ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nissan predstavuje digitálne spätné zrkadlo

ikona
· · Diskusia
Digitálne spätné zrkadlá boli doteraz výsadou konceptov a pretekárskych áut. Nissan im dáva zelenú aj v sériových vozoch.
Aj jednoduché vnútorné spätné zrkadlo prechádza evolúciou. Automatická clona proti oslňovaniu od vzadu idúcich áut je dnes štandardom. Výrobcovia preto prichádzajú so stále novými nápadmi. Samostatnú kapitolu tvoria „neznačkové“ firmy s rôznymi gadgetmi, ktoré na internete ponúkajú napríklad spätné zrkadlo so vstavanou kamerou alebo konzolu so vstavaným displejom, na ktorý sa premieta obraz z cúvacej kamery.

Nissan


Nissan prichádza s vlastným systémom spätnej kamery s vysokým rozlíšením a LCD monitora, ktorý zároveň slúži ako tradičné zrkadlo. Vodič má možnosť prepínať medzi obomi zobrazeniami v závislosti na preferenciách, či aktuálnych potrebách. Nissan tvrdí, že digitálne spätné zrkadlo poskytuje širší a jasnejší obraz než štandardné sklíčko. Zároveň nepozná tradičné prekážky ako vysokí pasažieri na zadných sedadlách alebo batožina v kufri, keďže obraz sníma priamo z piatych dverí.

Novinka sa dostane do modelov predávaných v Japonsku na jar tohto roku, globálne nasadenie je naplánované na rok 2015.

Nissan
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom