa to však obísť "tvrdým" zamknutím - pomocou tlačidla na DO.
Celkovo potvrdzujem Richardove slová - bezkľúčový systém je vysoko návykový a veru neviem, či si niekedy zvyknem opätovne na kľúč. (pravda, akumulátor som zatiaľ vybitý nemal...)
NoName
1/11/2015
Windows Firefox
Hmm neviem prečo by bola komplikácia automatické uzamknutie vozidla. Toto je práve perfektná vec neskutočne som si na to zvyokol, taktiež aj otváranie bez akýchkoľvek tlačidiel.

Problém na čerpacej stanici po uzamknutí auta nevidím, dvere sa dajú vždy otvoriť a ak nechceš aby sa zatvorili stačí pootvoriť niektoré dvere (ak tam zostáva posádka) a auto sa nezatvorí po vzdialení sa.

Mám renault, ešte klasický (teda všetko keyless) od 2012 tuším už prešiel na lacnejšie riešenie z nissanu.

Slabú batériu auto detekuje tak cca pol roku dopredu! Po zobrazení hlášky slabej batérie ešte minimálne pol roku funguje, ako tak. Častejšie sa stáva že sa auto nezatvorí na prvý krát a pod. Čiže vybitie batérie sa nemôže stať zo dňa na deň.
Vložiť nový príspevok
Téma
Bezkľúčové uzamykanie - výborný...
Meno *
E-mail *
Text príspevku *
Obrázok vložíte pomocou [img]url[/img]
* povinné údaje
Aktuálne diskusné témy
Nové Porsche 911 (2011) (14/11/2018 21:39)
TEST: Peugeot 508 2.0 HDi (13/11/2018 22:38)
Nová Lada Granta (2011) (13/11/2018 08:17)
Nový Mercedes-Benz CLS (12/11/2018 05:53)
Nová Kia K9 (2012) (12/11/2018 03:20)
TEST: Kia Sorento 2.2 CRDi (10/11/2018 13:59)
TEST: Ford Mondeo 2.0 TDCi (10/11/2018 10:20)
TEST: Hyundai ix20 1.4 CVVT (9/11/2018 00:59)
Najnovšie príspevky