ČlánkyNovinkyRecenzieO nás

Warning: mysql_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/vo028300/zavolantom/classes/articles.php on line 514
Novinka

Nové Subaru Impreza XV

ikona
· · Diskusia
Subaru podľahlo trendom a model Impreza oblieklo do SUV kabátika.
Kto chce s vlkmi byť, musí s nimi vyť. Bezvýhradne to platí aj o automobiloch. Kto chce predávať musí sa držať trendov. Subaru zostrojilo v duchu doby drsne vyzerajúcu verziu Imprezy.

Subaru Impreza XV 2010


Subaru svoju Imprezu XV prezentuje ako kombináciu športovej úžitkovosti a kvalitnej jazdy. V skutočnosti Impreza XV sa od obyčajnej líši najmä výzorom. Na prvý pohľad je jasné, že XV dostalo novú tvár, ktorá má osloviť cieľovú skupinu zákazníkov svojim offroadovým akcentom. Tvar predných svetlometov zostal nezmenený, no zvyšok predku išiel pod skalpel. Nová je mriežka chladiča a na ňu nadväzujúci nárazník s väčším nasávacím otvorom a vystupujúcim lichobežníkovým reliéfom. Okrúhle hmlovky ustúpili viac do strán. Zadné partie dostali nový nárazník s imitáciou difúzora a neprehliadnuteľný spojler, ktorý obopína zadné okno z troch strán. Ťažko povedať, či ide o prvok aerodynamiky, alebo o trik, aby Impreza XV pri pohľade zboku vyzerala viac ako SUV.

Subaru Impreza XV 2010


Spodné partie celej karosérie patria matne čiernym plastovým obkladom. Tie majú leví podiel na offroadovom šmrnci Imprezy XV a ich pôvodne prioritná ochranná funkcia zapadla do úzadia. No určite z času na čas poslúžia pri parkoviskových eskapádach, a možno aj počas symbolického výletu do ľahkého terénu. So sériovou svetlou výškou 155 mm, v prípade naftovej verzie 150 mm, však zázraky netreba čakať. Aj keď má Impreza XV pohon 4x4, nepatrí mimo cestu.

Subaru Impreza XV 2010


Interiér dostal takisto nádych dobrodružstva, a to vďaka hnedému akcentu na látkovom čalúnení sedadiel, výplniach dverí a lakťovej opierke. Taktiež je k dispozícii za príplatok aj čierne kožené čalúnenie. Štandardom je kožený multifunkčný volant a kožou potiahnutá radiaca páka, respektíve volič automatickej prevodovky. Do štandardnej výbavy patrí aj rádio s CD prehrávačom a Bluetooth handsfree. Funkcie audiosústavy sa dajú ovládať z volantu. Za príplatok je možné si objednať napríklad sklenenú strechu, HID svetlomety s ostrekovačmi

Ponuka motorizácií pozostáva z dvoch pohonných jednotiek. Benzínový štvorvalcový dvojliter tradične koncipovaný ako boxer má optimalizované nasávanie. Nasávacie potrubie spôsobuje vírenie vzduchu, ktoré zvyšuje účinnosť nasávania. Dizajn sacích kanálov zlepšuje priebeh krútiaceho momentu v nízkych a stredných otáčkach, zvyšuje výkon vo vysokých otáčkach a zlepšuje odozvu v celej škále. Malý benzínový štvorvalec s objemom jeden-a-pol litra sa v tlačovej správe ku Impreza XV nespomína.

Benzínový motor:

2.0R DOHC - 110 kW (150 k) pri 6400 ot./min., 196 Nm pri 3200 ot./min.Naftovou alternatívou je už dobre známy boxer s objemom dva litre. Dýchať mu pomáha turbodúchadlo a o vstrekovanie paliva sa stará systém common rail so skrátenými solenoidovými vstrekovačmi. Diesel je vďaka tomu užší než jeho benzínový náprotivok napriek tomu, že má väčší zdvih. Turbodúchadlo je umiestnené pod motorom, a prispieva tak svojou troškou k nízkemu ťažisku Imprezy XV.

Naftový motor:

2.0D DOHC - 110 kW (150 k) pri 3600 ot./min., 350 Nm pri 1800 - 2400 ot./min.O prenos výkonu sa stará automatická štvorstupňová prevodovka alebo päťstupňová manuálna v prípade benzínového pohonu a špeciálne vyvinutá šesťstupňová manuálna prevodovka pre naftovú verziu.

Subaru Impreza XV má tradične poháňané všetky štyri kolesá prostredníctvom systému SAWD (Symmetrical All Wheel Drive). Tento fakt aspoň čiastočne opodstatňuje offroadové maskovanie Imprezy XV.

Subaru Impreza XV 2010


Subaru Impreza XV bude k dispozícii piatimi druhmi lakovania: čierna perleť Obsidian, biela perleť Satin, strieborná metalíza Spark, šedá metalíza Dark, červená perleť Camellia.

Nová Impreza XV má dĺžku 4430 mm (+15mm), šírku 1770 mm (+30mm) a výšku 1520 mm, resp. 1515 mm pre verziu diesel (+45mm). Dĺžka rázvoru je identická s bežnou Imprezou a má hodnotu 2620 mm.

-- VIDEO --

-- GALÉRIA --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom