ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Lexus GS s balíkom F Sport

ikona
· · Diskusia
Celosvetovo prvé vozidlo s hybridným pohonom vybavené systémom riadenia všetkých štyroch kolies.
Sedan vyššej strednej triedy sa ešte ani nezačal poriadne predávať a Lexus už pracuje na jeho ušľachtilejších prevedeniach. Prvou lastovičkou je paket F Sport, ktorý okrem agresívnejšieho dizajnu prinesie aj vylepšené jazdné vlastnosti.

Prečítajte si: Nový Lexus GS (2012) (19. 08. 2011)

lexus gs f sport


Predný nárazník dostal tvarovanie s väčším bočným rebrovaním v kombinácii so športovou mriežkou v hornej i spodnej časti masky chladiča.

Pri pohľade na zadné partie zaujme difúzor pod nárazníkom so sivým metalickým lakom. Všetky vozidlá vo vyhotovení F SPORT budú ďalej vybavené zadným spojlerom a 19" zliatinovými kolesami s tmavo metalickým lakom (špeciálne pre tento stupeň výbavy). Na kolesách sú obuté pneumatiky 235/40 R19 vpredu, resp. 265/35 R19 vzadu.

lexus gs f sport


Interiér zaujme štandardne montovanými elektricky nastaviteľnými prednými sedadlami F SPORT (nastaviteľnými v 16 smeroch), čiernym čalúnením stropu kabíny a stĺpikov, volantom a hlavicou radiacej páky obšitými perforovanou kožou, hliníkovými pedálmi a dekórami prístrojovej dosky, exkluzívnymi prahovými lištami s čiernym logom a označením F SPORT na volante.

lexus gs f sport


Súčasťou balíka F SPORT je vyladený systém zavesenia predných i zadných kolies a systém AVS (adaptívne odpruženie).

Vodič môže prispôsobiť jazdné vlastnosti s využitím rôznych nastavení tlmičov (Eco, Normal, Sport S a Sport S+); režim „Normal“ je určený pre každodennú pohodlnú jazdu, zatiaľ čo režim „Sport S+“ je zárukou lepšej ovládateľnosti a presnej odozvy od volantu.

V jazdnom režime Eco sa automaticky reguluje výkon motora, miera otvorenia škrtiacej klapky a voľba prevodových stupňov pre čo najnižšiu spotrebu paliva.

lexus gs f sport


Okrem štandardného vylepšenia systému odpruženia je model GS vo verzii 450h F SPORT vybavený aj systémom Lexus Dynamic Handling (LDH), vďaka ktorému sa tento model stáva prvým plne hybridným vozidlom na svete, ktoré ponúka systém riadenia všetkých štyroch kolies.

Pri väčšine rýchlostí do 80 km/h sa predné a zadné kolesá natáčajú v opačnom smere. Ak rýchlosť prekročí 80 km/h, predné a zadné kolesá sa pri splnení ďalších podmienok natáčajú v rovnakom smere.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom