ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Lexus ProTect – ochrana laku, vnútorných textílií a diskov

ikona
· · Diskusia
Lexus predstavil nový produkt dodatočnej starostlivosti o auto. Ide o prostriedok, ktorý zaručí ochranu laku, vnútorných textílií a liatych kolies po dobu celých piatich rokov od aplikácie, na čo je súčasne poskytnutá plná záruka.
Lexus ProTect využíva technológiu v oblasti ochrany celého vozidla, ktorá bola pôvodne vyvíjaná Americkým národným úradom pre letectvo a kozmonautiku NASA, ako ochranný plášť pre parabolické antény vesmírnych satelitov. Ďalej bol vyvíjaný, testovaný a schválený ako „Originálny Lexus Produkt“ v Japonsku.

Lexus ProTect


Produkt pre ochranu karosérie nie je vosk ani žiadny polymérový tmel, ale špeciálny prostriedok na kremíkovej báze, ktorý priľne k molekulárnej štruktúre laku. Keramicky spevnená povrchová úprava uzatvorí vozidlo do nepriepustného obalu, ktorý ochráni lak a bočné okienka pred znečistením, zlými poveternostnými podmienkami a mnohými inými nepriaznivými vplyvmi. Lexus ProTect odolá teplote vyššej ako 400 °C a zabraňuje tak usadzovaniu rozpálených prachových častíc z brzdového obloženia na liatych kolesách.

Lexus ProTect


Ochrana tkanín a textílií potom funguje na báze teflónu, ktorý na ošetrenom čalúnení vozidla v interiéri aj v batožinovom priestore vytvorí tenký film, z ktorého povrchu jednoducho zotriete nečistoty bez zanechania škvŕn.

Lexus ProTect je možné aplikovať na nové aj staršie vozidlo a ponúkať ho budú autorizovaní predajní a servisní partneri Lexus. Doporučená cena produktu vrátane aplikácie je 400 €.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom