ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

BMW rozšíri rad X o nový, najväčší model BMW X7

ikona
· · Diskusia
BMW rozširuje kapacitu svojho amerického závodu v meste Spartanburg v Južnej Karolíne.
„Aby sme vyhoveli narastajúcemu dopytu po modeloch radu BMW X, do roku 2016 do závodu v Spartanburgu prinesieme investíciu vo výške miliardy amerických dolárov. Ročnú produkciu tým zvýšime o 50 % zo súčasných 300 000 na 450 000 vozidiel,“ vysvetlil predseda Správnej rady BMW AG Norbert Reithofer počas ceremoniálu pri príležitosti 20. výročia spustenia výroby v USA.

 BMW X5


V Spartanburgskom závode sa doteraz vyrábali modely BMW X3, X5, X5 M, X6 a X6 M. V rámci piatkového podujatia sa oslávilo aj spustenie výroby modelu BMW X4. V blízkej budúcnosti sa tu začne aj s výrobou hybridnej plug-in verzie modelu BMW X5. Každý pracovný deň tu z výrobnej linky vzíde zhruba 1 100 automobilov. Približne 70 % výroby zo závodu v Spartanburgu sa vyváža na trhy značky BMW po celom svete.

Norbert Reithofer zároveň oznámil aj ďalšie rozširovanie rodiny modelov s označením X: „Uvedením modelu BMW X7 prichádzame s ďalším spomedzi väčších modelov radu X, ktorého výroba pre svetové trhy bude prebiehať v našom americkom závode.“
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom