ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nové Bentley Continental Supersports Convertible

ikona
· · Diskusia
Športové automobily zvyčajne nenapĺňajú obsah našich stránok, novinka britskej automobilky so 630 koňmi pod kapotou si však pozornosť jednoznačne zaslúži.
Bentley aktuálne vyrába viac modelových radov než nemecký Volkswagen! Neveríte? Stačí navštíviť oficiálnu stránku, ktorá momentálne uvádza celých štrnásťsérií. Aj okresaním ich rôznych variantov dostaneme stále slušný počet prevyšujúci modelovú ofenzívu českej Škody. A to sa stále bavíme o exkluzívnom málosériovom výrobcovi z britských ostrovov.

bentley continental supersports convertible 2010


Miesto okrúhlej pätnástky však čoskoro zaberie nemenej pôsobivá mutácia modelu Continental GTC – najrýchlejší štvorsedadlový kabriolet na svete!

bentley continental supersports convertible 2010


Bez ďalších prieťahov uvediem, že Bentley v poslednom období nezaháľalo a minuloročný prírastok, Continental Supersport, okresalo o strechu nad hlavou. Novinku poháňa rovnaký preplňovaný dvanásťvalec W12 o objeme 6,0 l naladený na 630 k, no hlavne 800 Nm krútiaceho momentu. Zatiaľ, čo maximálny výkon motora vrcholí pri 6 000 ot./min., špičku krútiaceho momentu dosiahne motor už pri 2 000 ot./min. a jej maximum pretrváva až do 4 500 ot./min. Aj napriek fenomenálnej váhe atakujúcej 2 400 kg, Continental Supersports Convertible akceleruje z 0 na 100 km/h za 4,2 s a v prípade priaznivých podmienok dosiahne maximálnu rýchlosť 325 km/h. Výsledkom práce konštruktérov je nielen aktuálne najrýchlejší štvorsedadlový kabriolet na svete, ale aj najrýchlejší otvorený automobil značky Bentley v histórii.

Benzínový motor:

W12 6,0 l – 463 kW (630 k) pri 6 000 ot./min., 800 Nm pri 2 000-4 500 ot./min.Prenos výkonu má na starosti šesťstupňová automatická prevodovka ZF Quickshift schopná preradiť za 93 milisekúnd (polovica času potrebného na zmenu prevodu v porovnaní s prevodovkou z modelu Continental GTC). Prevodovka rozdeľuje krútiaci moment na všetky štyri kolesá v pomere 40:60 v prospech zadnej nápravy. Podvozok je prevzatý z Continental GTC Speed, predná náprava klesla o 10 mm, zadný nárazník je položený o 15 mm nižšie. Využitím ľahkých 20-palcových kolies s pneumatikami 275/35 ZR 20 Pirelli Ultra High Performance bolo ušetrených ďalších 10 kg neodpruženej váhy. Bezpečné zastavenie má na starosti set keramických diskov s rozmermi 420 mm vpredu a 356 mm vzadu.

bentley continental supersports convertible 2010


Paradoxom najrýchlejšieho kabrioletu na svete je jeho schopnosť spaľovať palivá šetrnejšie k životnému prostrediu. Všetky modely s prívlastkom Continental sú schopné okrem benzínu spaľovať bioetanol alebo ich kombináciu.

-- GALÉRIA --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom