ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Lexus GS (2012)

ikona
· · Diskusia
Na prestížnej prehliadke Pebble Beach Concours d'Elegance v Kalifornii sa predstavil nový Lexus GS. Na cesty príde na jar roku 2012. Nebude chýbať športový derivát F-Sport a hybridná verzia.
lexus gs


lexus gs


Tretie pokračovanie línie GS je na trhu od roku 2005. Generačnú obmenu urguje najmä fakt, že hlavná konkurencia v podobe Audi A6, BMW radu 5 a Mercedesu-Benz triedy E revitalizovala svojich zástupcov vo vyššej stredne triede pomerne nedávno.

Nový Lexus GS je dlhý 4 850 mm (+ 15 mm), široký 1 840 mm (+ 20 mm) a vysoký 1 455 mm (+ 15 mm). Celkové rozmery sa v porovnaní s minulou generáciou zmenili len minimálne. Zdá sa, že vyššia stredná trieda so svojimi veľkostnými limitmi naráža hlavou o strop.

lexus gs


Revidovaná platforma je v porovnaní s predchádzajúcim modelom pevnejšia vďaka zvýšenému počtu bodových zvarov. Zväčšil sa rozchod kolies, postoj je širší o 40 mm vpredu a o 50 mm vzadu. Upravená konštrukcia zavesenia pracuje s nižšou neodpruženou hmotnosťou.

Lexus avizuje pútavejšie zážitok z jazdy, odvážnejší dizajn a priestrannejší interiér. Zároveň zapracoval na zlepšení agility, jazdného komfortu a presnosti riadenia. Batožinový priestor sa zväčšil o takmer 25 %.

lexus gs


V dobe uvedenia na trh bude novinka k dispozícii s dvojicou zážihových šesťvalcov: GS 250 a hybridným GS 450h. Pre Spojené štáty americké je vyhradená verzia GS 350 s výkonom 225 kW/306 k a krútiacim momentom 375 Nm. Expiračná doba zatajovania európskych špecifikácií vyprší na autosalóne vo Frankfurte.

Nový GS ponúka významný pokrok v pasívnej i aktívnej bezpečnosti. Okrem 10 airbagov a predpínačov bezpečnostných pásov môže byť vybavený nočným videním Vision System, Head-Up displejom s projekciou na čelné sklo, Blind Spot – systémom monitorujúcim mŕtvy uhol a funkciou Lane Assist proti neželanému opusteniu jazdného pruhu.

lexus gs


Aktívny tempomat zasahuje do rýchlosti vozidla. Tento systém tiež využíva infračervené kamery na sledovanie očí vodiča. V prípade, že sa vodič nepozerá na blížiacu sa prekážku a nereaguje na hroziacu kolíziu, systém začne automaticky brzdiť do dvoch sekúnd pred kolíziou a pomáha tým znížiť závažnosť zrážky.

Zaujímavosťou je systém automaticky riadenej klimatizácie, označovaný ako S-Flow, ktorý dokáže detekovať cestujúcich na zadných sedadlách, a ak tu nikto nesedí, sústredí prúdenie vzduchu iba do priestoru predných sedadiel.

-- GALÉRIA --


Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom