ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Lexus LFA stanovil nový rekord na Nordschleife

ikona
· · Diskusia
Lexus LFA v špeciálnej úprave Nürburgring Package stanovil nový rekord v kategórii produkčných vozidiel na Severnej slučke okruhu Nürburgring. Časom 7 min. 14,64 s prekonal Porsche 911 GT2 RS, Chevrolet Corvette C6 ZR1 a Dodge Viper ACR. Vyrábať sa začne v roku 2012.
Prečítajte si: Toyota vytvorila nový rekord na Nürburgringu (05. 09. 2011)

lexus lfa nurburgring package


Nürburgring Package je 50-kusová edícia, ktorá ukrajuje presne desatinu z celkovej výrobnej série superšportu LFA. Špeciálna úprava s naladením pre jazdu na okruhu má modifikovanú aerodynamiku, odlišne naladený podvozok a zvýšený výkon z 412 kW/560 k na 420 kW/571 k. Radenie šesťstupňovej sekvenčnej skrine bolo upravené, aby stihlo meniť rýchlostné stupne za 0,15 s. Špeciál zrýchli z 0-100 km/h za 3,7 s a dosiahne maximálnu rýchlosť 325 km/h.

lexus lfa nurburgring package


lexus lfa nurburgring package


Súčasťou úprav je predný spoiler z CFRP (plast vystužený uhlíkovými vláknami) a pevné zadné krídlo z rovnakého materiálu na zlepšenie aerodynamických parametrov. Nürburgring Package má taktiež podvozok upravený pre pretekárske okruhy a zákazkové kolesá Bridgestone Potenza RE070, ktoré sú zároveň štandardným homologovaným obutím pre túto verziu.

lexus lfa nurburgring package


Vývoj vozidla trval 10 rokov, vývojové testy LFA na Severnej slučke (Nordschleife) Lexus vykonával vždy na jar a v lete už od roku 2004. Za volantom rekordného vozidla sedel pretekársky a testovací pilot Akira Iida. Profesionálny pretekár absolvoval bezmála 21 km dlhú trať za 7 minút a 14,64 sekúnd. Pre porovnanie, štandardné LFA neprejde okruh rýchlejšie ako za 7 minút a 38 sekúnd.

-- VIDEO --


Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom