ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Nissan Murano (2015)

ikona
· · Diskusia
Nissan Murano vstupuje do ďalšej etapy života s úplne novou treťou generáciou. Predstaví sa o necelý týždeň v Pekingu a do predaja príde koncom tohto roka.
 Nissan Murano


 Nissan Murano


Nissan prináša do segmentu veľkých crossoverov pekne čerstvé ovocie. Naproti uhladenej konkurencii vytasil poriadneho svalnáča s priam atletickými krivkami. Pri zachovaní tvarov veľkého SUV sa niekoľkými dizajnovými trikmi podarilo naoko zoštíhliť pomerne vysokú stavbu karosérie. Priam umelecky nádych má riešenie posledného stĺpika spájajúceho karosériu so strechou. Vďaka nemu prechádza bočná línia okien plynule do zadného okna.

 Nissan Murano


Pri zachovaní koncepcie sa konštruktérom podarilo zredukovať aerodynamický odpor o viac ako 16 % (oproti dizajnu predchádzajúcej generácie). Vďaka rozsiahlemu testovaciemu programu sa podarilo znížiť súčiniteľ aerodynamického odporu na hodnotu 0,31. V kombinácii so 60-kg redukciou hmotnosti sa znížila spotreba o približne 20 %.

Jedným z kľúčovým prvkom sú aj naďalej typické zadné svetlá v tvare bumerangu, ktoré boli pôvodne zavedené pre športový Nissan 370Z. Tie predné môžu byť za príplatok vybavené hlavnými LED diódami.

Murano bude na štarte k dispozícii s atmosférickým šesťvalcom 3,5 litra s výkonom 194 kW a krútiacim momentom 325 Nm. V ponuke bude s pohonom predných kolies alebo vo verzii 4x4. Súčasťou štandardnej výbavy je prevodovka s plynule meniteľným prevodovom Xtronic. Parametre dieselovej alternatívy pre európsky trh zatiaľ nie sú známe.

 Nissan Murano


Na palube je k dispozícii audiosystém Bose s 11 reproduktormi, klimatizácia sedadiel, bezkľúčový prístup, vyhrievaný volant alebo o tretinu väčšia panoramatická strecha.

Z bezpečnostných prvkov spomeňme detekciu áut v mŕtvom uhle, systém núdzového brzdenia, adaptívny tempomat alebo systém Cross Traffic Alert upozorňujúci na blížiace sa autá pri cúvaní z parkovacieho miesta. Murano pritom využíva štyri kamery a tri radarové systémy: jeden predný a dva bočné.

-- VIDEO --

-- GALÉRIA --Galéria

Nový Nissan Murano (2015)Nový Nissan Murano (2015)Nový Nissan Murano (2015)Nový Nissan Murano (2015)Nový Nissan Murano (2015)Nový Nissan Murano (2015)Nový Nissan Murano (2015)Nový Nissan Murano (2015)Nový Nissan Murano (2015)Nový Nissan Murano (2015)Nový Nissan Murano (2015)Nový Nissan Murano (2015)Nový Nissan Murano (2015)Nový Nissan Murano (2015)Nový Nissan Murano (2015)
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom