ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Lexus RX 450h (facelift 2012)

ikona
· · Diskusia
Tretia generácia Lexusu RX debutovala na sklonku roku 2008. Na autosalóne v Ženeve sa predstavil facelift s modernizovanou karosériou, vylepšeným interiérom a novou verziou F SPORT.
Lexus RX bol v roku 2005 úplne prvým vozidlom SUV s plne hybridnou pohonnou jednotkou. Dnes i naďalej ostáva nosným pilierom značky Lexus. V rámci Európy tvorí až 32 % celkového predaja vozidiel Lexus a je druhým najpredávanejším automobilom značky, hneď po modeli CT 200h.

Lexus RX450h


Lexus RX450h


Dominantnou črtou novinky je nové stvárnenie prednej časti v súlade s rodinnou identitou, ktoré postupne prenikne do všetkých modelov značky. Tento agresívnejší dizajn bol pôvodne vyvinutú pre modely CT 200h a GS. Nový dizajn združených predných reflektorov dáva na výber halogénové svetlá, svetlá HID s vysokou svietivosťou, ako aj svetlá s technológiou LED. V spodnej časti svetlometov sú svetlá na denné svietenie. Zadné kombinované svetlá tiež získali nový dizajn.

Aktuálny výber 18- a 19-palcových diskov kolies sa rozširuje o 19-palcové kolesá s novým dizajnom. K dispozícii sú štyri nové farby exteriéru – strieborná Satin Silver, červená Burgundy Red, hnedá Sienna Brown a modrá Midnight Blue.

Lexus RX450h


V súčasnosti sa do ponuky dostáva nová verzia F SPORT, ktorá sa vyznačuje špecifickým dizajnom exteriéru a interiéru. F SPORT má agresívnejšiu prednú časť s väčšou spodnou časťou a vretenovým výpletom mriežky. Pohybuje sa na štandardných 19-palcových zliatinových diskoch. Lexus očakáva, že bude tvoriť asi 30 % celkového predaja modelového radu.

Lexus RX450h


Spracovanie interiéru prináša širší výber farebných schém, nové typy obloženia, nový volant, preštylizovaný blok prístrojov a dotykové rozhranie Remote Touch Interface (RTI).

-- GALÉRIA --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom