ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Diskusia k článku
Michal Janoušek
30/10/2013
Apple Chrome
Koloběžku mám také, jsem norposto spokojen. Pouze mi vadí že variátor je trochu hlučný. Jinak mohu jen doporučit! :-)
jozef kovac
31/10/2013
Android Android
Mam ju tiez, ten novy model 2013, a spokojnost mmaximalna. Nahradil som staru babetku. Super tah, vytiahne ai kopceky, hlucnost v pohode, pohodlie jazdy a ziadny smtad z vyguku - pri tej sppotrebe ani nemoze byt :-). Odporucam vrele...
Milan
31/10/2013
Windows Internet Explorer
Uzasne. Pozeral som zu stranku predajcu www.unimoto.sk. Konecne nieco pre ludi co nemaju tisice na znackove skutre a nemaju garaz. milan
aston
31/10/2013
Windows Chrome
Vyborna hracka a super lacna :), pekne video
Bozena
31/10/2013
Windows Firefox
heh no cena 777 euro je len za kolebezku bez motora. Fasa. Preco sa v takychto PR reklamach neuvadza skutocna cena vcitane motora? co je podla ceniku 1500eur!

http://www.unimoto.sk/wp-content/uploads/konfiguracie-vyber.pdf
peter pysny
31/10/2013
Android Android
Asi doslo k nedorozumeniu pani Bozena. V cene 777€ je komplet aj s motorom. Za tych 1500€ je full TOP vybava so vsetkym volitelnym prislusenstvom vratane priplatkoveho motpra Honda GX35. Pysny Peter, dovozca...
peter pysny
31/10/2013
Android Android
Vtej tabulke je len vyber z moznych konfiguracii. Pre detaily prosil nabstivte sekciu Prislusenstvo na unimoto.sk pripadne mi zavolajte (kontakt na stranke) ak neni nieco jasne. Dakujem
MUDr.Jakubovský Štefan
6/11/2013
Velmi spokojný s motokolobežkou Crosco i ked mám 72 rokov otestoval som si Váš výrobok na ceste ide stabilne 25 km,v terene v lesných cestach ide 45 km,skúšal som aj krajnú rýchlosť ta bola až 50 km,na rovnej polnej ceste krátkodobo aby som nepoškodil motor ktorý je OHC,stabilna rýchlosť sa mi pozdáva 35 km,spotreba ako je uvedená (keby ste opravili spotrebu na 1l až1,3 litra benziinu).Na verejných komunikáciach musi sa dodržovať 25 km,je vhodna na krátke cesty,ale dá sa ísť aj dlhšie trasy.Idealny benzin je Schel 100 oktanovy,ale nie su problemi ani 95 oktanovy benzin ,ale tu treba myslieť na spolahlivosť motora pri dlhodobom poživaní. Je to podarený výrobok trochu pripominajúci Babetu ale ta mala väčši motor a vyžadovala technický preukaz a vodičský preukaz a zákone poistenie,mne sa už horšie chodí a preto pokladam za neodmyselneho pomocníka a som povďačný predajcovi že s niečim takým prišiel na trh.
prďola
6/11/2013
Windows Firefox
a že prečo tu takmer nikde nie sú príspevky a diskusia o autách,,, no jasné, keď najväčšia masa má len kolobežku (či len na jej prevádzku) :D
MUDR.Štefan Jakubovský
8/11/2013
Windows Chrome
mám aj auto,testovanie aut je ina kapitola.
Peto
9/11/2013
Windows Firefox
Pan doktor, trosku nechapem, ze kolobezka ide po ceste 25km (asi za hodinu) a v terene 45km (tiez ste myslel asi za hodinu). V terene zapinate nejaky druhy motor ci ako? Neviem ako teraz ale kedysi som mal babetu a nemala ani technicky preukaz a ani som neplatil zakonne poistenie (r.2002 cca).
Peter Pyšný
10/11/2013
K tym "papierom" pre Babetu... Dnesna legislativa SR v skratke (zjednodusene) hovori ze vlastne "vsetko" co ma vyssiu max. konstrukcnu rychlost nad 25km/hod je uz motorovovym vozidlom a potrebuje schvalovacky, evidenciu, technicak, STK, SPZ, PzP a pod. a sucasne vodic potrenbuje vodicak (najmensi AM je pre stroje 25-45km/hod). Vsetko pod touto "maximalkou" je v zmysle zakona o cestnej prema vke nemotorovym vozidlom a CROSCO Xco je vnimane ako bicykelk/kolobezka (pohon ludskou silou) s pomocnym motorcekom (podmienky: benzinak pod 50ccm, maximalka 25km/hod). S dodavanym roller-setom to vie ist viac az 45 (vid unimoto.sk) ale je tam vtedy obmedzenie (nie je tym padom urcena pre legalne jazdenie po verejnych komunikaciach. Babety spred roku 2000 maju zakonnu vynimku do tusim 2022 "na dozitie" a nemusia ist do evidencie, nemaju TP part II. a tym padom nemusia mat SPZ ale VP a prilbu treba :-). Diky. Importer.
papek
11/11/2013
Windows Firefox
s tou jazdou na chodníku to snáď nemyslíte vážne (spomenuté vo videu okolo 3:40 aj s vhodným dodatkom o otázke úcty k ostatným, o smradení...);
Chodník je určený pre chodcov, na ich bezpečný pohyb a premiestňovanie. Ani cyklisti nemajú povolené po ňom jazdiť, a beztak už aj oni na tomto bezmotorovom prostriedku dosť obmedzujú a ohrozujú pešiakov.
Predpokladám, teda že s touto kolobežkou je možné po chodníku ísť jedine bez zapnutého motora.
Ak sa však mýlim, ide znova o ukážkové použitie "v súlade so zákonom" proti zdravému rozumu (zaklínadlo gaunerov).
Kacerny
26/11/2013
Windows Mozilla
Ahojte lidičky. Crosco je super stroj všem doporučuji jezdím na něm až 60km za den na krásné projížďky. Jede skvěle i v kopcovitém terénu. Cyklistům jen mávám a ukazuji záda.Opravdu neváhejte je super.
valenta
30/11/2013
Windows Chrome
Tiež môžem konštatovať ,že motokolobežka sa výrobcovy vydarila.Mám ju už od marca bola to prvá po rozhovore z výrobcom dovezená na SK.Po prvých detských problémov teraz OK. Používam ju denne.
Mac Gyver
4/1/2014
Naprostá spokojenost,jednoduchá laciná doprava kam potřebuji, a hlavně žádná nesmyslná helma.Tak jako to posraly papaláši u Babety
junior
31/1/2014
Android Android
Zaujimava masinka. Naozaj originalne...
Ivan Horvath
2/3/2014
Windows Mozilla
masinka je to spolahliva, pekne precizne spracovana, takmer nic nezere a vylezie kamkolvek... a ten dizajn sa skutocne poradil ... som spokojny a vrere doporucujem. ivan
lubo
22/4/2014
Windows Firefox
nechápem prečo niekto dával motor na drahu kolobežku a nie radšej na bicykel?
na bicykli môžete pomáhat v strmých kopcoch alebo šlapete v pešej zone alebo ak sa niečo pokazí v motore tak nemusíte íst popri kolobežke
Ivan
30/5/2014
Windows Mozilla
to neni motorka ale kolobezka a ked dojde benzin da sa pekne a zlahka odrazat. uplne ziaden odpor. pohoda... a strme kopce vytiahne v pohode a netreba ani slapoat ako na bicykli (elektro motor na bicykli aj tak nemoze ist podla zakona ak neslapete a 250W aj tak nic neutiahne)... mam ju a ide paradne... doporucujem..
Plumi
9/7/2014
Zdravím. Chci se zeptat na Vaše zkušenosti s koloběžkou Crosco. Zajímá mě řemen variátoru. Někde jsem se dočetl že by se měl po 1000 km měnit. To znamená že by jste ho musel měnit několikrát během roku.Je to skutečně tak? Předem díky za info.
Peter Pyšný
22/7/2014
Windows Mozilla
ano je to tak. je to proste o fyzike - po urcitom case sa remen opotrebi a zhorsi sa kontakt s remenicou. stroj potom nema tah/vykon. neni to ale nic drahe - remen stoji 11€ a vymenite si ho za par sekund. je to ako u aut ci motoriek - vsetko co sa hybe, sucha, ohyba ci toci ma urcitu zivotnost. CROSCO je definovany prioritne ako hobby stroj s odporucanym jazdenim tak cca 1.000-1.500km/rok takze viac ako jednu vymenu zrejme nezazijete. akaj ano vzdy to za to urcite stoji... ak su dalsie otazky kludne nas kontaktujte. dovozca. tel aj mail na www.unimoto.sk
Vítězslav Válek
23/7/2014
Windows Chrome
Zdravím,Jsem majitel této kolobrndy jen chvíli,ale připadá mi variátor-převodovka hodně hlasitá a během jízdy se ozývá i občas dost kovově.Když byla uplně nová,tak při couvání jen hučela,teď po najetí jen 200 km se do toho ozyvá kovový zvuk,řetěz mám naplý správně,namazaný je,když uberu,samotný motor běží uplně perfekt potichu,co to může být.Kdo se s tím setkal,poraďte když tak na e-mail: kuchta50@seznam.cz Dík
Jano
14/8/2014
Windows Firefox
Ahoj
Stale rozmyslam o kupe ale odradil ma nas domovnik ktory tvrdi ze legislativa zakazuje to keby som chcel Crosco zamkynat v pivnici. Tvrdi ze to odporuje zakonu kde sa nemozu v obytnom dome skladovat horlaviny ci co.
Neviete mi poradit?
bloke
14/8/2014
Windows Firefox
Vieme, dohodni sa so susedom a parkuj v jeho garáži.
Ináč je to celé čudné, pretože plno ludí si dáva napríklad skútre do svojej bytovej chodby v činžiakoch (a plno fajčiarov zas z okien vyhadzuje horiace a horlavé cigaretové špaky = bez zahasenia priamo na trávniky pod paneláky..) proste u nás je -čo sa týka poriadku a dodržiavania pravidiel- brothel na entú.
K tomu bordelu patrí aj jazda s týmto motorovým zariadením po chodníkoch.
P.S. takisto si to môžeš umiestniť doma v byte, tam je aj riziko lúpeže nižšie
Lukáš
22/8/2014
Windows Chrome
Mám model 2014 jsem spokojený vyjede bez problému i hodně prudký kopce, při 12 stupni kopce mě to vyjelo rychlostí 20km/h jinak mi to jede běžně 41-43km/h. Jsem překvapen jak je ten motor silný nato, že to je 1kW.
Doporučuji všem.
peter
22/8/2014
Android Android
K domovnikovi: je to typicky pripad klapiek na ociach. Treba sa ho opytat kolko ma doma riedidiel, cisticov, zapalovacov/plniciek, bandasiek s benzinom ci dokonca PB flias resp flias slivovice... voci tomu je testovana a skusobnou overena masinka s kax 2 litrami benzinu suvix...
pajo
26/8/2014
Android Android
Suhlasim. Mam ju tiez doma v chodbe a nic necitit. Je to dobte utesnene a nneni problem to mat v byte. Keby sme mali syriktne dodrziabat bsetky predpisy tak ani lak na vlasy ci cistic skvrn by nesmel byt b byte. A defakto ani benzin pilu ci maly benzin agregat v pivnici. Tobysme as vsetci museli mat garaze... a co tie co su sucastou domu?....
Miroslav
3/5/2015
Windows Chrome
Zdravim Vas. Mam malu otazocku ohladom crosco kolobezky. Aku ma asi zivotnost motor v Km na kolobezke. Zoberme tomu ze budem jazdit normalne a kudne cize motor nebudem neako prehrievat a namahat. Vdaka.
Peter Pysny
29/7/2015
Windows Mozilla
Dobry den. Ako oficialny distributor a predajca CROSCO v SR môžem zodpovedne a ferovo prehlasit ze zivotnost motora nevieme deklarovat. Neuvadza ju ani vyrobca motora ani vyrobca CROSCO.Ak Vam vsak bude stacit informacia (ziskana za 2 roky co je CROSCO na slovenskom trhu) ze nasi klienti maju najazdene aj viac ako 6 tisíc kilometrov a motor ide ako hodinky, budem rad. V CR je to este viac - tam sa predava o nejaky cas dlhsie. Stale (a pri motoroch obzvlast) plati zname pravidlo: Doporucena predpisana udrzba sa vyplaca. Pre viac info pl www.unimoto.sk resp nam zavolajte 0910341906. My CROSCO-m zijeme! Peter Pysny
Vložiť nový príspevok
Téma
TEST: Motokolobežka Crosco (XCO)
Meno *
E-mail *
Text príspevku *
Obrázok vložíte pomocou [img]url[/img]
* povinné údaje
Aktuálne diskusné témy
Nové Porsche 911 (2011) (14/11/2018 21:39)
TEST: Peugeot 508 2.0 HDi (13/11/2018 22:38)
Nová Lada Granta (2011) (13/11/2018 08:17)
Nový Mercedes-Benz CLS (12/11/2018 05:53)
Nová Kia K9 (2012) (12/11/2018 03:20)
TEST: Kia Sorento 2.2 CRDi (10/11/2018 13:59)
TEST: Ford Mondeo 2.0 TDCi (10/11/2018 10:20)
TEST: Hyundai ix20 1.4 CVVT (9/11/2018 00:59)
Najnovšie príspevky