ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Plány Fiatu so značkami Chrysler, Dodge, Jeep

ikona
· · Diskusia
Pred pár dňami bola vydaná oficiálna správa týkajúca sa budúcnosti týchto značiek patriacich už do koncernu Fiat. Zmení sa toho naozaj veľa.
Dôležitým číslom je aktuálnych 21 modelov na 11 podvozkoch. To sa zmení na 21 modelov (v 6 segmentoch) na 4 podvozkových platformách.

Ako prvý zástupca chýbajúcej malej triedy na americkom trhu sa objaví Fiat 500 v roku 2010, o rok neskôr vo verzii Cabrio. Fiat 500 budú nasledovať ďalšie dva malé modely, ale na inej platforme.

Vo vyšších triedach prežije len Jeep Wrangler, ostatné buď zaniknú bez nástupcu (Chrysler PT Cruiser), alebo s novým nasledovníkom. Meniť sa bude Jeep Compas, Jeep Patriot, menšia úprava zasiahne aj Jeep Cherokee. V roku 2012 bude mať Chrysler aj zástupcu v strednej triede vo forme sedanu, na podvozku od Fiatu. Chrysler 300C dostane budúci rok nástupcu ešte na plánovanom podvozku Chrysler.

Dodge Dakota skončí, Dodge Caliber bude v roku 2012 nahradený športovým sedanom, Dogde Avenger a Dodge Journey budú vynovené. Budúcnosť Dodge Nitro a Dodge Viper je neistá. Dodge Charger a Dodge Challenger budú mať priamych nástupcov na novej podvozkovej platforme od Chrysleru.

Veľké pick-upy Dogde Ram budú v budúcnosti samostatnou značkou Ram Trucks (1500, 2500, 3500), na ktorej vývoji sa bude podieľať aj Fiat a Iveco.

Sledovať premenu veľkých amerických značiek v európskom štýle bude ešte zaujímavé. Tiež sme veľmi zvedaví, aké modely prinesie Fiat z USA do EUrópy, či už pod pôvodnou, alebo značkami Fiat či Lancia. Napredovanie môže nastať aj v prípade motorov, či už implementáciou menších motorov v USA, alebo hybridného pohonu či veľkého 3,6-litrového šesťvalca doplneného o technológiu MultiAir v Európe.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom