ČlánkyNovinkyRecenzieO nás

Warning: mysql_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/vo028300/zavolantom/classes/articles.php on line 514
Novinka

Nový Lexus RC F (2014)

ikona
· · Diskusia
Japonská automobilka stiahla plachtu zo špičkovej verzie nového kupé RC F. Oficiálne sa predstaví na autosalóne v Detriote.
Nové Ercéčko je v portfóliu značky úplná omladina. Po prvýkrát debutovalo na tokijskom autosalóne len v novembri 2013. V metropole Japonska sa predstavili hneď dve verzie, a to RC 350 s benzínovým motorom 3,5 l V6 (228 kW) a RC 300h s plne hybridným pohonom kombinujúcim zážihový štvorvalec 2,5 l a sekundujúci elektromotor. Celkový výkon tejto sústavy dosahuje 161 kW.

 Lexus RC F


Po tomto predvoji sa v USA predstaví špičkové prevedenie s doposiaľ najvýkonnejším motorom Lexus 5,0 l V8 s výkonom nad 450 koní. Presne takto to uvádza tlačová správa. Vďaka tomu môže RC F smelo konkurovať takým vozom ako Audi RS5, BMW M4 alebo Mercedes-Benz C 63 AMG.

Lexus výkon prenáša na kolesá zadnej nápravy prostredníctvom 8-stupňového automatu.

 Lexus RC F


Novinka sa od slabších verzií líši napríklad širšími kolesami, aktívnym zadným spojlerom, zväčšenými nasávacími otvormi a komponentmi z uhlíkových vlákien. Celkový vzhľad dopĺňajú štyri lichobežníkové koncovky výfukov, umiestnené vo dvojiciach nad sebou.

 Lexus RC F


Aktívny spojler sa vysúva pri rýchlostiach nad 80 km/h, späť sa zatvára, keď rýchlosť klesne pod 40 km/h. V závislosti na stupni výbavy sú k dispozícii tri verzie desaťlúčových kolies s priemerom 19 palcov vyrobených z kovanej hliníkovej zliatiny. Dve verzie sú leštené strojovo, najdrahšie kolesá ručne.

-- VIDEO --

-- GALÉRIA --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom