ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Recenzia

Transcend DrivePro 100 - cenovo dostupná kamera do auta

ikona
Richard Hombauer · · Diskusia
Zatiaľ čo sa navigácie presúvajú do smartfónov a stredových panelov moderných áut, na čelných sklách pribúdajú malé krabičky, ktoré môžu pomôcť objasniť vašu nehodu.
Kamery do auta, alebo tiež tzv. čierne skrinky na čelné sklo vášho vozidla dnes ponúkajú za dostupnú cenu Full HD rozlíšenie a slušnú kvalitu záznamu.

Kameru DrivePro 100 od firmy Transcend kúpite už za približne 80 eur v rôznych e-shopoch (ich zoznam nájdete napríklad na Pricemania.sk).

Rozbaliť a nainštalovať kameru Transcend DrivePro 100 dokáže naozaj každý. V balení nájdete okrem spoľahlivého držiaku na sklo aj 16 GB pamäťovú kartu či dostatočne dlhý kábel, ktorý som ja osobne viedol od stredového panela cez skrinku pred spolujazdcom popri pravom A-stĺpiku a ponad slnečnú clonu spolujazdca až k spätnému zrkadlu. Vďaka displeju na kamere som presne umiestnil zariadenie tak, aby snímalo všetko, čo sa deje na ceste predo mnou.

Transcend DrivePro 100


V spodnej časti 2,4'' displeja sa vždy nachádza popis aktuálnej funkcie štvorice tlačidiel pod obrazovkou.

Informácie o svetelnosti širokouhlého objektívu s hodnotou F1.8 vám možno nič nehovoria, aj preto sme pre vás nastrihali záznam kamerou v rôznych situáciách.V nastaveniach si môžete vybrať medzi HD a Full HD záznamom videa. Jendoznačne odporúčame ten jemnejší. Tiež si môžete vybrať, aká dlhá slučka záznamu sa má vytvárať (1, 3, 5 minút). Ja som zvolil vytváranie minútových záznamov, ktoré sa pekne za sebou ukladajú na pamäťovú kartu. Keď sa zaplní, začnú sa najstaršie videá prepisovať.

Keď stlačíte červené tlačidlo na boku zariadenia, záznam sa uloží do špeciálneho priečinka a uloží sa na trvalo. To isté platí pri vyššom preťažení - napríklad pri prudkom zabrzdení alebo rýchlom prejazde zákrut. Ak by došlo k nehode, máte vďaka tejto automatickej funkcii k dispozícii dôkazový materiál.
Reklama:
Záver

Všetko funguje intuitívne, štart kamery je rýchly a záznam prekvapivo kvalitný nielen cez deň, ale aj v noci. Prekvapil ma dynamický rozsah senzora, aj proti slnku bol záznam prekvapivo dobrý, porovnateľný s rôznymi športovými kamerami za dvojnásobnú cenu. Kameru Transcend DP100 preto jednoznačne odporúčame.
Galéria

Transcend DrivePro 100 - cenovo dostupná kamera do autaTranscend DrivePro 100 - cenovo dostupná kamera do autaTranscend DrivePro 100 - cenovo dostupná kamera do autaTranscend DrivePro 100 - cenovo dostupná kamera do autaTranscend DrivePro 100 - cenovo dostupná kamera do autaTranscend DrivePro 100 - cenovo dostupná kamera do autaTranscend DrivePro 100 - cenovo dostupná kamera do autaTranscend DrivePro 100 - cenovo dostupná kamera do auta
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom