ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Ford Mustang (2014)

ikona
· · Diskusia
Ford prostredníctvom niekoľkých medzinárodných podujatí oficiálne predstavil šiestu generáciu Mustangu.
Ten sa po 50 rokov produkcie a 9 miliónov predaných kusov konečne pozrie aj do Európy. Individuálny dovoz fungoval aj doteraz, žiadny Mustang však nebol predaný prostredníctvom oficiálnej dealerskej siete. A to sa po pol storočí zmení.

 Ford Mustang


Na začiatku kariéry dostane trojicu hardwareov. Mustang GT pokračuje vo využití 5,0-litrového V8 s výkonom 313 kW (426 k) a krútiacim momentom 530 Nm. Menší 3,7-litrový V6 produkuje 224 kW (304 k) a krútiaci moment 366 Nm. Po pauze v 4. a 5. generácii sa pod kapotu vracia štvorvalec. Ide samozrejme o podstatne vyspelejšiu techniku s priamym vstrekovaním, variabilným časovaním vačiek a prepĺňaním. Turbobenzín 2.3 EcoBoost aj napriek objemovému deficitu vyvinie viac sily ako V6, konkrétne 227 kW (309 k) a krútiaci moment 407 Nm, ktorý má mať vďaka turbu plochú krivku a široký záber.

 Ford MustangFord zapracoval aj na závesných konštrukciách kolies. Nový pomocný rám na prednej náprave pomáha vystužiť štruktúru zavesenia a súčasne znížiť jej hmotnosť. Jeho úlohou je poskytnúť základ pre predvídateľnejšie ovládanie kolies, a tým aj kvalitnejšie jazdné vlastnosti, riadenie a celkovú jazdu.

Nové zavesenie tiež umožní využitie väčších a silnejších bŕzd. K dispozícii budú tri brzdové balíky a očakáva sa, že práve tento model bude najlepšie spomaľujúcim Mustangom. Štandardom sú kotúče s priemerom 320 mm, za príplatok disky veľkosti 353 mm a nakoniec 381 mm.

 Ford MustangTuhá zadná náprava je minulosťou, nahradilo ju nezávislé zavesenie kolies. Geometria, pružiny a tlmiče boli prispôsobené vyšším výkonom.

Nový Mustang sa bude predávať ako klasické kupé nazvané podľa splývajúcej zadnej časti Fastback a kabriolet s plátenou strechou.

 Ford Mustang-- GALÉRIA --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom