ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Recenzia

TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4

ikona
Richard Hombauer · · Diskusia
naftové SUV s pohonom 4x4 a šesťstupňovým manuálom (1370 kg, 88 kW / 120 k, 320 Nm, 0-100 za 12,4 s)
Suzuki Vitara využilo trhovú dieru. Ak je pre vás Dacia Duster nedostačujúca a tradičné rodinné SUV pridrahé, hľadáte práve tohto nástupcu pôvodnej SX4-ky. Vitara sa vydarila a budem na ňu ešte dlho v dobrom spomínať.

Test Suzuki Vitara 1.6 DDiS Elegance


Po kliknutí sa obrázok zobrazí vo vyššom rozlíšení. Šípkami na klávesnici potom môžete ľahko preskočiť na ďalší.


V poslednej dobe som si začal nahrávať prvé dojmy z každého testovacieho auta. Tie môžete porovnať s vašimi pocitmi pri testovacej jazde. A ja ich zase porovnám s dlhodobejšími skúsenosťami po týždni za volantom daného modelu. Napríklad Vitara na mňa pôsobila prekvapivo lacno, hoci vysoká výbava tento dojem dobre maskuje. Duté dvere, pocit typického japonského šetrenia pri výrobe, nekultivovaný naftový motor s na-dnešné-pomery výrazným turbo efektom, žiadna rezerva pod dnom dostatočne veľkého kufra, tyčinky na prístrojovke na prepínanie či nulovanie palubného počítača... Osobne by som ho po prvých minútach za volantom postavil ako konkurenta Dacii Duster, ibaže s oveľa lepšou výbavou, než Škody Yeti, od ktorej však nemá veľmi ďaleko. S tou sa podobajú kompaktnými rozmermi. Vitara je o 4 cm kratšia, 1 cm užšia a aj napriek podstatne vyššiej svetlej výške až o 7 cm nižšia, hoci v interiéri ponúka pre cestujúcich vo všetkých smeroch viac miesta. Akurát jej kufor je plytší.

K tej výbave: Stupeň Elegance s kompletne bezkľúčovým fungovaním a množstvom technologických vymožeností si moje srdce získal fajnovými materiálmi, perfektným spracovaním bez vŕzgania či asistetom zjazdu z kopca, ktorého som túto zimu na mojom aute viackrát využil a nedám naň mimo asfaltu dopustiť.

Oproti Dacii Duster musím spomenúť prítomnosť polohovania volantu vo všetkých možných smeroch (čo mi v Dacii veľmi chýba), štyri kotúčové brzdy, menší priemer otáčania a podobnú svetlú výšku.

Test Suzuki Vitara 1.6 DDiS Elegance


V prvých pocitoch sa ešte ocitol zvláštny pocit po stlačení spojkového pedála. Keď ho úplne vytlačím, päta sa oprie o podlahu, ktorej tvarovanie je v tomto mieste totálne netradičné. Neskôr som tomu prišiel na chuť. Nekultivovaný motor po štarte aj pri jazde mestom mi pripomína jazdu v prvej generácii Dacie Duster 1.5 dCi. Po facelifte si dokonca myslím, že motor v Dacii je odhlučnený lepšie. Pochvalu si zaslúži množstvo praktických odkladacích priestorov.

Chvíľu som sa musel učiť a neskôr si nastaviť nulovanie údajov palubného počítača pomocou spomínaných tyčiniek na prístrojovm paneli pred volantom. S nulovaním dĺžky trasy A sa po zmene nastavení môže nulovať aj priemerná spotreba.

Test Suzuki Vitara 1.6 DDiS Elegance


Prvé pocity teda zmiešané. Čo ceny? Tak základ zvaný Comfort (benzínová predokolka) od 14 200 eur ponúka plastové spätné zrkadlá aj kľučky bez laku, chýbajú tu nielen denné LED svetlá, ale aj dvojité dno kufra, osvetlenie batožinového priestoru či 12 V zásuvka v ňom. Je logické, že až v strednej výbave nájdeme tempomat a zadné elektricky ovládané okná. V základe poteší downhill control a vypínanie stop&start. Autorádio v základnej výbave mi je sympatickejšie než dotykový displej v tých vyšších a niekto dáva prednosť aj tu prítomnej manuálnej klimatizácii pred automatikou. Odkladacích priestorov je v základe ešte viac než v ostatných výbavových stupňoch. Mrzí ma, že nie je k dispozícii základná výbava + 4x4 + diesel.

Tak poďme na strednú výbavu Premium za 15 400 eur. Ak chcete automat, potrebujete 1600 eur navyše, ak štvorkolku, tak 2100 eur. Kombinácia automatu a štvorkolky k dispozícii nie je. Výbava Premium ponúka predné hmlovky aj LED-ky na denné svietenie, lakované kľučky a stojí na 17-palcových zliatinových diskoch. V kufri už môžeme vidieť vypínateľné svetlo, na sedadlách iný poťah a vyhrievanie, volant v koži, cúvaciu kameru a množstvo iných užitočných vecí. Oproti najvyššej výbave Elegance tu chýba bezkľúčové ovládanie, svetelný senzor (a teda automatické zapínanie svetiel), parkovacie senzory, kožené poťahy, lakťová opierka, elegantné analógové hodiny nad autorádiom a hlavne výborné stretávacie LED svetlá, na ktoré som v noci nedal dopustiť.


Technické parametre
Celkové rozmery 4,18 x 1,78 x 1,61 m
Rázvor 2500 mm
Priemer otáčania 10,4 m
Svetlá výška 19 cm
Zaťaženie strechy ??? kg
Prevádzková hmotnosť1370 kg
Maximálne zaťaženie500 kg + 75 kg*
Maximálna hmotnosť prípojného vozidla ??? kg nebrzdeného / ??? kg brzdeného
Použité pneumatiky 215/55 R17

*Výpočet: max. celková hm. - prevádzková hm. + tabuľková hm. vodiča

Ak túžite po nenormálne úspornom naftovom motore, musíte brať najvyššiu výbavu Elegance. V tej stojí benzínový motor 1.6 VVT príjemných 16 700 eur. Za naftu si musíte priplatiť 2700 eur. Ak auto kupujete na lízing, rozdiel sa kvôli úrokom ešte navýši. Naša testovaná verzia Vitara 1.6 DDiS 4WD stojí aktuálne 21 500 eur. Podľa mňa je to veľmi zaujímavá cenovka. Pre porovnanie, Škoda Yeti 2.0 TDI 150k 4x4 v solídnej akciovej výbave Edition stojí aktuálne 22 820 eur. Vitara vyniká atraktívnejšou výbavou (adaptívny tempomat, upozornenie na nebezpečné situácie pred vami, úžasné stretávacie LED svetlá, atď.), Yeti zase solídnejším spracovaním, väčším kufrom, variabilitou zadných sedadiel, pestrejšími motormi a určite aj kombináciou Diesel + automat + pohon všetkých kolies. Nechcite po mne, aby som vám jedno z týchto áut poradil, no som rád, že kompaktný Yeti má na našom trhu konečne seriózneho konkurenta.

Test Suzuki Vitara 1.6 DDiS Elegance


V ruke tak držím elegantné kľúče od výborne vybaveného Japonca vyrábaného v nemalej miere Slovákmi iba pár kilometrov za našimi južnými hranicami. Aj keď Vitaru skôr považujem za nástupcu SX4-ky než Vitary, resp. Grand Vitary s oveľa väčšími offroadovými ambíciami, páči sa mi zachovanie poriadnej svetlej výšky. Pri cúvaní niekde mimo civilizácie oceníte aj dvojicu výrazných cúvacích svetiel. Škoda, že Suzuki šetrilo na obrysovkách - vzadu sú prítomné len dve žiarovky. Denné svietenie výhradne prednými LED-kami ich však ušetrí a v prípade podtreby istotne nebude výmena zadnej obrysovky žiaden problém. Obrysovky totiž plnia aj funkciu brzdových svetiel. Zadné svetlá vyzerajú byť celkom dostupné.


sedák
Dĺžka sedákov:

A (predný sedák) = 50 cm

B (zadný sedák) = 51 cm

C (medzi operadlami) = 75 cm*


* vzdialenosť operadiel za šoférom strednej postavy, vysokým 176 cm s hmotnosťou okolo 80 kg.


ložná plocha
Dĺžka ložnej plochy:

F (po zadné operadlo) = 73 cm

G (po predné operadlo v bežnej polohe) = 155 cm


Test Suzuki Vitara 1.6 DDiS Elegance


Kufor má dvojité dno, ktoré môžete pevniť do neštandardnej šikmej polohy. Už som videl aj praktickejšie riešenia rozdelenia kufra pre sobotné nákupy v Tescu. Dvojité dno pomáha vytvoriť rovinu so sklopenými zadnými operadlami. Po oboch stranách sú potom prítomné hlboké vaničky pre každodenný nákup v Lidli. Veľkosť kufra mi pripadá dostatočná, mrzí ma skôr absencia rezervného kolesa pod ním, pre ktoré je tu vyhradený, no nevyužitý priestor. Páči sa mi ľahké zatváranie piatych dverí. Treba však nimi trochu švihnúť, lebo s dovieraním má všetkých päť papierových dverí Vitary akýsi problém.

Test Suzuki Vitara 1.6 DDiS Elegance


Už pri nastupovaní do Vitary môžem povedať, že mi tu nič extra neprekáža. Pákové (japonské) ovládanie operadla som akosi čakal, hoci musím uznať, že európske koliesko je vždy o čosi presnejšie. Ku čiastočne koženým poťahom nemám výhrady. Tie sa dotknú len úzkych sedákov, ktoré so vykrojené trochu netradične. A to nemám nijak extra veľký zadok. Ovládanie uzamykania nájdete vo dverách. Automatický dojazd ponúka len okno vodiča.

Výhľad z auta do všetkých strán chválim, pomáhajú mi aj parkovacie senzory a kamera. Tá je spoľahlivá aj v noci.

Kľúčiky som celý týždeň nemusel vytiahnuť z vrecka. Naštartujem nekultivovaný štvorvalec a pokúsim sa zhodnotiť pracovisko vodiča. Volant ponúka pohodlnú reguláciu hlasitosti autorádia aj úplné stíšenie v ľavej časti. Nižšie môžete vidieť ovládače hovoru, no ja som využíval výhradne ovládanie telefonických funkcií na dotykovej obrazovke. Tam som si prácu s poslednými hovormi alebo čítanie esemesiek priam užíval. V pravej časti volantu nájdete tlačidlá adaptívneho tempomatu. Všetko je tu prehľadné a logické. Prístrojový panel je elegantný a hneď som sa v ňom dokázal orientovať. Ako som už spomínal vyššie, prepínanie palubného počítača neuskutočníte žiadnym tlačidlom na volante, ale výhradne tyčinkami za ním. Nechýba analógový stav paliva v nádrži či teplota motora.

Autorádio v podobe lacného tabletu mi absolútne nesadlo. Som zástancom klasických tlačidiel. Keďže sa však venujem aj testovaniu techniky, dokázal som si so všetkými funkciami poradiť. Keďže poznám len minimum ľudí v okolí, ktorí nepoužívajú dotykový smartfón, zrejme nebude problém ani s dotykovým ovládaním multimediálneho systému v aute. Tento však patrí k priemerne pomalým a nerozumie ani slovo po slovensky.

Test Suzuki Vitara 1.6 DDiS Elegance


Jednozónová automatická klimatizácia neprekvapí, ani neurazí. Ocenil by som samostatné smery prúdenia vzduchu, rád si totiž zapínam všetky tri naraz (nohy, stred, okná). Tu sa musím spoľahnúť na pár tradičných pripravených režimov, resp. na plnú automatiku. Sklamanie prinieslo stlačenie tlačidla Front, od ktorého som čakal maximálnu intenzitu prúdenia vzduchu na okná. Nič také sa však nekonalo. Tiež si adajte pozor na prepnutie vnútorného okruhu, ktorý ostáva aktívny prekvapivo dlho a neprepne sa po nejakej dobe automaticky naspäť.

V zime určite oceníte dvojstupňové vyhrievanie sedadiel. Klasické tlačidlá ostávajú aktívne aj po reštarte motora.

Paradoxom prednej lakťovej opierky je, že po jej vysunutí dopredu ju nedokážem otvoriť. Zámok totiž ostáva vo svojej pôvodnej polohe. Keď už som v tejto časti, musím spomenúť klasickú ručnú brzdu a šikovné odkladacie priestory pri nej, do ktorých sa zmestí aj stredne veľký mobil.


Interiér
Šírka interiéru v ramenách 139 cm vpredu, 133 cm vzadu
Šírka interiéru v lakťoch 148 cm vpredu, 143 cm vzadu
Batožinový priestor 375 / 1120 litrov
Výška nakladacej hrany približne 74 cm


Na zadných sedadlách nič výnimočné. Stredný cestujúci musí využiť nepohodlný systém pripútania, kedy je nutné najprv ukotviť pás ťahaný od stropu do druhého bodu, a až potom do tretieho. Ešte väčší problém bude pre stredného cestujúceho tunel pod nohami a dozadu zasahujúca predná lakťová opierka. Miesto pre piateho člena posádky je tak skôr núdzové. Sám mám za sebou (176 cm, 82 kg) skutočne dostatok miesta, a to aj pred kolenami, aj nad hlavou. Stehná mám pekne podopreté a dobre sa mi tu sedí. Ocenil by som lakťovú opierku aj v strede, aj vystlanú opierku vo dverách. Keď budú vzadu sedieť deti, oceníte ľahké udržiavanie koženého poťahu aj plastov.

Test Suzuki Vitara 1.6 DDiS Elegance


V noci potešia perfektné LED stretávačky, no svetelný senzor by mohol reagovať na tmu aj skôr. Diaľkové svetlá pritiahnutím páčky k sebe zablikajú, odtiahnutím od seba svietia trvalo. Tak, ako je to štandardné. Vitara ponúka aj dnes už bežný trojblik smeroviek.

Adaptívny tempomat je pre mňa najväčším prekvapením. Systém účinne upozorňuje aj na nebezpečenstvo na ceste. Ak predo mnou odbočovalo auto z hlavnej cesty a ja som sa k nemu blížil podozrivo rýchlo, Vitara ma na situáciu upozornila. Znie to otravne, ale mne sa to skôr páčilo. Ak mi na hustej diaľnici prekáža adaptívny tempomat, ktorý brzdí za každým kamiónom možno zbytočne skoro, môžem využiť funkciu obmedzovača rýchlosti. Aj tempomat, aj obmedzovač zobrazujú nastavenú rýchlosť na displeji.


Parametre motora
Zdvihový objem valcov1598 cm3
Najväčší výkon motora 88 kW pri 3750 ot./min.
Výkon na tonumax. 64,2 kW / t
Krútiaci moment motora320 Nm pri 1750 ot./min.
Krútiaci moment na tonu max. 233,6 Nm / t
Maximálna rýchlosť 180 km/h
Zrýchlenie 0 - 100 km/h 12,4 s
Servisný interval 30 000 km


Motor je síce nekultitovaný a hlučný, ale v kabíne ani vo volante necítiť žiadne nepríjemné vibrácie. Všetky tieto estetické neduhy však kompenzuje úžasná spotreba.

Veľmi účinný je režim SPORT, ktorý znamená výrazné oživenie auta. Reakcie na plynový pedál sú rýchlejšie a presvedčivejšie a nevidím dôvod jazdil v normálnom režime, ktorý je lenivý. Preto ma mrzelo, že som po každom štarte musel SPORT ručne zapínať. Ak sa obávate vyššej spotreby v tomto režime, ubezpečujem vás, že sú zbytočne. Pri rovnakom štýle jazdy je rozdiel nulový.

Dráhy radiacej páky sú presné, krátke a celý problém sú zbytočne natiahnuté prevody. Veľmi často sa mi stávalo, že dvojka už točila priveľa, no trojka primálo otáčok. Predsa len tá jedna-šestka pod kapotou potrebuje trošku viac otáčok, aspoň tých 1600, ešte lepšie dvetisíc. Na diaľnici síce krásne vyzerá 2200 otáčok / min., ale možno by ma potešili prevody od tretieho stupňa postavené trochu nižšie a potom trebárs 2500 otáčok pri 130 km/h na šiestom prevode. Vitare aj tak diaľničná jazda nesvedčí tak, ako dedina a okresky.

Test Suzuki Vitara 1.6 DDiS Elegance


Podvozok je tvrdší, ale zato komunikatívny. Mne sa s Vitarou jazdilo výborne. Bavila ma. Nie je možno na rozbitých cestách taká komfortná, ale aspoň z nej nemáte klamlivý dojem pohodlného SUV, ktoré vám potom v prvej zákrute s hrboľmi odskočí mimo cesty. Viac by ma potešilo komunikatívnejšie riadenie. Nie ako v starej Vitare, kde z vás išlo vytriasť dušu, ale predsa len...k tvrdšiemu podvozku by sa hodil aj tvrdší volant. Vitara mi nielen rozmermi, ale práve aj tvrdším podvozkom pripomína Škodu Yeti pred faceliftom. Na diaľnici Vitaru trápi bočný vietor. Je to predsa len ľahké a vysoké auto.


Otáčky motora50 km/h90 km/h130 km/h
3. prevodový st.1800--
4. prevodový st.13002300-
5. prevodový st.-18002700
6. prevodový st.-15502200

*Údaje po zohľadnení rýchlosti podľa GPS.

V meste aj v teréne oceníte skutočne malý priemer otáčania. Pohon všetkých kolies som nijak zvlášť netestoval. Režim LOCK môžete používať až do 60 km/h. Jeho výhodou je, že pribrzďuje prešmykované koleso, aby sa krútiaci moment preniesol na tie ostatné, v danom momente dôležitejšie. Prepnutie na výhradne predný pohon tu chýba a podľa dosiahnutej spotreby ani nie je nutný. V režime AUTO totiž Vitara využíva v čo najväčej miere práve pohon predných kolies a zadné pripojí až pri ich prešmykovaní. V režime SPORT Vitara využíva pohon zadných kolies viac, ale je zvláštne, že sa to na spotrebe badateľne neprejavuje. V režime SNOW využíva Vitara pohon všetkých kolies ešte viac.

Test Suzuki Vitara 1.6 DDiS Elegance


Spotreba

Priemerné spotreby na jednotlivých trasách:

4,2 l / 100 km: BA -> TT; 59 km úspornou jazdou
3,8 l / 100 km: TT -> BA; 50 km úspornou jazdou
4,6 l / 100 km: BA -> BS; 160 km úspornou jazdou
4,0 l / 100 km: BS -> NR; 80 km úspornou jazdou v režime SPORT
4,9 l / 100 km: NR -> BS; 80 km normálnou jazdou v režime SPORT
4,0 l / 100 km: BS -> MY; 160 km úspornou jazdou v režime SPORT
3,4 l / 100 km: MY -> BA; 160 km úspornou jazdou v režime SPORT

Rýchla jazda = jazda tesne nad limitmi (s občasným rizikom minimálnej pokuty, rýchlymi rozjazdami za koncom obce a pod.), po diaľnici reálne 130 - 140 km/h; Normálna jazda = tesne pod predpisovými rýchlosťami, ale bez zbytočných brzdení (včasného púšťanie akceleračného pedála, keď vidím červenú v diaľke alebo začiatok obce), po diaľnici reálne 125 - 130 km/h; Úsporná jazda = pomalé rozbehy, rozumné dojazdy, minimum brzdení, po diaľnici reálne okolo 115 - 120 km/h.


Údaje o spotrebe
Aktuálny stav tachometra9500 km
Udávaná spotreba a emisie CO24,2 l/100km, 111 g/km
Dosiahnutá spotreba úsporne 3,4 - 4,6 l/100 km
Dosiahnutá spotreba neúsporne 4,9 l/100 km
Objem palivovej nádrže47 litrov
Približný reálny dojazd800 - 1200 km (so zostatkom 5 l paliva)


Všetky uvedené údaje sme opísali z palubného počítača, ktorého odchýlka oproti realite väčšinou býva 5 - 10 %.

Hlavné klady
+ malý priemer otáčania
+ stretávacie LED svetlá nemajú chybu
+ režim SPORT Vitaru výrazne oživí
+ sympatické a skutočné účinné asistenčné systémy
+ neuveriteľne nízka spotreba nafty
+ prekvapivý priestor pre cestujúcich
+ svetlá výška 19 cm

Hlavné nedostatky
- duté dvere a slabšie odhlučnenie podvozka
- málo svetla vnútri, po otvorení dverí svieti len jedno svetlo v strope
- hluk a menej stabilná jazda po diaľnici
- úzky sedák s čudným vykrojením
- výhradne dotykový multimediálny systém v anglickom jazyku
- po zhasnutí motora zhasne aj všetká elektronika
- slabé stierače
Reklama:
Záver

Ako som už povedal skôr, Vitara je skôr nástupcom SX4-ky než staršieho predchodcu s rovnakým názvom. Jej nedostatky kompenzuje príjemná cenovka, no hlavne spotreba nafty. Vznetový štvorvalec je síce menej kultivovaný, ale v režime SPORT viac než dostatočne výkonný. S benzínovou alternatívou, žiaľ, skúúsenosti nemám. Prevody by som trochu stiahol nižšie, aby bolo možné trojku radiť trochu skôr. Pochváliť musím dizajn a rozmery vozidla, a tiež príjemný priemer otáčania. Výhľad z auta tiež nemá chybu. Namiesto moderného a výhradne dotykového displeja autorádia by si modernizáciu zaslúžilo prepínanie a práca s palubným počítačom. Tvrdší podvozok prináša príjemné jazdné vlastnosti na okreskách. Vitaru ma bavilo šoférovať. Je to auto, ktoré si viem reálne predstaviť pred mojim domom a odpustil by som mu všetko, čo som tu na neho práve narozprával.

O autorovi: "Moje prvé auto bola jazdená Toyota Corolla 1.33 z konca minulého storočia. Úžasný stroj. Prvým novým autom sa o pár rokov neskôr stal Fiat Bravo 1.4, pri ktorom som pochopil, čo znamená pojem výkon na tonu. Necelých sto koní, nevýrazný krútiaci moment a k tomu relatívne vysoká hmotnosť vozidla spôsobili, že som ho po štyroch rokoch vymenil za polročný Renault Koleos 2.0 dCi 150k 4x4 AT. Opäť na leasing. Neudržiavaná cesta k domu aj ku chalupe, a tiež láska k lyžovaniu a víkendom v kopcoch rozhodli, že chcem štvorkolku. Kvôli častému šoférovaniu v noci som zase trval na xenónoch a automatu som sa nikdy nebránil. Zatiaľ som spokojný, o ďalšom aute len snívam. Chcem vám hlavne povedať, že viem, čo je to platiť za auto akontáciu, splátky, poistky, pneumatiky, palivo, čo znamená riešiť poistnú udalosť či záručné a pozáručné opravy. Preto sa môžete spoľahnúť, že každý test píšem zodpovedne a tak, akoby som si v danej kategórii vyberal auto ja sám. Povoziť sa týždeň zadarmo v novom aute a všímať si len to dobré, to predsa dokáže každý. Verím, že aj tento test vám pomohol správne sa rozhodnúť. Ako poďakovanie ma poteší aj obyčajné stlačenie fejsbúkového Like na konci testu či odporučenie tejto stránky vašim známym."
Galéria

TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4TEST: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom