ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Ženeva 2014: Ford Focus

ikona
· · Diskusia
Dizajnéri sa pri modernizácii Focusu mohli vydať len jedinou cestou. Zvonku ubrali svetlám a nasadili známu masku.
Musím sa priznať, že na facelift Focusu som sa tešil. Maska chladiča prepožičaná od britskej legendy síce nie je najoriginálnejšia na svete, ale do sveta lacnejších áut vnáša trochu športovej noblesy. Niekoľkokrát zaznelo, že Focus tým stratil agresívnu tvár. Pri priamom porovnaní oboch model však vyvstáva otázka – je tomu skutočne tak?

 Ford Focus


 Ford Focus


Predné svetlá sú štíhlejšie a Focus s nimi vyzerá o tri roky staršie. Z pohľadu spredu by jeden ani neveril, že ide o identické modely. Zadná časť má nové opäť hlavne svetlá. Tie si síce zachovali pôvodné krivky, no v schudli v páse.

 Ford Focus


Interiér sa nesie aj v redukcii tlačidiel na stredovom paneli. Volant po funkčnej stránke neprináša nič nové. Je skrátka iný, nový. Namiesto štyroch ramien má „športové“ tri. Z pravej spodnej časti sa ovládanie telefónu premiestnilo na pravé rameno. Za najdôležitejšie však stále považujem jeden z najlepšie tvarovaných vencov v triede.

 Ford Focus


Na ovládanie multimediálneho systému s rádiom ste doteraz vo Focuse potrebovali takmer 40 (!) tlačidiel na stredovej konzole. S týmto aparátom Ford skoncoval a vo vyšších verziách ho vystrieda dotykový displej s niekoľkými ovládačmi pre rádio.

-- GALÉRIA --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom