ČlánkyNovinkyRecenzieO nás

Warning: mysql_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/vo028300/zavolantom/classes/articles.php on line 514
Novinka

Nové Subaru Legacy (2014)

ikona
· · Diskusia
Subaru predstavilo novú generáciu sedanu Legacy. V rodokmeni automobilky sa šesť nástupcov strieda od roku 1989.
Novinka prichádza s pomerne konzervatívnymi tvarmi. Je to ale práve neutrálne tvarovanie bez dizajnérskych výskokov a povesť robustných vozov, ktoré držia Legacy stále vo forme. Treba uznať, že piata a ešte aj štvrtá generácia stoja stále za pozornosť .

 Subaru Legacy (2014)


Nové Legacy ale oproti ním podrástlo. Na dĺžku meria 4,8 m, o necelých 7 cm viac ako predchodca. Len pre porovnanie, je to o 4 cm menej, ako meria Škoda Superb. Rázvor osí kolies s hodnotou 2 751 mm zostal zachovaný. Subaru sa pýši tým, že ide stále o jediné vozidlo v segmente, ktoré má štandardne pohon všetkých štyroch kolies.

 Subaru Legacy (2014)


Pri príležitosti predstavenia spoznávame zatiaľ len motorizácie vyhradené pre americký trh. Menšou z nich je štvorvalcový boxer s objemom 2,5 litra s maximálnym výkonom 131 kW a krútiacim momentom 236 Nm. Väčší a silnejší šesťvalec vyvinie 191 kW a 335 Nm. Motory podľa americkej normy priemerne spotrebujú 7,8 l, resp. 10,2 l benzínu na 100 km. Obe jednotky sú spárované s u nás nie veľmi populárnymi bezstupňovými prevodovkami CVT. Pohon všetkých kolies Symmetrical All Wheel Drive s elektronicky riadenou spojkou rozdeľuje výkon v závislosti na aktuálnych jazdných podmienkach. Subaru je navyše vybavené systémom Active Torque Vectoring s pribrzďovaním predného vnútorného kolesa v ostrých zákrutách, čo má zabezpečiť neutrálnejší charakter pri ostrej jazde. Model so 4-valcom teraz používa rovnaké zadné vetrané brzdové kotúče ako 6-valec.

Tichšiu jazdu má zabezpečiť akustické čelné sklo, kvapalinou plnené držiaky motora a silnejšie panely v kľúčových partiách, odkiaľ sa prenáša hluk zvonku do interiéru.

 Subaru Legacy (2014)


Bezpečnostná technika zodpovedá dnešným vysokým štandardom. V základe je okrem iného cúvacia kamera. V najvyššej úrovni Limited zase nechýba bezkľúčový vstup so štartovaním a zadný radar, ktorý sleduje mŕtvy uhol, ale aj priečnu premávku pri cúvaní auta. Príplatkový systém EyeSight dostupný pre Limited a stredný stupeň Premium pozostáva z dvoch kamier a zahŕňa adaptívny tempomat a varovanie pred opustením jazdného pruhu.

 Subaru Legacy (2014)


-- VIDEO --

-- GALÉRIA --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom