ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Koncept Smart escooter

ikona
· · Diskusia
Značka Smart sa vrhla do riešenia individuálnej mestskej mobility. V Paríži predstaví elektrický escooter.
Prvý skúter značky Smart je poháňaný elektromotorom umiestneným v zadnom kolese. Má výkon 4 kW (5,5 k) a dvojkolesový Smart rozbehne maximálne na rýchlosť 45 km/h. Batéria v prednej časti (48 V, 80 Ah) postačuje na dojazd 100 km pri plnom nabití. Prázdna batéria sa z domácej siete znova nabije za tri až šesť hodín.

Smart escooter


Smart escooter


Smart escooter je vybavený ABS, airbagom a monitoringom mŕtveho uhla. Pri brzdení stačí jediný dotyk, na rozdiel od konvenčných skútrov, ktoré majú separátne ovládanie prednej a zadnej brzdy. Smart escooter má klasicky riešenú brzdu iba vpredu. Pri brzdení sa elektromotor v zadnom kolese začne správať ako generátor a jeho odpor zabezpečuje požadovaný brzdiaci efekt. Znovuzískaná energia sa ukladá späť do Li-Ion batérie. Na prednej časti kapotáže sa nachádzajú solárne články, ktoré taktiež prispievajú k dobíjaniu batérie.

Smart escooter


Ako prístrojový panel slúži smartfón pripojený do špeciálneho doku na mieste, kde sa zvyčajne nachádzajú ukazovatele. Na displeji sa zobrazuje rýchlosť, kapacita batérie a navigácia. Zároveň slúži na odblokovanie imobilizéra pri štarte. Smart escooter je vybavený aj vyhrievanými riadidlami, ktoré sa dajú pomocou smartfónu zapínať aj na diaľku.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom