ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový boxer motor od Subaru

ikona
· · Diskusia
Fuji Haeavy Industries vyvinul novú generáciu motora s protibežnými piestmi pre vozidlá Subaru. Svoju premiéru si nový boxer odkrúti v modeli Forester.
Subaru prvýkrát použilo protibežné usporiadanie motora v modeli 1000 v roku 1966. Odvtedy neodmysliteľne patrí k charakteru značky. Nová generácia boxera je ešte len treťou v poradí. Aktuálny motor slúži s modifikáciami od roku 1989, kedy sa predstavil v modeli Legacy. Nový motor sa bude vyrábať v novopostavenom závode Gunma Oizumi.

Subaru boxer


Celková štruktúra motora bola prepracovaná zmenou vŕtania a zdvihu. Aktuálne je vŕtanie 92 mm a zdvih 75 mm, nový motor má 84 x 90 mm. Touto smenou sa docielila väčšia kompaktnosť spaľovacieho priestoru, ktorá nebola možná v aktuálnej generácii kvôli uchyteniu motora v karosérii. Predĺžený zdvih a zmenšené vŕtanie sa prejaví na lepších charakteristikách motora v nízkych a stredných otáčkach, čo zvyšuje jeho praktické využitie a redukuje spotrebu. Prepracované je aj nasávanie s použitím TGV (Tumble Generated Valve) a EGR chladiča. Na nasávacích aj výfukových je použitý systém AVCS (Active Valve Control System). FHI odľahčilo hlavné pohyblivé časti motora ako piesty a ojnice. Spolu s vysoko výkonným a kompaktným olejovým čerpadlom redukujú trecie straty motora približne o 30 %. Chladenie motora taktiež prešlo optimalizáciou - blok motora aj hlava valcov majú vlastné oddelené chladiace okruhy.

Všetky tieto úpravy prispeli k lepšiemu priebehu výkonovej krivky (aj keď maximálny výkon zostal na úrovni 109 kW) a zvýšeniu maximálneho krútiaceho momentu zo 191 Nm na 196 Nm. Dôležitejšie však je, že vďaka zlepšenému priebehu krútiaceho momentu je motor použiteľnejší v nízkych otáčkach. Úpravami sa zlepšila hospodárnosť oproti starému motoru o 10 % a zároveň sa znížili emisie škodlivín.

Nový motor bude k dispozícii v prevedeniach s objemom 2,0 a 2,5 litra.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom