ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Lexus vysvetľuje, prečo je RC 350 lepšia kúpa ako BMW 435i

· · Diskusia
Americké zastúpenie Lexusu zverejnilo video, kde natvrdo a do detailov vysvetľuje, prečo je model RC 350 lepšou kúpou ako konkurenčné BMW 435i.
Američania sú známi tým, že sa v reklamách nebránia porovnávať s konkurenciou. V Európe sa do priameho súboja zatiaľ výrobcom púšťať nechce. A tak sa nedozviete, prečo je ten, alebo iný model lepší, ako ponúka konkurencia. Priame porovnanie je jednoducho tabu. Malým pionierom bol pokus českého zastúpenia značky Hyundai, ktorý nabádal dealerov, aby popri kórejských modeloch vystavili pre priame porovnanie pred showroomami aj hlavných konkurentov, Rapid a Octaviu. Tento pokus vzbudil v Čechách nemalú pozornosť.

V úplne iných sférach sa však pohybujú Američania, pre ktorých je porovnávanie zdá sa zlatým pravidlom. A to najmä vtedy, keď nejde len o emocionálnu stránku, ale vedia sa oprieť aj o tvrdé fakty.

Vo videu, ktoré zverejnil Lexus, porovnáva zástupkyňa japonskej značky kupé RC 350 a BMW 435i. Vysvetľuje napríklad, že Lexus má v štandarde full-LED svetlomety, zatiaľ čo BMW ponúka podobnú opciu len za príplatok, rovnako ako zadnú parkovaciu kameru, bezkľúčový vstup alebo metalický lak. Ďalej vyzdvihuje výhody konvenčného rezervného kolesa, ktoré Lexus má a BMW, samozrejme, nie. Venuje sa aj interiéru BMW, ktorý je podľa nej úplne totožný so všetkými aktuálnymi BMW, či už ide o sedany alebo SUV. V tom od Lexusu by ste mali naopak, hneď rozoznať, že sedíte v športovom voze.

V tomto prípade nejde ani o konkrétne modely, ale samotnú prezentáciu, do ktorej sa nebojí značka pustiť. Myslíte si, že sa s niečím podobným stretneme aj u nás?

-- VIDEO --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom