ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nová Kia K9 (2012)

ikona
· · Diskusia
Kia odhalila prvé oficiálne fotografie novej vlajkovej lodi K9. Namierené má do segmentu luxusných limuzín.
Nie príliš sexi označenie K9 bude vyhradené len pre domáci kórejský trh. Meno pre exportné trhy vrátane zámoria bude zverejnené v priebehu roka. Písmeno „K“ symbolizuje Kiu, Kóreu, ale i grécke Kratos (silný, dominantný). Séria „K“ zahŕňa aj sedany K5 (Kia Optima) a K7 (Kia Cadenza).

Kia K9


Zovňajšok bude ešte dlho diskutovanou témou a nad jeho opisom sa budú lámať palice. Dôvodom je nápadná podobnosť s BMW 7. Zboku má Kia podobnú siluetu, kde dokonca nechýba ani pre BMW typická hofmeisterova hokejka, teda zakončenie c stĺpika. Vpredu nájdeme podobnosť so „sedmičkou“ v hlavných svetlometoch i spodnej linke nárazníka. Vzadu „sedí“ spoj blatníkov s nárazníkom, chromovaná linka medzi svetlami, horná hrana kufra i hranaté koncovky výfukov.

Kia K9


Z technickým detailov Kia nešpecifikovala ani pohonné jednotky. Môžeme očakávať, že využije produkciu Hyundaiu, ktorá ponúka benzíny 3.8 V6, 4.6 V8 a 5.0 V8 s výkonmi od 334 do 430 koní. Potvrdený je len pohon zadnej nápravy, motory zostávajú v rovine špekulácií.

Kia K9
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom