ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nissany Cube a Murano CrossCabriolet skončia

· · Diskusia
Nissan si nebude lámať hlavu, ako naložiť s neúspešnými modelmi Cube a Murano CrossCabriolet. Oba extravagantné modely vo svete skončia bez nástupcu.
Najnovšia tretia generácia Cube (z angl. kocka) sa prebíja trhom od roku 2009. O ukončení predaja v Spojených štátoch bez priameho nástupcu informovali americké médiá. Zatiaľ čo v najlepšom roku 2010 si ho za Atlantikom kúpilo 22 968 zákazníkov, minulý rok to bolo len 5 461. Kubický dizajn pritom nie je úplne mimo hry, taká Kia Soul sa v USA teší veľkej popularite, o ktorej svedčí aj 118 079 predaných áut v minulom roku. Cube sa predával aj na Slovensku, jeho masovému rozšíreniu však okrem nekonvenčného vzhľadu bránila aj pomerne optimisticky nasadená cenovka. Na Autovii dnes nájdete jediný jazdený exemplár.

 Nissan Cube


Druhým Nissanom na odstrel je dvojdverové otvorené SUV. Zatiaľ čo terénne kupé, ako BMW X6 sa teší veľkej popularite a radu nasledovateľov, kabriolet reprezentovaný Muranom CrossCabriolet do sveta dieru neurobil. Je malým zázrakom, že sa vo výrobe udržal od uvedenia v roku 2011 až dodnes. S príchodom novej generácie Murana však automobilka vypustí z ponuky aj tohto exota.

 Nissan Murano CrossCabriolet
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom