ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Recenzia

TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4

ikona
Richard Hombauer · · Diskusia
naftové SUV so šesťstupňovým manuálom (1744 kg, 118 kW / 160 k, 350 Nm, 0-100 za 9,7 s)
Parametrovo 1.6 i-DTEC prekonáva starší motor 2.2 i-DTEC, len ho treba trochu viac vytáčať. Prináša však menší objem aj reálnu úsporu paliva? Na to už odpovieme v nasledujúcich riadkoch recenzie rodinného auta s veľkorysým priestorom pre cestujúcich aj batožinu. Novinka prináša aj moderné bezpečnostné systémy, upozorňuje na autá blížiace sa z boku či ponúka možnosť inštalovať vybrané android aplikácie do integrovaného tabletu.

Test Honda CR-V 1.6 i-DTEC (2015)


Po kliknutí sa obrázok zobrazí vo vyššom rozlíšení. Šípkami na klávesnici potom môžete ľahko preskočiť na ďalší.


Honda CR-V je jedno z najpredávanejších SUV na celom svete. Má síce dosť vážny problém s prerozdelením krútiaceho pohonu na zadné kolesá, ale vy s ňou aj tak budete jazdiť skôr po asfalte, prípadne veľmi ľahkom teréne, s ktorým si úsporne zameraný zadný diferenciál snáď poradí. Po minuloročnom facelifte sa pod kapotou CR-V objavuje nový naftový motor 1.6 i-DTEC, ktorý kompletne nahradil staršiu naftovú dva-dvojku. Predáva sa v dvoch výkonových verziách, 120 a 160 koní s krútiacim momentom 300, resp. 350 Nm pri 2 000 ot./min. A práve jeho silnejšiu verziu s manuálom, ktorá 1,7-tonové auto rozbehne z nuly na stovku za 9,7 s, som mohol týždeň šoférovať.

Test Honda CR-V 1.6 i-DTEC (2015)


Aktuálne ceny Hondy CR-V začínajú hodnotou 21 350 eur za výbavu S, benzínový dvojliter s výkonom 155 k a pohonom predných kolies. O SUV bez pohonu štyroch kolies si myslím svoje, takže šup na príplatok 2 000 eur za štvorkolku. Nebudete si tiež kupovať základnú výbavu, a tak sme už na celkom slušne vybavenom Comforte za 24 990 eur. V tomto stupni výbavy je benzín jedinou možnosťou kúpy pohonu 4x4. Ak vám stačí pohon prednej nápravy, môžete si rovno objednať úspornejší naftiak a ešte vám 500 eur ostane na metalízu (559 eur). Ak s CR-V plánujete najazdiť minimálne 10 000 km ročne a štvorkolku vyslovene nepotrebujete, odvďačí sa vám podstatne, ale podstatne úspornejšou prevádzkou. Samozrejme, na krátke trasy jedine benzín.

Test Honda CR-V 1.6 i-DTEC (2015)


Výbava Elegance ponúja navyše zadný výduch klimatizácie, kožený volant, 7'' multimediálny systém (presnejšie androidový tablet) bez navigácie, parkovacie senzory vpredu aj vzadu, dažďový a svetelný senzor a predné hmlovky. Stojí vám to za 2400-eurový príplatok? Ak chcete naftu + pohon všetkých kolies, tak nemáte na výber. Za 29 990 eur tak pred vaším domom stojí ešte lepšie vybavené rodinné SUV s úsporným 160-koňovým naftiakom a pripájaním zadnej nápravy, keď je to potrebné.


Technické parametre
Celkové rozmery 4,61 x 1,82 x 1,69 m
Rázvor 2630 mm
Priemer otáčania ??? m
Svetlá výška 18 cm
Zaťaženie strechy ??? kg
Prevádzková hmotnosť1744 kg
Maximálne zaťaženie426 kg + 75 kg*
Maximálna hmotnosť prípojného vozidla 600 kg nebrzdeného / 2000 kg brzdeného
Použité pneumatiky 225/60 R18

*Výpočet: max. celková hm. - prevádzková hm. + tabuľková hm. vodiča

Pri pohľade do cenníka sa vám pokúsim ozrejmiť, či má tá-ktorá príplatková výbava význam. Napríklad bezpečnostný balík ADAS za 700 eur sa mi pozdával. Upozornenie na nebezpečenstvo kolízie reálne funguje a môže vám zachrániť život. To isté platí o upozornení vybočenia z jazdného pruhu, ktoré je však pri rezaní zákrut na okreskách mimoriadne otravné. Vtedy ho istotne vypnete tlačidlom vľavo od volantu. Rozpoznávanie značiek sa zíde, to isté platí o upozornení na objekt v mŕtvom uhle. Mňa priam šokovalo upozornenie na autá prichádzajúce zboku. Napríklad pri cúvaní z parkovacieho miesta. A automatické prepínanie diaľkových svetiel oceníte pri jazde opustenými cestami, na ktorých sa spoza zákruty sem-tam objaví nejaké protiidúce auto. Cena za tieto vymoženosti je opodstatnená, no viaže sa (nelogicky) na prítomnosť navigácie a CD, za ktoré si musíte priplatiť ďalších 600 eur. Neplatí to len v najvyššej výbave.

Automatické brzdenie pred prekážkou pri rýchlosti do 30 km/h je štandardom už od druhého stupňa výbavy. Odpustite mi, že som neskúšal, či reálne funguje.

Test Honda CR-V 1.6 i-DTEC (2015)


Poďme ďalej, na bezklúčové ovládanie. Mrzí ma, že je súčasťou len najvyššej výbavy, pretože ide o veľmi návykový prvok. Už som sa párkrát nechal počuť, že auto bez neho by som nechcel. Elektrické zatváranie kufra len zdržuje, automatické diaľkové svetlá dokážu znepríjemniť jazdu autám oproti, ale bezkľúčové ovládanie, to je priam droga. A na CR-V funguje tak, ako má. Škoda, že tlačidlá uzamykania nájdete len na predných kľučkách a kufri.

Kožený interiér bez odvetrávaných sedadiel má výhodu v ľahkej údržbe. V najvyššej výbave sa mu nevyhnete. Polokoža s Alcantarou by podľa mňa bola v testovanom aute príjemnejšou kombináciou, hoci uznávam, že táto perforovaná koža patrí k tým príjemnejším.

Test Honda CR-V 1.6 i-DTEC (2015)


Vyhrievané predné sedadlá oceníte najmä v zime, automatickú klimatizáciu skôr (ale nielen!) v lete. To sú prvky už druhej výbavy Comfort. Na zadných sedadlách najmä deti v sedačkách ocenia aj výduch klimatizácie spoza prednej lakťovej opierky. Žiaľ, ten nie je samozrejmou súčasťou automatickej klimatizácie, ale nájdete ho až vo vozidle s výbavou Elegance.

Pri sedení vzadu poteší CR-V dostatkom priestoru a minimálnym tunelom pod nohami prostredného cestujúceho. Keď tam nesedí, môžete si sklopiť stredovú lakťovú opierku s otvormi na dva poháre. Chýbali mi tu sedadlá typu Magic Seats známe zo Civicu, Jazzu či nového modelu HR-V. Našťastie, po predklopení sedákov klesajú operadlá až k podlahe podobne účinne, ako v spomínaných modeloch. Ale na nocľah niekde na festivale by som si radšej vybral Civic Tourer s oveľa dlhšou reálnou ložnou plochou, na ktorej neprekážajú spomínané vyklopené sedáky. Kritiku si tiež zaslúži pripútavanie stredného cestujúceho, pre ktorého treba najprv stiahnuť bezpečnostný pás zo stropu. Deti to samé občas nezvládnu a treba ich obslúžiť.


sedák
Dĺžka sedákov:

A (predný sedák) = 50 cm

B (zadný sedák) = 46 cm

C (medzi operadlami) = 76 cm*


* vzdialenosť operadiel za šoférom strednej postavy, vysokým 176 cm s hmotnosťou okolo 80 kg.


ložná plocha
Dĺžka ložnej plochy:

F (po zadné operadlo) = 95 cm

G (po predné operadlo v bežnej polohe) = 160 / 178 cm


Panoramatická strecha je súčasťou len najvyššej výbavy. Keďže ju nedokážete otvoriť a v lete ju budete mať skôr zatiahnutú než odostretú, nemusíte lutovať, ak si kupujete nižšiu výbavu. Zato tmavé bočné okná prítomné len v pomerne vysokej výbave Lifestyle by som uvítal aj v lacnejších verziách. Aj so záclonkami, ktoré v ponuke CR-V úplne chýbajú. Tie by som povinne montoval na každé rodinné auto, v ktorom sa vozia malé deti. Práve výbava Lifestyle je typická aj ďalšími praktickými prvkami ako aktívne osvetľovanie zákrut, ktoré je podľa mňa oveľa dôležitejšie než multimediálny systém v podobe spomaleného tabletu.

Test Honda CR-V 1.6 i-DTEC (2015)


O význame svetelného senzora nemá zmysel pochybovať. Keď využívate denné svietenie, večer nemusíte zmätkovať, že ste zase zabudli na stretávacie svetlá (a zadné obrysovky!) na osvetlenej ulici. Aj dažďový senzor na CR-V funguje spoľahlivo.

V základe stojí CR-V na mäkších sedemnástkach, od výbavy Lifestyle obúva trochu tvrdšie 18'' pneu, ktoré však k veľkému autu pasujú lepšie. Viď naše fotografie. Počas jazdy som si ani raz na tvrdý podvozok nemohol sťažovať. Skôr naopak. CR-V je v tomto smere ukážkové - aj na diaľnici, aj na rozbitej mestskej ceste, aj na kľukatej okreske.


Interiér
Šírka interiéru v ramenách 147 cm vpredu, 140 cm vzadu
Šírka interiéru v lakťoch 152 cm vpredu, 149 cm vzadu
Batožinový priestor 589 / 1669 litrov
Výška nakladacej hrany približne 71 cm


Teší ma, že v kufri nájdete už od druhého stupňa výbavy (Comfort) dojazdovú rezervu pod dnom batožinového priestoru. Sada pre opravu pneu sa nachádza len vo výbave S.

V batožinofom priestore má výrobca vždy len dve možnosti - buď sa zameria na príjemné tvarovanie a nápady, alebo ho čo najviac odkryje a nechá na majiteľovi, ako si s tým poradí. A tak CR-V neponúka obzvlášť pohodlnú roletu či hranaté blatníky alebo dvojité dno. Pod podlahou sa ukrýva koleso, inak si tu musíte poriadok spraviť sami. Sem nejakú prepravku s povinnou výbavou, tam zase napnúť sieť. Po malom nákupe v Lidli som radšej dával tašky pred zadné sedadlá, lebo inak by som doma hľadal mlieko v jednom rohu a vajíčka v druhom. V tom lepšom prípade.

Test Honda CR-V 1.6 i-DTEC (2015)


Elektrické ovládanie obrovských vrát má svoj význam. Nízka nakladacia hrana tiež. Pri parkovaní pri stene však musíte vždy myslieť na dostatočný odstup a nízka hrana tiež nepraje plne naloženému kufru v kopci. Aj naďalej tak ostávam fanúšikom dvojitých zadných dverí, ktorých je dnes ako šafránu. Aby som nezabudol, z kufra môžete rovno sklápať zadné sedadlá. Sklamaním je aj absencia sklápania predného operadla, ktoré by pomohlo prevozu dlhých predmetov.


Parametre motora
Zdvihový objem valcov1597 cm3
Najväčší výkon motora 118 kW pri 4000 ot./min.
Výkon na tonumax. 67,7 kW / t
Krútiaci moment motora350 Nm pri 2000 ot./min.
Krútiaci moment na tonu max. 200,7 Nm / t
Maximálna rýchlosť 202 km/h
Zrýchlenie 0 - 100 km/h 9,7 s
Servisný interval ??? km


Zahľadím sa ešte do mojich poznámok z testovacieho týždňa. Nedávno som si začal nahrávať prvé dojmy z vozidla po prejdení pár kilometrov. Aby som sa priblížil k pocitom človeka, ktorý ide na testovaciu jazdu v blízkej predajni. A som tiež zvedavý, ako sa vyvíjal môj samotný názor na dané auto pribúdajúcimi kilometrami.

Prvé dojmy z CR-V súviseli s presadnutím z novej Vitary, ktorú tiež hnala kupredu solídna naftová jedna-šestka s 320-newtonmetrovým krútiacim momentom. Mohutnejšie a minimálne o 300 kg ťažšie CR-V preto na mňa pôsobilo ťažkopádnym dojmom. Logicky. Zarazilo ma tiež slabé rozlíšenie cúvacej kamery či spomalený multimediálny systém s OS Android. Najväčšie očakávania som tak vkladal do dlhších skúseností s novým motorom. Luxusným dojmom na mňa pôsobilo pritiahnutie bezpečnostných pásov po usadnutí do sedadla. Priťahovanie vodiča k operadlu nastávalo aj pri prudšom brzdení či v zákrutách.

Test Honda CR-V 1.6 i-DTEC (2015)


Z Bratislavy som cez Trnavu do Dvorníkov úsporným štýlom prišiel s priemerkou 5,6 l nafty / 100 km. Čakal som trochu lepší výsledok. Od Trnavy do Banskej Štiavnice som už CR-V nešetril a rýchlou jazdou prišiel do kopcov s priemerom 7,1 l / 100 km. Rýchla diaľničná jazda CR-V svedčí. Pohon štyroch kolies oceníte na mokrej poľnej ceste ku chalupe či zasneženej cestičke k obľúbenému lyžiarskemu stredisku, no žiadne offroadové schopnosti od neho nečakajte. Pri rýchlej jazde som už pociťoval menší objem motora. Parametre nie sú všetko, a tak mi bolo za naftovou 2.2-kou aj trochu smutno. Ale zbytočne. Neskôr som pochopil, že zbytočne panikárim, veď CR-V jazdí celkom slušne. Len sa netreba báť občas aj podradiť, keďže prevodovka je naladená maximálne ekonomicky.

Ťažká noha či rýchle diaľničné presuny znamenajú spotrebu 7,0 - 7,5 l / 100 km, no s ľahkou nohou som sa dokázal 95 km po Banskej Štiavnici a okolí pohybovať s priemerom 5,3 l nafty / 100 km. So spotrebou pod šesť litrov som prešiel aj od Serede do Myjavy. Odávaná spotreba 5,1 l / 100 km je teda dosiahnuteľná, hoci mne sa k nej podarilo vždy len priblížiť.


Otáčky motora50 km/h90 km/h130 km/h
3. prevodový st.1900--
4. prevodový st.14002600-
5. prevodový st.120022003100
6. prevodový st.-18002600

*Údaje po zohľadnení rýchlosti podľa GPS.

Pri parkovaní ma tešila klasická parkovacia brzda. Tá sa dnes už v tridsaťtisícovom aute len tak nevidí. Poteší aj množstvo odkladacích priestorov. V CR-V mám kde odložiť aj mobil, aj peňaženku či fľašu s nápojmi. Práve šikovné odkladacie miesta pre mobilné telefóny vedľa ručnej brzdy navrhujem za nápad roka.

Pri cúvaní oceníte nielen parkovaciu kameru, ale aj automatické sklopenie označeného spätného zrkadla pri zaradení spiatočky. Štartovanie tlačidlom som už chválil pri bezkľúčovom ovládaní, no zhasnutie autorádia aj všetkých prístrojov po vypnutí motora ma povzbudzuje v myšlienke, že ani ovládanie kľúčikom nemusí mať len nevýhody. Tam by malo po zhasnutí motora autorádio hrať ďalej.

Na parkovisku sa mi páčilo aj správanie uzamykania. Ak odomknem len kufor, auto ostáva zamknuté (nakladanie nákupu pred Tescom). Pozor však, aby ste si nezabuchli kľúče dnu, kufor po zatvorení ostane zamknutý. Toto mohli inžinieri v Honde domyslieť. Teší ma, že auto môžem zamknúť aj s otvorenými piatymi dverami. Pri vykladaní batožiny po víkende tak posledný člen rodiny zavrie piate dvere a môže od zamknutého auta odísť. Majiteľ kľúčov sa k nemu už nemusí vracať.

Pred nastúpením do vozidla v týchto horúcich dňoch oceníte možnosť stiahnuť okná podržaním tlačidla na diaľkovom ovládaní, počas jazdy zase uvítate nadštandardný tempomat, ktorý udržiava nastavenú rýchlosť aj pri preradení, podradení. Zaujímavé je, že sa v poslednej dobe často stretávam s autami, ktoré sa utomaticky nezamknú po rozjazde. Podobný prípad je aj CR-V.

K Honde CR-V som sa bohato vyjadril už v dva roky starom teste: Honda CR-V 2.2 i-DTEC. Určite si ho prečítajte. V ňom som chválil jazdné vlastnosti a kritizoval nepresný teplomer. Ten v tohtoročnej testovačke nevykazoval žiadnu odchýlku od reality.

Test Honda CR-V 1.6 i-DTEC (2015)


Spotreba

Priemerné spotreby na jednotlivých trasách:

5,6 l / 100 km: BA -> TT -> Dvorníky; 80 km úspornou jazdou
7,1 l / 100 km: Dvorníky -> BS; 120 km rýchlou jazdou
7,3 l / 100 km: BS -> Dvorníky; 120 km rýchlou jazdou
5,8 l / 100 km: Dvorníky -> MY; 80 km úspornou jazdou
5,2 l / 100 km: MY -> BS; 150 km úspornou jazdou
5,3 l / 100 km: BS mesto a okolie; 95 km úsporne jazdou
5,3 l / 100 km: BS -> BA; 160 km úspornou jazdou

Rýchla jazda = jazda tesne nad limitmi (s občasným rizikom minimálnej pokuty, rýchlymi rozjazdami za koncom obce a pod.), po diaľnici reálne 130 - 140 km/h; Normálna jazda = tesne pod predpisovými rýchlosťami, ale bez zbytočných brzdení (včasného púšťanie akceleračného pedála, keď vidím červenú v diaľke alebo začiatok obce), po diaľnici reálne 125 - 130 km/h; Úsporná jazda = pomalé rozbehy, rozumné dojazdy, minimum brzdení, po diaľnici reálne okolo 115 - 120 km/h.

Nový, oproti predchodcovi podstatne menší motor ponúka zaujímavé papierové parametre, ale od CR-V v top výbave s top motorom by som asi čakal viac. Na bežné rodinné presuny 1.6 i-DTEC stačí, ale na trhu sú aj výkonnejšie autá týchto rozmerov. Navyše si musíte uvedomiť, že tento štvorvalec potrebuje vyššie otáčky. Medzi 2000 - 3000 ot./min. sa vaše očakávania istotne naplnia. Napríklad zrýchľovanie na šiestom prevodovom stupni v dlhom stúpaní za Novou Baňou smerom na Nitru (za odbočkou na Levice) zvláda ľavou zadnou.

Najväčším sklamaním tak ostáva kultivovanosť motora po štarte a pri čakaní na križovatke. Spotreba nakoniec naplnila očakávania, veď CR-V má vysokú konštrukciu a 1,7 tony, takže očakávať spotrebu pod päť litrov nafty môže len naivka. Ale s ľahkou nohou môžete dlhodobo jazdiť s priemerom 5,5 l / 100 km, a to je veľmi slušné. Pohon 4x4 je podľa výrobcu nastavený tak, aby čo najmenej zvyšoval spotrebu paliva. Pochybujem preto, že by CR-V s pohonom výhradne predných kolies dosahovalo výrazne nižšiu spotrebu.


Údaje o spotrebe
Aktuálny stav tachometra8800 km
Udávaná spotreba a emisie CO25,1 l/100km, 133 g/km
Dosiahnutá spotreba úsporne 5,2 - 5,8 l/100 km
Dosiahnutá spotreba neúsporne 7,1 - 7,3 l/100 km
Objem palivovej nádrže58 litrov
Približný reálny dojazd700 - 1000 km (so zostatkom 5 l paliva)


Všetky uvedené údaje sme opísali z palubného počítača, ktorého odchýlka oproti realite väčšinou býva 5 - 10 %.
Reklama:
Hlavné klady
+ mimoriadne komfortné a priestranné rodinné auto
+ jazdné vlastnosti za každých okolností
+ dosiahnuteľná dlhodobá spotreba 5,5 l nafty / 100 km
+ zaujímavé aktívne bezpečnostné systémy

Hlavné nedostatky
- nízka kultivovanosť motora
- režim ECON by som skôr nahradil režimom SPORT
- spomalený nepohodlný tablet s Androidom
- tisíc nejasných ovládačov na volante

Záver

Honda CR-V je šikovné rodinné auto bez ambícií stať sa off-roadom roka. Ponúka výborné jazdné vlastnosti, veľa priestoru pre rodinu aj batožinu, a teraz aj úsporné naftové motory. Vlastne len jeden. Uznávam, že pri 2000 otáčkach je to v silnejšej verzii prekvapivo výkonná 1.6-ka. A keď jazdíte s ľahkou nohou, tak aj s príjemnou spotrebou. Sklamaním je kultivovanosť motora a na nervy mi išiel mutlimediálny systém, ktorý som musel vždy nejakým klikom rozsvietiť. Vraj som mal v nastaveniach zapnutý úsporný režim, ale to sa mi nezdá. Prebádal som všetky nastavenia toho zázraku a nič. To isté som zažil v novom Civicu. CR-V sa výborne šoféruje, perfektne sa v ňom cestuje aj na dlhých trasách, ale ak by som si mal vybrať, radšej by som ho kúpil so základným autorádiom. Tento moderný experiment ma len rozptyľoval.

Uzavriem to jednoducho takto: Keď sa pozerám na všetky tie výdobytky modernej doby v nových autách, nevidím žiaden dôvod, prečo by som mal presvedčiť majiteľa prvej generácie CR-V s naftovým motorom kúpiť túto aktuálnu verziu. Vytratila sa posuvná zadná lavica aj zaujímavý priestor medzi prednými sedadlami, pribudol spomalený tablet namiesto autorádia a malý úsporný diesel, ktorý prináša len o čosi lepšiu spotrebu než jeho starší braček. Ale to neznamená, že je to zlé auto. Len jeho vývoj sa točí okolo samých moderných technológií a všetky praktické, trvácne nápady sa z neho akosi vytrácajú.

O autorovi: "Moje prvé auto bola jazdená Toyota Corolla 1.33 z konca minulého storočia. Úžasný stroj. Prvým novým autom sa o pár rokov neskôr stal Fiat Bravo 1.4, pri ktorom som pochopil, čo znamená pojem výkon na tonu. Necelých sto koní, nevýrazný krútiaci moment a k tomu relatívne vysoká hmotnosť vozidla spôsobili, že som ho po štyroch rokoch vymenil za polročný Renault Koleos 2.0 dCi 150k 4x4 AT. Opäť na leasing. Neudržiavaná cesta k domu aj ku chalupe, a tiež láska k lyžovaniu a víkendom v kopcoch rozhodli, že chcem štvorkolku. Kvôli častému šoférovaniu v noci som zase trval na xenónoch a automatu som sa nikdy nebránil. Zatiaľ som spokojný, o ďalšom aute len snívam. Chcem vám hlavne povedať, že viem, čo je to platiť za auto akontáciu, splátky, poistky, pneumatiky, palivo, čo znamená riešiť poistnú udalosť či záručné a pozáručné opravy. Preto sa môžete spoľahnúť, že každý test píšem zodpovedne a tak, akoby som si v danej kategórii vyberal auto ja sám. Povoziť sa týždeň zadarmo v novom aute a všímať si len to dobré, to predsa dokáže každý. Verím, že aj tento test vám pomohol správne sa rozhodnúť. Ako poďakovanie ma poteší aj obyčajné stlačenie fejsbúkového Like na konci testu či odporučenie tejto stránky vašim známym."
Galéria

TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4TEST: Honda CR-V 1.6 i-DTEC 4x4
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom