ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Recenzia

TEST: Lexus NX 300h AWD

ikona
Richard Hombauer · · Diskusia
benzínové SUV s pohonom 4x4 a ECVT automatom (1890 kg, 145 kW / 197 k, 210 Nm, 0-100 za 9,2 s )
Test Lexus NX 300h


Prémiové autá zvyčajne netestujem. Nerád totiž hodnotím vozidlá, na ktoré nemám. Ak si nedokážem predstaviť, že si vyberám medzi Toyotou RAV4 a Fordom Kuga, akoby som mohol ich test napísať poriadne? Preto sa vám rovno dopredu ospravedlňujem, že si neviem predstaviť, ako idem do predajne na Einsteinovej ulici kúpiť toto nádherné auto, ktorému budem venovať nasledovné riadky. Ale pokúsim sa byť k nemu rovnako objektívny, ako k ostatným testovaným vozidlám.

Prichádzam teda k hybridnému SUV predávanému od lákavých 37 500 eur, ktoré rozsvieti všetky kľučky, len čo sa k nemu priblížim. Zaujímavosťou je aj maskovanie kľúčovej dierky. Horšie je to s diaľkovým ovládaním, je škaredé a neponúka nič, čo by Lexus odlišovalo od bežných áut strednej triedy. Tlačidlo kufra dokonca funguje až po odomknutí auta. To isté platí aj o tlačidle nad evidenčným číslom. A keď sa kufor zatvára, nie je možné ani auto zamknúť. Teraz mám napríklad Hyundai Grand SantaFe. Keď sa jeho kufor pomaly zatvára, môžem zamknúť aj celé auto, späťáky sa sklopia a ja môžem odísť do domu. To NX nedokáže, pri ňom musím stáť a čakať, než sa kufor konečne uráči zatvoriť. Čerešničkou na torte je, že po stlačení automatického zatvorenia kufra som rozbehnuté piate dvere nedokázal zabrzdiť ani ja, ani môj kamarát. Toľko sily sme jednoducho nemali. Pozastavenie nastalo až v spodnej polovici dráhy dvier, ale dovtedy môže dôjsť k naozaj nepríjemnému zraneniu. Nechápem, ako je toto možné.

Test Lexus NX 300h


Poďme sa pozrieť do cenníka. 37 500 eur stojí základná predokolka, ale bola by škoda rovno neinvestovať 39 300 eur za 300h AWD vo výbave Comfort. S metalízou je to 40 400 eur, ale priemerná výbava si pýta ešte aspoň parkovacie senzory (500 eur), a stovky eur za parkovaciu kameru, bežný alebo adaptívny tempomat, automatické stmievanie zrkadiel, dažďový senzor, bezkľúčové ovládanie, predĺženú záruku na 5 rokov či špeciálnu ochranu laku, diskov a interiéru proti znečisteniu. Za 45 500 eur už NX 300h Executive vyzerá ako normálne prémiové auto na 18' diskoch a s koženým interiérom, no stále to nie je úplne ono. Ešte by som si priplatil za vyhrievaný volant (300 eur), otvárateľné alebo pevné strešné okno (preferujem prvú verziu za 1100 eur) a nezabúdajte ani na metalízu (1 100 eur). Alebo si môžete rovno kúpiť nami testované auto vo výbave Premium za 54 300 eur, resp. s príplatkami za celkových 61 000 eur. Nech sa páči.

Z druhého výkladu si tak vyberám cukrovinky čierny princ a NX 300h Executive za 45 500 eur + nejaké príplatky.


Technické parametre
Celkové rozmery 4,63 x 1,85 x 1,65 m
Rázvor 2660 mm
Svetlá výška 185 mm (udávaná výrobcom)
Zaťaženie strechy ??? kg
Prevádzková hmotnosť1890 kg (v techničáku)
Maximálne zaťaženie505 kg + 75 kg*
Maximálna hmotnosť prípojného vozidla 750 kg nebrzdeného / 1500 kg brzdeného
Použité pneumatiky 225/60 R18


*Výpočet: max. celková hm. - prevádzková hm. + tabuľková hm. vodiča

Pozn. red.: V techničáku testovanej vzorky bola uvedená prevádzková hmotnosť 1890 kg aj so 75 kg vodičom a celková prípustná hmotnosť 3895 kg. Tieto údaje sa výrazne odlišujú od čísiel v brožúre. To isté platí pre príves - v osvedčení o evidencii vozidla výrobca dovoľuje až 1500 kg, pričom katalóg hovorí len o 750 kg. NX 300h je navyše prvý hybrid v mojich rukách, ktorý vôbec umožňuje potiahnuť príves.

Test Lexus NX 300h


Keď už to fajnové autíčko obzerám, spomenúť musím len jedno cúvacie svetlo a jednu hmlovku v zadnej časti. Nechápem, prečo Lexus musí šetriť na takýchto praktických veciach. Každé poriadne auto má mať v zadnej časti slušné obrysové LED svetlá, trojicu samostatných brzdových svetiel (nie len zosilnenie obrysoviek), dve cúvacie svetlá a dve hmlovky. V posledných dvoch bodoch NX 300h sklamalo.

Test Lexus NX 300h


Pri cúvaní sa môžete spoľahnúť na zvukovo-grafické parkovacie senzory, s kamerou je to trochu horšie. Poprvé, treba ju udržiavať čistú. Nezasúva sa, ako je tomu na niektorých konkurentoch. Tiež sa treba pripraviť na nízku kvalitu samotnej kamery a žiaden technologický zázrak nie je ani pohľad na situáciu okolo celého vozidla. Podobný zážitok ponúka Nissan Qashqai, od Lexusu som čakal dokonalé správanie kamier vo dne, v noci. Skrátka, keď si za kameru nepriplatíte, nič sa nestane.


ložná plocha
Dĺžka ložnej plochy:

F (po zadné operadlo) = 89 cm

G (po predné operadlo v bežnej polohe) = 184 cm


Z počiatočných riadkov tak vyplýva, že ani takto vydarené auto s nemalou cenovkou nie je dokonalé. Opakovanie tak naznačím, že by som mal možno väčšiu radosť zo slabšej výbavy. Načo mi je elektrické sklápanie zadných operadiel? Funguje správne, dokonca tlačidlá pre túto funkciu nájdete nielen v kufri či na bokoch zadných sedákov, ale aj vľavo pod volantom, no i tak je to podľa mňa podobná zbytočnosť ako elektrické ovládanie piatych dverí, strešné okno bez možnosti otvorenia, elektrické odsúvanie volantu a sedadla po zaparkovaní či adaptívny tempomat, ktorý na našich preplnených diaľniciach zbytočne prudko brzdí už sto metrov za kamiónom, kým v ľavom pruhu púšťate rýchlejšie idúce auto, a množstvo ďalších elektronických vymožeností.


sedák
Dĺžka sedákov:

A (predný sedák) = 49 cm

B (zadný sedák) = 51 cm

C (medzi operadlami) = 80 cm*


* vzdialenosť operadiel za šoférom strednej postavy, vysokým 176 cm s hmotnosťou okolo 80 kg.

Lenže, NX 300h mi ponúkol aj vlastnosti, na ktoré nedám dopustiť. Vyhrievaný volant síce mohol mať tlačidlo ovládania priamo na ňom, ale to mu už dokážem odpustiť. Trojstupňové vyhrievanie sedadiel nabehne v zime raz dva, v lete zase poteší ich ventilácia. Audio s logom Mark Levinson by som bral v takto odhlučnenom aute všetkými desiatimi a bez head-up displeja (HUD) mi NX 300h ani len neponúkajte.

Test Lexus NX 300h


Ten je mimoriadne návykový, šikovne prispôsobiteľný a prepojený nielen s rýchlomerom, otáčkomerom, ale aj navigáciou, autorádiom a ďalšími funkciami. Lenže, stojí 2 200 eur výhradne k dvom najvyšším výbavám a iba v balíku "Technology" spolu s popletenými automatickými diaľkovými svetlami a otravným asistentom jazdy v danom pruhu. Našťastie, tieto funkcie môžete vypnúť, no mrzí ma, že HUD si môžete prikúpiť len k výbavám F Sport (49 200 eur) a Premium (54 300 eur).


Interiér
Šírka interiéru v ramenách 145 cm vpredu, 138 cm vzadu
Šírka interiéru v lakťoch 158 cm vpredu, 148 cm vzadu
Batožinový priestor 555 / 1600 litrov
Výška nakladacej hrany približne 77 cmSen o päťlitrovej spotrebe

Už keď som toto prémiové kompaktné SUV preberal, vedel som, že o udávanej päťlitrovej spotrebe benzínu na 100 km si môžem nechať len zdať. Prvých 60 km po rovine úspornou jazdou z Bratislavy do Dvorníkov skončilo priemerom 6,5 l paliva / 100 km. Vynulovať a podobným štýlom prejsť do Banskej Štiavnice. Výsledok 7,8 l / 100 km. Opäť vynulovať, aby som po 73 kilometroch motania sa po kopcovitej Štiavnici o pár dní nuloval údaj 9,2 l / 100 km. Z kopcov naspäť do hlavného mesta som podliezol osemiltrovú hranicu, potom som sa zase držal tesne pod deväťlitrovou spotrebou, ale to som už tak úsporne nejazdil. Skrátka, s NX300h som najazdil stovky kilometrov, dvakrát tankoval, skúšal jazdiť úsporne aj neslušne a verdikt je asi takýto: spotrebu sedem litrov benzínu na 100 km dosiahnete na rovine, pri dlhších trasách s veľmi ľahkou nohou a rýchlosťami do 100 km/h. Jednotlivé pokusy môžete dokonca zakončiť číslom začínajúcim päťkou (rozumej 5,9 l / 100 km), ale to sa nemôžeme baviť o kombinovanej spotrebe za dlhšie obdobie. Dlhodobo to aj s diaľnicami a motaním sa po meste udržíte pod osemlitrovou hranicou len veľmi ťažko. Stále totiž presúvate minimálne 1,9 ton železa. Obrazne povedané.

Test Lexus NX 300h


Normálne jazdenie - aj diaľnice predpisovou rýchlosťou, aj slušné presuny po okreskách - a k tomu ekonomické jazdenie po meste skončia s dlhodobým priemerom okolo 8 - 9 litrov. Keď si chcete NX-ko užiť, rátajte s priemerom okolo desiatky.Parametre motora
Zdvihový objem valcov2494 cm3
Najväčší výkon motora 145 kW pri 5700 ot./min.
Výkon na tonumax. 76,7 kW / t
Krútiaci moment motora210 Nm pri 4400 - 4900 ot./min. + elektromotor
Krútiaci moment na tonu N/A
Maximálna rýchlosť 180 km/h
Zrýchlenie 0 - 100 km/h 9,2 s
Servisný interval približne 15 000 kmStále sa však bavíme o ťažkom benzínovom SUV s nádherným odhlučnením, pekným zvukom motora, bohovskými rozjazdmi do križovatky (vtedy na prídavný elektromotor nedáte dopustiť), tichučkým pohybom po parkovisku len "na batérie", úžasným správaním na zasnežených cestách... Taká kombinácia tichého mestského približovadla, príjemného spoločníka na diaľnice a perfektného kamoša na kľukaté zasnežené okresky medzi Hodrušou a Štiavnicou sa len tak ľahko nevidí. NX 300h, hoci je pomerne vysokej konštrukcie, zvláda krásne aj kľukatú R1-ku okolo Novej Bane. V noci potešia veľmi účinné LED svetlá; aj stretávacie, aj diaľkové.

Aj napriek mojej kritike tak musím povedať, že som v lepšom aute ešte nesedel. Nie v luxusnejšom, ale v šikovnejšom, univerzálnejšom. Tiché motanie sa po meste aj pohodové počúvanie hudby na diaľnici kombinované úžasným správaním sa na snehu ma úplne dostalo. To auto sa nenechalo rozladiť absolútne žiadnou situáciou. Skúšal som snáď všetko. Pohon všetkých kolies možno teoreticky funguje menej štandardne - zadné kolesá poháňa výhradne elektromotor - ale v praxi to má len výhody. Ani rozjazd do zasneženého kopca nenechal NX 300h rozladiť. Nechápem. Ticho v kabíne, perfektné sedadlá aj volant, solídny výhľad von, a k tomu mimoriadne jazdné vlastnosti. Tvrdší podvozok ma skôr tešil, už by to chcelo len trochu väčší kontakt volantu s kolesami. Ale to už je dnes prirodzená daň za moderné auto pre pohodlného človeka, ktorý nechce nič cítiť, len nech auto ide, kam má.

Test Lexus NX 300hPrekvapil ma aj zjazd z kopcov po zasnežených okreskách. Brzdný účinok a asistenčné systémy si robia svoju prácu neuveriteľne dobre. Uvítal by som ešte nejaký down-hill assist, teda asistenta jazdy z kopca, ktorý dokáže veľmi pomôcť v krízových situáciách, ale NX 300h nie je aj tak žiaden offroad.

Test Lexus NX 300h


Prepínanie režimov ECO, Normal, Sport a Sport+ uskutočňujete pomocou špeciálneho ovládača. Väčšinu času som jazdil v úspornom režime, ktorý najefektívnejšie využíva batérie šikovne ukryté vo vozidle. Do 50 km/h dokážete ručne prepnúť pohon na čisto elektrický (EV), ale iba po splnení niekoľkých podmienok (teplý motor, jazda skôr po rovinke a podobne). Ak to necháte na ECO automatiku, môžete si občas všimnúť, že z mierneho kopčeka systém prepne vozidlo do režimu EV aj pri 80 km/h. Väčšinou len na pár sekúnd, ale sledovanie, ako hybridná technológia chvíľu dobíja batérie, potom z nich čerpá pomocou 50 kW elektromotora, následne pridá spaľovací motor, potom využíva len 114 kW benzínový štvorvalec, pri predbiehaní nakombinuje obe pohonné jednotky až na 145 kW / 197 koní, ma neustále bavilo.

Test Lexus NX 300h


Zotrvačnosť pri dojazde je neuveriteľná. ECVT prevodovka často využíva "neutrál" a dobíjanie batérií vozidlo spomaľuje len minimálne. Môj Koleos s 2.0 dCi s klasickým automatom po uvoľnení nohy z akceleračného pedála brzdí motorom podstatne, ale podstatne výraznejšie než NX 300h aj s dobíjaním batérií.

Test Lexus NX 300h


Na diaľnici je podľa mňa najrozumnejším režimom ECO, ktorý zbytočne motor nevytáča. Inak stačí len jemné ťuknutie do plynu a otáčky motora stúpnu ku šiestim tisíckam, aby požadované zrýchlenie nastalo čo najskôr. Vtedy som mal aj v prémiovom aute pocit, akoby som sedel v lepšie odhlučnenom Priuse. Samozrejme, s výraznejším zrýchlením.

Práve zimné testovanie v Banskej Štiavnici ma presvedčilo, kam toto auto patrí. Je mimoriadne kultivované a benzínový motor sa aj pri záporných teplotách rýchlo zohreje. Na neodhrnutých cestách oceníte pohon AWD a úžasné správanie asistenčných systémov na zasnežených okreskách do kopca aj z kopca. K tomu pridajme rýchly nábeh vyhrievania sedadiel aj volantu.

Praktický priemer otáčania: približne 11,5 m

priemer otacania

Celkový stopový priemer otáčania: 12,1 mSpotreba

Priemerné spotreby na jednotlivých trasách:

6,5 l / 100 km: BA -> Dvorníky; 60 km úspornou jazdou
8,8 l / 100 km: Dvorníky -> BA -> SC; 90 km normálnou jazdou
9,5 l / 100 km: BA -> BS; 160 km rýchlou jazdou
7,9 l / 100 km: BS -> BA; 160 km úspornou jazdou
7,7 l / 100 km: BS -> Dvorníky; 120 km normálnou jazdou
7,8 l / 100 km: Dvorníky -> BS; 120 km normálnou jazdou
6,0 l / 100 km: BS -> KA -> BS; 55 km úspornou jazdou
9,2 l / 100 km: BS mesto a okolie; 73 km počas niekoľkých zasnežených dní úspornou jazdou

Rýchla jazda = jazda tesne nad limitmi (s občasným rizikom minimálnej pokuty, rýchlymi rozjazdami za koncom obce a pod.), po diaľnici reálne 130 - 140 km/h; Normálna jazda = tesne pod predpisovými rýchlosťami, ale bez zbytočných brzdení (včasného púšťanie akceleračného pedála, keď vidím červenú v diaľke alebo začiatok obce), po diaľnici reálne 125 - 130 km/h; Úsporná jazda = pomalé rozbehy, rozumné dojazdy, minimum brzdení, po diaľnici reálne okolo 115 - 120 km/h.


Údaje o spotrebe
Aktuálny stav tachometra9100 km
Udávaná spotreba a emisie CO25,1 l/100km, 117 g/km
Dosiahnutá spotreba úsporne 6,0 - 7,9 l/100 km
Dosiahnutá spotreba neúsporne 7,9 - 9,5 l/100 km
Objem palivovej nádrže56 litrov
Približný reálny dojazd500 - 850 km (so zostatkom 5 l paliva)Všetky uvedené údaje sme opísali z palubného počítača, ktorého odchýlka oproti realite väčšinou býva 5 - 10 %.

V kabíne oceňujem veľmi pohodlné sedadlá a verím, že podobný zážitok ponúknu aj štandardné. Bedrovú opierku môžete nafúknuť, no vertikálna regulácia jej chýba. Horšie je to s počtom a rozmiestnením tlačidiel. Ako som už spomínal, napríklad vyhrievanie volantu zapnete v rámci skupiny tlačidiel vľavo od elektricky ovládaného volantu.

Test Lexus NX 300h


Nulovanie trasy A, B a celkovej uskutočníte skrytým tlačidlom hneď vedľa volantu. Už to nie je tyčinka priamo na prístrojovom paneli, ale občas som mal pocit, že tá by bola pohodlnejšia. Na volante nájdete toľko tlačidiel, že ani po týždni nebudete vedieť intuitívne ovládať polovicu z nich. Ale hlavná vec, že na MUTE sa tu miesto už nenašlo.

Test Lexus NX 300h


Páčka tempomatu z Toyoty Auris umiestnená vpravo dole za volantom je tak trochu výsmechom. Nehovoriac o tom, že sa nikde nedozviem nastavenú hodnotu; ani na head-up displeji nič také nevidno! Tempomat je odstupňovaný po 5 km/h. Musím povedať, že aj Renault Mégane za štvrtinu ceny má lepšie vyriešený tempomat než táto prémiovka za 60-tisíc.

Test Lexus NX 300h


Dizajn stredového panela sa mi páči, ale aj tu a musíte učiť, čo kde stlačiť. Desať rôznych farieb svetielok je typických práve pre Toyotu a Lexus. Je to tak šialené, že sa mi to až páči. Najviac som ocenil podrobné prispôsobenie zobrazenia domácej obrazovky multimediálneho systému. Vidím tam údaj z palubného počítača plus nastavenie klimatizácie vľavo a prehrávač hudby vpravo. Navigácia je strašidelná, ani slovenská lokalizácia ma nepresvedčila použiť ju viac než raz. Bluetooth prepojenie s telefónom fungovalo výborne, v takto odhlučnenom aute sa nemohol nik sťažovať ani na kvalitu hovoru.

Veľkú pochvalu si zaslúži ovládanie multimediálneho systému Lexus pomocou dotykovej plochy. Citlivosť touchpadu aj jeho vibrácie si môžete prispôsobiť podobne, ako desiatky ďalších funkcií v NX-ku. Kurzor tak na obazovke presvedčivo preskakuje len na tie najpravdepodobnejšie miesta, na ktoré chcete kliknúť. Je to veľmi šikovné a návykové.

Test Lexus NX 300h


Na zadných sedadlách nájdete nadštandardne veľa priestoru na kolená, cestujúcemu v strede nebude prekážať ani stredový tunel, no hlavu si o strop budú udierať všetci s výškou nad 180 cm. Ako rodič však vítam práve množstvo miesta na nohy, moja dcérka konečne topánkami nekopala do predného operadla, ako tomu býva vo väčšine áut. A keď som sa potreboval v aute prezliecť po behu, nebol to na zadnom sedadle žiaden problém.

Test Lexus NX 300h


Kufor je dostatočne veľký, pod dnom som dokonca našiel dojazdovú rezervu. Trikrát hurá!

Test Lexus NX 300h


Hlavné klady


+ ticho, ticho, ticho
+ výborné jazdné vlastnosti na suchu aj snehu
+ úžasný head-up displej (HUD)
+ množstvo miesta na nohy na zadných sedadlách
+ dizajn auta zvonku aj zvnútra
+ kvalitné spracovanie a materiály
+ dojazdová rezerva pod dnom kufra
+ audio sústava Mark Levinson so 14 reproduktormi
+ ovládací touchpad a dojem z ovládania multimediálneho systému
+ bohovské dotykové ovládanie stropných lampičiek
+ variabilné adaptívne pruženie

Hlavné nedostatky


- slabá základná výbava, zmysel majú až verzie nad 45 000 eur
- nedosiahnuteľná udávaná spotreba vylučuje podnikateľov
- krátky dojazd na jedno tankovanie
- tempomat (ovládanie, možnosti)
- nízka kvalita parkovacej kamery
- nespoľahlivé automatické diaľkové svetlá
- HUD či prémiové audio len k top výbavám
- nepohodlná zabudovaná navigácia
- záruka 5 rokov / 120 000 km za príplatok 1559 eur

Spokojnosť s autom: 9/10


1 - totálne nespokojný, 5 - priemer, 10 - maximálne spokojný

Záverečné zhodnotenieDlho som rozmýšľal, ako test Lexusu NX 300 h uzavrieť. Vo všeobecnosti mu nemám čo vyčítať - dizajn, interiér, kvalita, motor, audio sústava, pohon všetkých kolies, jazdné vlastnosti za každých okolností, odhlučnenie kabíny, úžasný head-up displej... Aj preto 9 bodov z 10. Dlhodobá potreba benzínu 8 - 9 litrov mi pripomína Škodu Yeti 1.8 TSI 4x4. Výborný motor, šikovné autíčko do horského mestečka s rýchlym zohrievaním, dostatkom výkonu aj na diaľnicu a spotrebou od 7 do 10 litrov benzínu, v závislosti od štýlu jazdy. A teraz otázka: Je zmysluplné zaplatiť dvojnásobok peňazí za prémiovku? Každý zástupca tejto cieľovej skupiny vie, prečo sa vyberie do predajne Lexusu. On nechce Škodovku ani Hyundai. Hľadá medzi reprezentatívnymi autami, ktoré majú dušu. Lexus je známy aj spoľahlivosťou. Aj taký Prius je známy mimoriadnou kvalitou, v prípade hybridného NX 300h tomu istotne nebude inak. Škoda len tých zopár drobností, na ktoré som poukázal: lacný tempomat, nedosiahnuteľná udávaná spotreba a head-up displej len k najvyšším výbavám.

Na test NX 300h budem spomínať s radosťou. Neprekážalo mi doň dvakrát tankovať, pretože jazda týmto autom bola skutočným zážitkom. A budem každému majiteľovi tohto skvostu úprimne závidieť, že si naň zarobil. Ale pochopím tiež každého, kto povie, že si radšej kúpi prémiový naftiak s lepšou spotrebou. Na 50 000 km ročne totiž tento Lexus určený určite nebude. A ja si zase vyberám úžasnú RAV4-ku s dvojlitrovým dieslom. Nádych kvality a poctivosti značky Lexus cítiť trochu aj v nej.

-- GALÉRIA --Galéria

TEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWDTEST: Lexus NX 300h AWD
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom