ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Smart: špeciálna aplikácia a držiak pre iPhone

ikona
· · Diskusia
Hudobný prehrávač, navigácia, asistenčné služby a neskôr aj rozpoznávanie značiek na ceste. To všetko umožní nová súprava smart drive kit.
Ako prvá značka automobilov vyvinul smart vlastnú aplikáciu (drive app) pre iPhone. Spolu s kolískou smart cradle pre iPhone mení mobil na multimediálny palubný počítač, ktorý je funkčne a dizajnovo prispôsobený pre smart fortwo.

smart drive kit iphone


Aplikácia s názvom smart drive pre iPhone sa vyznačuje všetkými dôležitými funkciami, ktoré sa využívajú počas jazdy: telefonovaním prostredníctvom handsfree, rozsiahlym vlastným hudobným repertoárom a internetovými rádiami, ako aj inteligentnou navigáciou s vlastným dotykovým displejom smart Touch. K tomu sa ešte pridávajú šikovné doplnky navyše – napríklad „vyhľadávanie auta“ (Car Finder), ktorý vás vždy privedie späť k zaparkovanému autu. Nová aplikácia Drive App pre iPhone sa dá ovládať bez zbytočných komplikácií, čomu okrem iného napomáhajú aj extra veľké tlačidlá.

Nová súprava drive kit pre iPhone teraz robí vo vozidle smart fortwo zo štýlového mobilu inteligentného spolujazdca.

Optimálnu dvojicu z vozidla pre dve osoby a mobilu iPhone robia dva novo vyvinuté komponenty z dielne smart:

- kolíska smart cradle pre iPhone slúži ako štýlový a funkčný držiak s riadiacou jednotkou a mikrofónom. Nabíja iPhone a súčasne funguje ako zariadenie handsfree, ktoré na ozvučenie využíva reproduktory autorádia smart a zároveň ho pri volaní automaticky stíši.

- aplikácia smart drive app pre iPhone je celosvetovo prvou aplikáciou Drive App vyvinutou automobilovou značkou na trhu. V jedinej aplikácii zahŕňa všetko, čo počas jazdy potrebujete. Všetky funkcie sa dajú ľahko ovládať vďaka extra veľkým tlačidlám s dizajnom smart a extra veľkému písmu.

smart drive kit iphone


smart drive app – inteligentná aplikácia od značky smart

Počúvanie hudby, jednoduché telefonovanie, bezpečné vyhľadanie cesty do cieľa – aplikácia smart drive app pre iPhone spĺňa všetky tieto funkcie, čím ešte viac uľahčuje a spríjemňuje život v mestskej premávke:

Médiá. Aplikácia vám dáva k dispozícii celú vašu súkromnú hudobnú zbierku. Vďaka integrovanej funkcii internetového rádia sa na váš zoznam môžu kedykoľvek dostať obľúbené stanice a podcasty z celého sveta. Funkcia identifikácie piesne (ID Song) informuje aplikáciu online o titule a interpretoch piesní, ktoré práve hrajú v rádiu.

Telefón. Zariadenie handsfree a všetky dôležité funkcie potrebné na telefonovanie sú vám k dispozícii automaticky ihneď po tom, ako vložíte svoj iPhone do kolísky smart. Klávesnica, kontakty, obľúbené položky, zoznamy volaní a iné funkcie telefónu sa vám okamžite prehľadne usporiadajú pre bezproblémovú manipuláciu.

Mapa. Základná verzia aplikácie označuje polohu vozidla na mape okolia („Follow-me Maps“) a umožňuje vyhľadávanie podľa bodov záujmu prostredníctvom palubnej databázy alebo aj online prostredníctvom prehliadača Microsoft Bing. Najlepšie je, že prostredníctvom aktualizácie navigácie urobíte z telefónu iPhone plnohodnotný offline navigačný systém s mapovými podkladmi pre európske krajiny a USA. Smart zobrazuje cestu do cieľa na displeji telefónu iPhone. Mená ulíc sa nielen zobrazujú, ale aj vyslovujú. Okrem toho sa dajú na požiadanie vyvolať dopravné informácie v reálnom čase na zobrazenie dopravných zápch.

Asistencia. Vďaka aplikácii „vyhľadávanie auta“ (Car Finder) si iPhone vždy automaticky zapamätá polohu vozidla pri vybratí z držiaka, a aj po dlhom túlaní sa mestom nájde cestu späť k autu. Aplikácia okrem toho používa GPS funkciu telefónu iPhone na poskytovanie ďalšej služby. Ak by ste kedykoľvek žiadali o pomoc priamo na horúcej linke smart, vždy môžete udať aj svoju presnú polohu.

smart drive kit iphone


Súprava smart drive kit camera – na ceste odteraz ešte bezpečnejšie

Vývojári spoločnosti Daimler AG práve pracujú na tom, aby užívatelia súpravy smart drive kit pre iPhone mohli čoskoro používať inovatívne asistenčné systémy pre vodiča od značky Mercedes. Potrebným doplnkovým konštrukčným prvkom k tomu je kamera nainštalovaná na prednom okne, ktorá prostredníctvom WLAN odosiela okolitý obraz pred vozidlom do súpravy smart drive kit pre iPhone. Vďaka tomu môže táto aplikácia budúcnosti okrem iného rozpoznávať dopravné značky s rýchlostnými obmedzeniami a informovať vodiča o aktuálne platnej najvyššej povolenej rýchlosti. Aplikácia smart drive sa tak stáva informačným zdrojom aj asistenčným systémom pre vodiča zároveň.

Dostupné už v lete

Jazda vozidlom smart so súpravou smart drive kit pre iPhone bude možná v druhom štvrťroku 2010. Kolíska smart pre iPhone sa bude ponúkať prostredníctvom predajcov vozidiel smart. Aplikácia smart drive pre iPhone sa dá stiahnuť zo stránky AppStore. Aktualizácia navigácie o vždy najčerstvejšie mapy bude k dispozicii na ročnej báze.

Aktuálne vývojári spoločnosti Daimler ladia posledné funkcie kamery smart drive kit camera.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom