Model GTS poháňa atmosféricky plnený osemvalec s objemom 4,8 l, ktorý vychádza z Cayennu S. Prenos výkonu má na starosti 8-stupňvý Tiptronic S.
Zvýšený výkon o 20 koní však nie je jediná úprava. Štandardom podvozku sú adaptívne tlmiče PASM (Porsche Active Suspension Management) a znížená svetlá výška o 24 mm. GTS zrýchli z 0-100 km/h za 5,7 s, z 0-160 km/h za 13,3 s a dosiahne najvyššiu rýchlosť 261 km/h. Osemvalec priemerne spotrebuje 10,7 l/100 km.
GTS vyzerá agresívne, začo vďačí layoutu prevzatému z najvýkonnejšieho Turba. Od zvyšku palety ho spoľahlivo rozoznáte aj vďaka lakovaným prahom a lemom blatníkov. Tie majú ostatné Cayenny v čiernom plaste.
Na trh príde v júli 2012. V Nemecku bude stáť 90 774 eur. Pre porovnanie, u nás si Porsche za Cayenne S pýta 77 339 eur.