ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

New York predstavuje nové taxi - Nissan NV200

ikona
· · Diskusia
Nissanu sa minulý rok podaril husársky kúsok, keď získal 10-ročný kontrakt na dodávku taxíkov pre mesto New York v hodnote viac ako 1 miliarda dolárov. Prvý model sa verejnosti predstaví už o niekoľko hodín na autosalóne v New Yorku.
Nissan NV200


Začiatok výberového konania siaha do roku 2007, kedy sa mesto New York rozhodlo zmodernizovať a zjednotiť existujúcu flotilu taxíkov. Tú dnes tvorí „až“ 16 modelov rôznych značiek, najviac však klasický Ford Crown Victoria. Japonci v užšom kole súťaže porazili turecký Karsan a domáci Ford, ktorý navrhoval Transit Connect.

Nissan NV200


Ak v budúcnosti navštívite New York, s najväčšou pravdepodobnosťou nasadnete do Nissanu NV200. Výhodou konštrukcie vozidla je priestranný interiér pre štyroch pasažierov, veľký batožinový priestor, presklená strecha a posuvné dvere uľahčujúce prístup do vozidla. O vyššej úrovni cestovania svedčí aj samostatné ovládanie klimatizácie pre zadné sedadlá, dva USB konektory, prípojka na telefón alebo osvetlenie podlahy. Sedadlá sú potiahnuté ľahko umývateľným materiálom, ktorý pripomína kožu.

Nissan NV200


V súčasnosti má mesto New York asi 13-tisíc taxíkov, ktoré denne prepravia 600-tisíc pasažierov a ročne najazdia 500 miliónov míľ.

-- VIDEO --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom