ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nissan Juke-R – 550 koní od konceptu k realite

ikona
· · Diskusia
Nissan urobil niečo, načo si trúfne len automobilka neviazaná konvenciami. Nielenže skĺbil malý crossover s vnútornosťami superšportového Nissanu GT-R, bezprecedentného mutanta bude aj vyrábať.
Nissan Juke-R


Juke-R mal pôvodne slúžiť ako jednorazový koncept, ktorý spojí navonok nezlučiteľné – malý Juke a výkonné GT-R. Ale reakcia, s akou sa stretli zástupcovia značky v Dubaji, bola neuveriteľná - dostávali ponuky na kúpu konceptu priamo na ulici. Na základe odozvy a troch záväzných objednávok na stole sa Nissan rozhodol, že tento model privedie do skutočného sveta.

Prečítajte si: TEST: Nissan Juke 1.5 dCi (+ VIDEO) (27. 04. 2012)

Nissan Juke-R


Zatiaľ čo motor pôvodného konceptu vychádzal z pohonného systému GT-R (2010), nové autá budú vybavené motorom a podvozkom modernizovaného a výkonnejšieho GT-R-ka (2012). V praxi to znamená dvakrát prepĺňaný šesťvalec s objemom 3,8 litra s maximálnym výkonom 405 kW (550 k). „Sériové“ vozy tak budú pravdepodobne o čosi rýchlejšie ako dva prototypy, ktoré atakujú stovku za 3,7 sekundy a dosiahnu maximálnu rýchlosť 257 km/h.

Nissan Juke-R


Výroba prvých vozidiel sa už začala a prvé tri kusy sa k novým majiteľom dostanú koncom leta. Počas ďalších štyroch týždňoch bude Nissan prijímať ďalšie záväzné objednávky. Pre záujemcov bol zriadený aj špeciálny email Juke-R@Nissan.co.uk, na ktorý môžu posielať svoje žiadosti.

Nissan Juke-R


Súčasne s týmto oznámením Nissan predstavuje online film s názvom Desert Nemesis, ktorý sleduje kroky víťaza prvého ročníku GT Academy Nissan, Lucasa Ordoñeza, ako preháňa Juke-R v preteku v uliciach v štýle hier Need for Speed.

-- VIDEO --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom