Dizajnéri tento krát nepodľahli novátorskej nirváne a novému vlajkonosičovi nakreslili len veľmi predvídateľné krivky. Pri pohľade na každý kút vozidla je jasné, o akú automobilovú značku ide, keďže jednotlivé dizajnové finesy boli vyšliapané už predchádzajúcimi modelmi. To do veľkej miery potvrdzuje aj ďalšia neoficiálna podoba – vizualizácia grafika Jerryho Alvareza (3. obr.), ktorý svoju predstavu navrhol len podľa fotiek zakamuflovaných prototypov a aktuálnych modelov BMW.
Správy o novinke hovoria už aj o palete motorov. Benzínovým základom by mala byť verzia s označením 730i, pod ktorou si ale nemáme predstaviť radový šesťvalec, ale prepĺňaný dvojlitrový štvorvalec s výkonom 191 kW. Ďalej budú ponuku vypĺňať známe 6- a 8-valcové motory s označeniami 740i a 750i s odhadovanými výkonmi 243 kW, resp. 338 kW. Top benzínovou ponukou bude V12 s objemom 6,6 litra ako BMW 760i s výkonom okolo 420 – 440 kW.
Správy o dieselových motoroch spomínajú verzie 730d, 740d a 750d, teda 3,0-litrové 6-valce s jedným, dvomi alebo dokonca tromi turbodúchadlami. Chýbať by nemali ani dva plug-in hybridy.