ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Lexus IS (facelift 2010)

ikona
· · Diskusia
Lexus si pripravil na parížsky autosalón okrem premiéry modelu CT 200h aj facelift modelu IS.
Ide o najväčšie zmeny od uvedenia aktuálnej generácie v roku 2005. Zmenil sa styling celej prednej časti. Nová je maska, nárazník a svetlomety dostali denné svietenie vo forme diód. Koncové svetlá dostali takisto novú grafiku. Facelift sa symbolicky dotkol aj interiéru.

Lexus IS facelift


Lexus IS facelift


Ako sme si už zvykli, podstatnejšie modifikácie zasiahli techniku. Lexus pridáva do ponuky verziu s označením IS 200d. Novinku poháňa ten istý naftový štvorvalec s objemom 2,2 litra. Bude mať výkon 110 kW (150 k), krútiaci moment 340 Nm a oproti pôvodnej verzii poskytne lepšiu ekonomiku prevádzky (5,1 l/100 km). Lexus IS 220d má 130 kW (177 k) a po úpravách spotrebuje 5,5 l/100 km (pôvodne 6,1 l/100 km).

Zmeny zahŕňajú nový tvar spaľovacieho priestoru a nové piezoelektrické vstrekovače. Tlak paliva v spoločnom potrubí (common rail) vzrástol v záujme lepšieho rozprášenia paliva vo valci a olejom chladené turbodúchadlo zlepšuje dostupnosť maxima krútiaceho momentu a znižuje hlučnosť. Modifikovaný motor spĺňa normu Euro 5.

Lexus IS facelift


Benzínový motor verzie IS 250 takisto prešiel zmenami, aby splnil novú normu. Výkon však zostal na úrovni 153 kW (208 k) a rovnako krútiaci moment 252 Nm. Kombinovaná spotreba však klesla z 9,1 na 8,4 l/100 km. Rovnako upravený motor sa bude montovať aj pod kapotu kupé-kabrioletu IS 250C.

Lexus pridal do niektorých výbav nové prvky ako dažďový senzor, automatické stmavenie spätného zrkadla a kožené sedadlá s vyhrievaním. V ponuke pribudnú nové zliatinové disky (17- a 18- palcové) a metalický lak Ultra Blue.

Lexus IS facelift


Lexus IS facelift


Špecifikácia F-Sport faceliftom získala nové predný spojler, hmlové svetlomety, masku chladiča a zadný spojler s integrovaným brzdovým svetlom. Zmenil sa aj dizajn a farebná schéma ponúkaných diskov. Vo vnútri zmeny pokračujú novým volantom, radiacou pákou, pedálmi, koženými sedalami a doplnkami s titánovým efektom.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom