ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Nissan X-Trail na Slovensku od 23 400 eur

ikona
· · Diskusia
Objednávky na nový X-Trail bude možné zadávať u predajcov od júna 2014 a od augusta 2014 bude vozidlo vystavené v predvádzacích priestoroch autosalónov.
 Nissan X-Trail


X-Trail prichádza v troch úrovniach výbavy: Visia, Acenta a Tekna. Uvádzacia cena bude 23 400 eur.

Už základná úroveň Visia zahŕňa klimatizáciu, kolesá z ľahkých zliatin, šesť airbagov, tempomat, denné LED svetlá, päťpalcový displej, Bluetooth a asistent rozjazdu do kopca. V rámci technológie aktívneho ovládania podvozka je X-Trail už v základe vybavený aktívnym držaním stopy a aktívnou reguláciou jazdy. Medzi prvky štandardnej výbavy ďalej patria aj posuvné a sklopné zadné sedadlá a systém deliacich priečok v batožinovom priestore.

V úrovni Acenta sa okruh výbavy rozrastá o dvojzónovú klimatizáciu, predné hmlovky, dažďový a svetelný senzor, kvalitnejšie látkové čalúnenie na sedadlách i na obložení palubnej dosky, kožený poťah volantu a radiacej páky, vyhrievanie sedadiel vodiča a spolujazdca, vnútorné zrkadlo s automatickým stmavovaním, predné a zadné parkovacie senzory a systém aktívnej motorovej brzdy (pre prevodovku XTronic).

Najvyššia úroveň výbavy Tekna zahŕňa napríklad svetlomety s technológiou Bi-LED, kožené sedadlá, elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča a 19-palcové disky. Okrem toho je v Tekne k dispozícii aj inteligentný kľúč a tlačidlo na naštartovanie motora, zadné výklopné dvere s elektrickým ovládaním a bezpečnostný balík (pre úrovne Visia a Acenta voliteľný) so systémom núdzového brzdenia, upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu, automatické prepínanie svetiel a rozpoznávanie dopravných značiek.

V rámci bezpečnostnej technológie Safety Shield je Tekna vybavená aj parkovacím asistentom, sledovaním mŕtveho uhla, monitorovaním pohybujúcich sa objektov za vozidlom a systémom podpory bdelosti vodiča.

 Nissan X-Trail


K pohonu X-Trailu bude slúžiť turbodiesel 1.6 dCi s výkonom 96 kW (130 k) a krútiacim momentom 320 Nm. V kombinácii s pohonom predných kolies spotrebuje priemerne 4,9 l nafty na 100 km. So systémom ALL MODE 4×4 si pýta priemerne 5,3 l/100 km. Pre modely s jednou poháňanou nápravou je k dispozícii automatická prevodovka XTronic.

V priebehu roka 2015 bude ponuka doplnená o prepĺňaný zážihový motor 1.6 DIG-T s výkonom 120 kW (163 k) a 240 Nm.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom