ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Recenzia

TEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoost

ikona
Richard Hombauer · · Diskusia
benzínový kombík so šesťstupňovým manuálom (1533 kg, 118 kW / 160 k, 240 Nm, 0-100 za 9,3 s)
Nové Mondeo konečne dorazilo na náš trh. Zozadu sa až tak nezmenilo, ale dravá predná maska a množstvo vylepšení v interiéri ho posúvajú do prvej ligy. Tento raz sa pozrieme na slovenskú základnú výbavu, ktorej nič podstatné nechýba. A keď aj áno, môžete si to bez obáv prikúpiť.

Štandardný cenník Mondea začína na sume 24 480 eur. Za liftback (pri otvorení kufra sa dvíha aj okno so stieračom navyše) si musíte priplatiť 500 eur, kombík je o ďalšiu tisícku drahší. V praxi ponúka navyše praktickejšie tvary na prevoz objemnejších vecí a nižšiu nakladaciu hranu, no ja osobne by som dal pri takomto cenovom rozdiele prednosť asi tisíceurovej úspore a krajšiemu dizajnu liftbacku.

Dvadsaťpäťtisíc eur nie je málo, a tak tu našťastie máme akciový cenník s prívlastkom X, ktorý začína na atraktívnej cene 22 980 eur za liftback, resp. 23 980 eur za kombi. Táto výbava Trend X obsahuje okrem základných prvkov aj alarm, Bluetooth, vyhrievanie čelného skla, zliatinové disky, dažďový a svetelný senzor, a dokonca aj automatické prepínanie diaľkových svetiel. Päťdverové Mondeo 1.5 EcoBoost 160k v takejto výbave za necelých dvadsaťtritisíc eur považujem za výbornú ponuku. Navigáciu mám v smartfóne, dotykový displej mi nikdy nechýbal a 17'' disky sú predsa len tvrdšie a pneumatiky na ne podstatne drahšie.

Som rád, že slovenský cenník nie je obmedzený len na striktnú dvojicu akciových výbav Trend X a Titanium X s rozdielom 4 200 eur. K základu si môžete pokojne prikúpiť športové sedadlá za 440 eur, slnečné roletky na zadné okná za 105 eur, dva typy strešného panoramatického okna (1 050 alebo 1 225 eur), parkovacie senzory (565 eur; 755 eur aj s kamerou) či bohovské Full LED svetlá za 1 550 eur.

Mondeo sa vyrába so širokou paletou motorov, ale slovenský importér logicky uprednostňuje dva z nich - benzínový zázrak 1.5 EcoBoost a naftovú klasiku 2.0 TDCi. Nevidím dôvod ani na kúpu trojvalca 1.0 EcoBoost, o ktorom sme písali nedávno, ani pre naftový štvorvalček 1.5 TDCi. Na motanie sa po meste s benzínovým trojvalcom je určite lepší Focus, alebo ideálna Fiesta, na dlhé trasy bude lepší rovno naftový dvojliter. Benzínový stred láka na atraktívnu cenu, slušný výkon, kultivovaný prejav, vhodnejšie použitie pre každodenné krátke trasy a príjemnú spotrebu pri defenzívnom štýle jazdy.

Poďme sa teda pozrieť z dvoch rozumných alternatív na tú benzínovú. Mondeo 1.5 EcoBoost 160k v základnej akciovej výbave Trend X.

Test Ford Mondeo 1.5 EcoBoost


Po kliknutí sa obrázok zobrazí vo vyššom rozlíšení. Šípkami na klávesnici potom môžete ľahko preskočiť na ďalší.


Možno testovačka na 16-palcových diskoch nevyzerá úplne luxusne, ale mne sa Mondeo veľmi páči, a tak mu kolesá bežné skôr pre nižšiu strednú triedu odpúšťam. Dlhý a nízky predný previs mi robil väčšie starosti. Hoci Mondeo nie je extra nízko položené, predné "lízatko" sa občas ozvalo.

Test Ford  Mondeo kombi 1.5 EcoBoost


Otváram konečne dvere vodiča. Mäkkú lakťovú opierku v nich som ani raz nevyužil, zato logické madlo oceňujem celý čas testovania. Žiadne vŕzgajúce pokusy ako v Avensise. Automatické uzamykanie po rozjazde tu nevidím, pomôže dvojica tlačidiel pri vnútornej kľučke vodiča. Ovládače okien sú umiestnené prekvapivo vpredu, na čo si musím pár dní zvykať.

Na Fordoch dlhodobo oceňujem veľký rozsah nastavenia volantu vo dvoch osiach. V autách tejto značky si vždy nájdem svoju polohu - nohy čo najviac vystreté a volant takmer úplne pritiahnutý k sebe. Nevýhodou je výraznejšie obmedzenie miesta pre zadného cestujúceho. A kým som našiel páčku pre nastavenie volantu, ubehlo pol dňa.

Test Ford  Mondeo kombi 1.5 EcoBoost


Za základ moderného auta považujem svetelný senzor. Večer sa tak automaticky prepnú predné denné svetlá na stretávacie. Tým pádom som v Mondeu nemal dôvod zaoberať sa ovládačmi vľavo od volantu. Raz za čas sa sem natiahnete za tlačidlami hmloviek, pri plnom naložení auta oceníte reguláciu sklonu predných halogénových svetiel a prvý deň po kúpe nového miláčika si tu tiež ručne nastavíte intenzitu podsvietenia prístrojov pre deň a noc.

Test Ford  Mondeo kombi 1.5 EcoBoost


Sedadlo Fordu Mondeo na mňa pôsobilo príliš mäkko, asi by som si priplatil za športové. Volant patrí k tým tenším. Tlačidlá tempomatu som si nakoniec obľúbil, no ovládanie hlasitosti autorádia by som radšej videl v ľavej časti volantu než vpravo dole. Intenzitu zvuku totiž mením dosť často, preto je logické, že by mala byť priradená ľavej ruke, ktorú mám na volante prakticky stále. Prepínanie palubného počítača nikdy nesúri, navyše, základná prístrojovka ponúka aj režim, pri ktorom naraz vidím prejdenú vzdialenosť, spotrebu, dojazd a čas jazdy. Prepínal som ho skutočne len raz za čas, a to kvôli porovnávaniu údajov trasy 1 a 2. Ako majiteľ by som využíval trasu 2 na dlhodobé meranie a jednotku by som nuloval pri každom tankovaní. Aj z toho vyplýva, že ovládač palubného počítača mohol byť pokojne na konci pravej páčky.

Test Ford  Mondeo kombi 1.5 EcoBoost


Zaujímavé je, že Focus ponúka v rámci rovnakého palubného počítača aj digitálny ukazovateľ aktuálnej rýchlosti. Mondeo ani vo výbave Trend X, ani Titanium X nič také zobraziť nedokáže. Mrzí ma to, lebo nejde o žiaden náročný technologický prvok.

Základný prístrojový panel spĺňa všetky požiadavky. Analógový ukazovateľ teploty motora aj stavu paliva v nádrži, jasná hodnota vonkajšej teploty, všetko, ako má byť. Výbava Titanium X je typická veľkými displejmi, ktoré síce vyzerajú pekne, ale neponúkajú nič, čo by mi tu chýbalo. Je to len krajšie, efektnejšie.


Technické parametre
Celkové rozmery 4,87 x 1,85 x 1,50 m
Rázvor 2850 mm
Priemer otáčania ??? m
Svetlá výška 15 cm (výrobca udáva 13 cm, pri plnom naložení 10 cm)
Zaťaženie strechy ??? kg
Prevádzková hmotnosť1533 kg
Maximálne zaťaženie727 kg + 75 kg*
Maximálna hmotnosť prípojného vozidla 750 kg nebrzdeného / 1250 kg brzdeného
Použité pneumatiky 215/60 R16

*Výpočet: max. celková hm. - prevádzková hm. + tabuľková hm. vodiča

Základné autorádio tiež kompletne naplnilo moje očakávania. Som bojovníkom proti spomaleným tabletom v moderných autách. Klasika je klasika. Nechýbalo prepojenie s iPhonom, z Androidu som radšej hudbu počúval cez Bluetooth. Teším sa, že veľký priestor pod lakťovou opierkou ponúka aj USB, aj 12 V zásuvku, takže všetky moje zariadenia vždy odložím na miesto, ktoré mi neprekáža ani neláka zlodejov. A keď treba, priestor na poháre poslúži aj ako držiak na mobil. Ak potrebujete prepínať medzi zdrojmi zvuku (AUX, iPod, Bluetooth), stačí opakovane stláčať tlačidlo Media.

Zvuk autorádia považujem za podpriemerný. Ak som si chcel vychutnať rockovú hudbu, musel som hlasitosť zvýšiť na maximum. Až potom sa z dunivého čohosi stal plnohodnotný rock so stredmi aj výškami. Ale celkovo ma zvuk autorádia trochu sklamal.

Škoda elektrickej parkovacej brzdy. Minule sa mi kompletne vybila autobatéria v mojom aute, musela ma odtiahnuť odťahovka. Takú situáciu dokáže skomplikovať nielen automatická prevodovka či pohon všetkých kolies, ale aj elektrická ručná brzda, ktorú bez prúdu neuvoľníte. V návodoch k takýmto autám našťastie zvyčajne existuje finta, ako elektrickú brzdu ručne uvoľniť, ale klasika je klasika.

Test Ford  Mondeo kombi 1.5 EcoBoost


Klimatizácia je prepojená s displejom autorádia. Nie som z toho dvakrát nadšený (keď sa mi pokazí autorádio, budem stále kúriť?), ale aspoň tie ovládače ostali klasické. A tento Volvo štýl jednotlivých smerov prúdenia vzduchu som mal vždy rád. Slovenský importér dokonca zákazníkov hýčka návykovým odmrazovaním čelného skla už v základnej výbave Trend X. Sklamaním je absencia priškrtenia výduchov. Pre aktiváciu režimu Mono (jedna teplota pre obe strany) stačí podržať tlačidlo Auto. K dokonalosti mi tu ešte chýba vyhrievaný volant. Ten uprednostňujem aj pred vyhrievaním sedadiel.


sedák
Dĺžka sedákov:

A (predný sedák) = 50 cm

B (zadný sedák) = 49 cm

C (medzi operadlami) = 75 cm*


* vzdialenosť operadiel za šoférom strednej postavy, vysokým 176 cm s hmotnosťou okolo 80 kg.


ložná plocha
Dĺžka ložnej plochy:

F (po zadné operadlo) = 107 cm

G (po predné operadlo v bežnej polohe) = 197 cm


Poďme do kufra. Otváram obrovské vráta s dvomi úchytmi pre pohodlné zatvorenie. Keď som v Mondeu spal na festivale Pohoda, zistil som, že toto riešenie je vhodné aj pre zatvorenie piatych dverí zvnútra. Po sklopení zadných operadiel som dosiahol krásnu rovinu vhodnú pre nocľah dvoch dospelých. Batožinovému priestoru vyčítam len absenciu jednoduchého riešenia na uloženie niekoľkých igelitiek sobotňajšieho nákupu. Nejaké koľajnice + priečna tyč by sa tu zišli. Pochvalu si zaslúži roleta v koľajničkách.

Test Ford  Mondeo kombi 1.5 EcoBoost


Ak si myslíte, že výhody kombíku oproti liftbacku končia pri veľkých piatych dverách, tak sa veľmi mýlite. V menšom päťdverovom Mondeu je iné dno kufra, nedosiahnete v ňom ani takú rovinu po sklopení zadných operadiel, nakladacia hrana je vyššia o 5 cm a chýbať vám budú aj lyžiny na upevnenie rôznych nosičov. Kombi tiež ponúka aj stropné otvory pre uchytenie siete za prednými aj zadnými sedadlami. Škoda len toho výrazného príplatku za kombi, ktorý je pre náš región taký typický.

Čo sa týka pevnosti karosérie, nevšimol som si rozdiel medzi liftbackom a kombíkom.


Interiér
Šírka interiéru v ramenách 147 cm vpredu, 138 cm vzadu
Šírka interiéru v lakťoch 156 cm vpredu, 156 cm vzadu
Batožinový priestor 525 / 1630 litrov
Výška nakladacej hrany približne 61 cm


Na zadných sedadlách sa dobre sedí, dokonca si za šoférom môžete vyložiť ľavú nohu na schodík vedľa sedáku. A za spolujazdcom zase pravú. Úchyt vo dverách je praktický, to isté platí pre mäkkú lakťovú opierku. Tá nechýba ani v strede. Za ňou môžete využiť otvor pre lyže a iné dlhé predmety. Konkurencia už vzadu experimentuje s vyhrievaním sedadiel, tu je všetko ešte postarom. Aj vysoký tunel či výduchy klimatizácie spoza prednej lakťovej opierky naznačujú, že Mondeo si budú užívať skôr štyria cestujúci. Priestoru je tu až-až, nechápem len chýbajúcemu priškrteniu spomínaného výduchu klimatizácie. Pod ním nájdete praktickú 12 V zásuvku pre nabíjanie telefónov a tabletov.

V strednej triede už očakávam výduchy klimatizácie aj v B-stĺpikoch. Ale pravda je, že keď veziem moju dcérku, v Mondeu vždy ľahko skontrolujem, ako prudko, aký chladný a akým smerom vzduch na zadné sedadlá prúdi. Stačí natiahnuť ruku za prednú lakťovú opierku. V mojom aute nemám ako za jazdy skontrolovať, akým smerom a intenzitou prúdi vzduch klimatizácie na detskú sedačku a musím na to myslieť, keď dieťa do nej ukladám. Nuž, všetko má svoje pre a proti.

Test Ford  Mondeo kombi 1.5 EcoBoost


Ale uznajte, že nejaká škrtiaca klapka na zadnom výduchu tu mala byť. Ten studený vzduch prúdiaci priamo na kolená stredného cestujúceho v tomto letnom počasí nemôže byť príjemný ani omylom. Už si predstavujem, ako mriežku spoza lakťovej opierky dotyčný prekrýva nejakou handrou.

Za príplatok 255 eur Ford ponúka nafukovacie bezpečnostné pásy. Tie sa mi páčia, ale s detskou sedačkou bez Isofixu potom nepočítajte.

V daždi som vždy chválil protismerné stierače, pri ostrekovaní zase prekvapia tri dýzy ostrekovačov. Diaľkové svetlá aktivujem "po francúzsky", teda jedine ťahom k sebe. Silnejšie pritiahnutie ich aktivuje na trvalo, slabším pritiahnutím zablikáte.

Hoci som fanúšikom bezkľúčového ovládania auta, na Mondeu mi z dvoch dôvodov nechýbalo. Poprvé - ak nemám mať kľúčik zastrčený ako kartičku od môjho Renaultu v peňaženke, vždy sa ním musím zaoberať a bezkľúčové ovládanie pre mňa trochu stráca zmysel. A podruhé, v letných dňoch som aj tak vždy hľadal diaľkové ovládanie, aby som podržaním príslušného tlačidla stiahol okná pre vyvetranie vozidla.

Bezkľúčové štartovanie (bez bezkľúčového vstupu) je potom už úplná somarina, lebo vďaka klasickej spínacej skrinke nemusím hľadať miesto, kam kľúč odložiť. Takže základné riešenie v Mondeu je mi nakoniec aj najviac sympatické.

Pre úplnosť uvediem, že Mondeo s otvoreným kufrom dokážete zamknúť, ale potom si dajte veľký pozor, kam položíte kľúče! Takéto riešenie má svoje výhody (keď vykladáme z auta po víkende tašky, posledný len zavrie a auto bude zamknuté), ale aj nedostatky. Viem, o čom hovorím.


Parametre motora
Zdvihový objem valcov1498 cm3
Najväčší výkon motora 118 kW pri 6000 ot./min.
Výkon na tonumax. 77,0 kW / t
Krútiaci moment motora240 Nm pri 1500 - 4500 ot./min.
Krútiaci moment na tonu max. 156,6 Nm / t
Maximálna rýchlosť 217 km/h
Zrýchlenie 0 - 100 km/h 9,3 s
Servisný interval ??? km


Spojkový pedál je dlhší, než od strednej triedy očakávam. Taká klasika typická skôr pre nižšiu strednú. Aj dráhy radiacej páky sú trochu dlhšie než moje predstavy. To však neznamená, že sa s nimi zle pracuje. Len som si tu nevšimol nejaký rozdiel oproti Focusu.

Práve taký Focus kombi môže byť pre Mondeo silným súperom. Seriózne, ak dozadu neviem kvôli vysokému tunelu a blbému výduchu klimatizácie pohodlne usadiť troch cestujúcich, úplne by mi stačil aj Focus. Ten je výborne odhlučnený, dobre sa šoféruje a po facelifte ponúka podobný dizajn. Jasné, nie je to to isté, ale aj vďaka nižšej hmotnosti by som nad Focusom s 1.5 EcoBoost uvažoval. Ani odhlučnenie podvozku Mondea mi nepripadalo výrazne lepšie než v o triedu nižšom kolegovi. A neviem prečo, ale naftové Mondeo sa mi zdá celkovo odhlučnené lepšie než benzínové. Žiaľ, netestoval som ich rovno po sebe.

Test Ford  Mondeo kombi 1.5 EcoBoost


Skrátka a dobre. Mondeo na 16'' diskoch je neuveriteľne komfortné, kvôli mohutnej konštrukcii však už trochu pláva a na kľučkovanie v zákrutách bude možno lepší Focus na rovnakých, alebo vúčších diskoch (za rovnaké peniaze).

Benzínový motor v Mondeu je odhlučnený príkladne. Nepočuť ho ani po štarte pred zimnou cestou do práce. Celý problém tkvie v tom, že som 1.5 EcoBoost nedávno šoféroval v ľahšom Focuse a Mondeo sa mi s ním zdalo, logicky, ťažkopádne. Ak sa mám od tohto zážitku odosobniť, tak Mondeu tento motor úplne stačí. Plný ťah dosahuje už pri 1500 otáčkach, takže v stúpaniach nemusíte benzínový agregát vytáčať ako pred desiatimi rokmi, akurát na predbiehanie sa otáčok nesmiete báť. Otáčkomer tohto ekobústika sa totiž rád dotýka aj šestisícovej hranice.

Test Ford  Mondeo kombi 1.5 EcoBoost


S tým však súvisí aj spotreba. S ľahkou nohou nebudete mať na rovinkách problém dosahovať hodnoty do 6 l / 100 km, ale keď mu budete stúpať na krk, počítajte s osemlitrovým priemerom. Pravda však je, že to vlastne vôbec nie je vysoká hodnota. Celý problém je, že ak som s Mondeom 2.0 TDCI dokázal aj rýchle jazdy po okreskách i diaľniciach končiť so šesťlitrovým priemerom, 1.5 EcoBoost v takých prípadoch potreboval minimálne o dva litre viac. Takže sa bavíme o spotrebe 6 litrov nafty (dnes 7 eur) / 100 km versus 8 litrov benzínu (dnes 11 eur) / 100 km. Po najazdení 100 000 km ide o rozdiel 4000 eur! A v cenníku? Dvetisíc. Navyše, dieslové Mondeo po sto- až stopäťdesiattisíc kilometroch predáte ľahšie a drahšie než s benzínovým turbom. O tom som presvedčený. Lebo nik si Mondeo nekupuje na desaťkilometrové dochádzanie do práce.

Takže akokoľvek môže byť 1.5 EcoBoost dobrý motor (a veru aj je, najmä do Focusu sa priam pýta), tak do Mondea si prosím 2.0 TDCI. A to aj kvôli pocitovo celkovo ešte o čosi lepšiemu odhlučneniu vozidla.

Počas leta som mal možnosť porovnať aj Mondeo s novým Avensisom a musím povedať, že Ford pôsobí hodnotnejšie, je lepšie odhlučnený, Avensis je vnútri vzdušnejší a akoby o pol triedy lacnejší, ale zase sa mi šoféroval o trochu lepšie. Ten vyšší hluk od kolies a tá vzdušnosť klasického interiéru na mňa pôsobili zábavnejším dojmom. Pri kúpe auta by som však dal jednoznačne prednosť Mondeu (lepšie ceny, motory, krajší dizajn a celkovo hodnotnejší pocit z auta, za ktoré platím každý mesiac lízing).

madlo

Otáčky motora50 km/h90 km/h130 km/h
3. prevodový st.22004000-
4. prevodový st.17003000-
5. prevodový st.140024003400
6. prevodový st.-20002900

*Údaje po zohľadnení rýchlosti podľa GPS.

V meste nemôžem pochváliť absenciu parkovacích senzorov v základnej (akciovej) výbave, výraznú pochvalu si nezaslúži ani priemer otáčania (Avensis je v tomto priam zázračný), ani dlhý nízky predný previs, ktorým som občas "šuchol" nejaký ten zjazd z cesty na parkovacie miesto. Mondeo skrátka patrí na diaľnice.

Spotreba

Priemerné spotreby na jednotlivých trasách:

7,0 l / 100 km: BA -> Zlín; 150 km normálnou jazdou
6,6 l / 100 km: Zlín -> TN; 70 km normálnou jazdou
5,3 l / 100 km: NMnV -> Čataj; 80 km úspornou jazdou
8,0 l / 100 km: okresky medzi SC - TT, rýchlou jazdou

Rýchla jazda = jazda tesne nad limitmi (s občasným rizikom minimálnej pokuty, rýchlymi rozjazdami za koncom obce a pod.), po diaľnici reálne 130 - 140 km/h; Normálna jazda = tesne pod predpisovými rýchlosťami, ale bez zbytočných brzdení (včasného púšťanie akceleračného pedála, keď vidím červenú v diaľke alebo začiatok obce), po diaľnici reálne 125 - 130 km/h; Úsporná jazda = pomalé rozbehy, rozumné dojazdy, minimum brzdení, po diaľnici reálne okolo 115 - 120 km/h.


Údaje o spotrebe
Aktuálny stav tachometra10500 km
Udávaná spotreba a emisie CO25,9 l/100km, 137 g/km
Dosiahnutá spotreba úsporne 5,3 - 6,6 l/100 km
Dosiahnutá spotreba neúsporne 7,0 - 8,0 l/100 km
Objem palivovej nádrže 62,5 litrov
Približný reálny dojazd 700 - 1100 km (so zostatkom 5 l paliva)


Všetky uvedené údaje sme opísali z palubného počítača, ktorého odchýlka oproti realite väčšinou býva 5 - 10 %.

Hlavné klady
+ dizajn, najmä prednej masky
+ bohatá základná výbava za veľmi dobrú cenu
+ mimoriadne praktický prístrojový panel so všetkými potrebnými informáciami
+ s príplatkovými sedadlami a LED svetlami úžasný koráb na dlhé cesty
+ kombi s dvojmetrovou rovinou po sklopení zadných operadiel

Hlavné nedostatky
- mäkké sedadlo vodiča nevhodné na veľmi dlhé trasy
- chýba automatické uzamknutie po rozjazde
- slabý zvuk základného autorádia
- na zadných sedadlách komfort len pre dvoch dospelých
Reklama:
Záver

Nové Mondeo je krásne auto. Bez pochýb. Na výmenu predchodcu po facelifte za túto novinku však nevidím veľký dôvod. Pokojne by som si aj dnes dokázal kúpiť staršiu generáciu. Ale uznávam, že pri každom príchode k novému Mondeu som si povedal, že nastupujem do fakt krásneho vozidla. A to má niečo do seba. Základnej výbave nič podstatné nechýba, a keby aj áno, môžete si to prikúpiť. Ja si prosím parkovacie senzory s kamerou, športové sedadlá a Full LED svetlá. Za dvadsaťšesťtisíc eur vo verzii liftback tak dostanem jedno z najlepších áut strednej triedy, aké si dnes môžem kúpiť. Kombi vyžaduje tisíceurový príplatok, diesel dvojtisícový. Oba však majú svoje opodstatnenie. Napríklad dokonalé dvojmetrové ležadlo po sklopení zadných operadiel oceníte na stanovačke, nízku nakladaciu hranu zase pri prevoze kosačky na chalupu. Nové Mondeo je fajn. Ja by som si však vybral radšej naftovú verziu. Tá mi u nás dáva väčší zmysel.

O autorovi: "Moje prvé auto bola jazdená Toyota Corolla 1.33 z konca minulého storočia. Úžasný stroj. Prvým novým autom sa o pár rokov neskôr stal Fiat Bravo 1.4, pri ktorom som pochopil, čo znamená pojem výkon na tonu. Necelých sto koní, nevýrazný krútiaci moment a k tomu relatívne vysoká hmotnosť vozidla spôsobili, že som ho po štyroch rokoch vymenil za polročný Renault Koleos 2.0 dCi 150k 4x4 AT. Opäť na leasing. Neudržiavaná cesta k domu aj ku chalupe, a tiež láska k lyžovaniu a víkendom v kopcoch rozhodli, že chcem štvorkolku. Kvôli častému šoférovaniu v noci som zase trval na xenónoch a automatu som sa nikdy nebránil. Zatiaľ som spokojný, o ďalšom aute len snívam. Chcem vám hlavne povedať, že viem, čo je to platiť za auto akontáciu, splátky, poistky, pneumatiky, palivo, čo znamená riešiť poistnú udalosť či záručné a pozáručné opravy. Preto sa môžete spoľahnúť, že každý test píšem zodpovedne a tak, akoby som si v danej kategórii vyberal auto ja sám. Povoziť sa týždeň zadarmo v novom aute a všímať si len to dobré, to predsa dokáže každý. Verím, že aj tento test vám pomohol správne sa rozhodnúť. Ako poďakovanie ma poteší aj obyčajné stlačenie fejsbúkového Like na konci testu či odporučenie tejto stránky vašim známym."
Galéria

TEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoostTEST: Ford Mondeo kombi 1.5 EcoBoost
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom