ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Nissan Pulsar (2014)

ikona
· · Diskusia
Nissan sa dlhé roky snažil zákazníkom nahovoriť, že priestor v segmente C úspešne vypĺňa Qashqai. Japonská značka však nakoniec nezostane ani bez klasického hatchbacku, ktorý predstavuje úplne nový model Pulsar. Predávať sa začne na jeseň 2014.
 Nissan Pulsar


Nový štandard priestrannosti. Aspoň tak definuje Nissan kombináciu kompaktných rozmerov (dĺžka 4 385 mm) a najdlhšieho rázvoru vo svojej triede (2 700 mm). Prísľubom je aj o poznanie viac priestoru na nohy a ramená v zadnej časti auta. Nový Pulsar má tiež ponúknuť viac priestoru na kolená (692 mm) ako niektoré vozidlá zo segmentu D.

Zvonku je ľahko identifikovateľný vďaka erárnej maske chladiča a výrazným krivkám karosérie podobnými novému Qashqaiu a X-Trailu. S dvojicou crossoverov ho spájajú aj príplatkové LED svetlá.

 Nissan Pulsar


Všetky motory pre Pulsar sú vybavené turbodúchadlom. Nissan potvrdil zážihový motor 1.2 DIG-T s výkonom 85 kW (115 k) a turbodiesel 1.5 dCi naladený na 81 kW (110 k) a krútiaci moment 260 Nm. Začiatkom roka 2015 ponuku rozšíri výkonnejší benzín 1.6 DIG-T s výkonom 140 kW (190 k). Alternatívou k manuálnym prevodovkám bude automatické ústrojenstvom XTronic.

Elektronickí asistenti známi z vyšších tried alebo prémiových značiek presakujú čoraz nižšie. V novom Pulsare môže byť napríklad núdzové brzdenie s detekciou prekážky vpredu, rozpoznávanie pohybujúcich sa objektov, upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu a sledovanie mŕtveho uhla. K dispozícii je aj systém NissanConnect druhej generácie s plnou integráciou smartfónu, funkciou Google Send-to-Car a prístupom k ďalším aplikáciám.

-- VIDEO --

-- GALÉRIA --Galéria

Nový Nissan Pulsar (2014)Nový Nissan Pulsar (2014)Nový Nissan Pulsar (2014)Nový Nissan Pulsar (2014)Nový Nissan Pulsar (2014)
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom