ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nové Subaru BRZ (2012)

ikona
· · Diskusia
Po záplave konceptov a sériovej Toyote GT 86 už podoba nového kupé od Subaru nemôže priniesť žiadne zásadné prekvapenia. Záhadou ale ostávajú dynamické parametre.
Japonskí súrodenci sa líšia len v detailoch. Hlavný tón predných partií udáva decentnejší nárazník s veľkým plastovým dielom. Z kufra zmizlo prítlačné krídlo a v difúzore nájdeme útlejšie koncovky výfuku. Malé korekcie vidieť aj na grafike svetiel.

Prečítajte si: Nová Toyota GT 86 (28. 11. 2011)

Subaru BRZ 2012


Toyota GT 86


BRZ je, rovnako ako GT 86, postavené na úplne novej platforme so vzperami MacPherson vpredu a dvojitými lichobežníkmi vzadu. Štandardne sa montujú 17-palcové disky s pneumatikami 215/45 R17.

Subaru BRZ 2012


Toyota GT 86


Konštruktéri sa vyhli použitiu ťažkého motora s veľkým zdvihovým objemom. Toyota a Subaru dali prednosť kombinácii vysokootáčkového zážihového motora boxer umiestneného vpredu s pohonom zadných kolies. S ohľadom na optimálne vyváženie je motor umiestnený čo najnižšie a súčasne čo najviac vzadu. Hmotnosť vozidla je rozložená v pomere 53 : 47.

Štvorvalec Subaru boxer s protibežnými piestami a zdvihovým objemom 1998 cm3 používa systém s dvoma vstrekovačmi D-4S od Toyoty. Palivo je vstrekované priamo do valcov aj do nasávacieho kanála. Výsledkom je vyšší výkon aj krútiaci moment v širokom spektre otáčok motora.

Štvorcový motor (vŕtanie aj zdvih majú zhodných 86 mm) vyvinie maximálny výkon 200 k a najvyšší krútiaci moment 205 Nm.

Benzínový motor:


2.0 l – 1998 cm3, 147 kW (200 k) pri 7000 ot./min., 205 Nm pri 6600 ot./min.Motor môže spolupracovať buď so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo s automatickou prevodovkou s rovnakým počtom prevodových stupňov. Manuálna prevodovka ponúkne rýchlu a presnú odozvu s krátkymi dráhami radenia, zatiaľ čo automatická prevodovka bude vybavená športovým režimom radenia s ovládaním pomocou páčok pod volantom.

Výkon bude prenášaný na kolesá zadnej nápravy pomocou samosvorného diferenciálu.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom