ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Nissan GT-R (2014)

ikona
· · Diskusia
GT-Rko nepatrí k vozom, po ktorých vývoji si konštruktéri vyložili nohy na stôl a začali lúštiť sudoku. S pribúdajúcimi modelovými ročníkmi ho piplajú k dokonalosti.
 Nissan GT-R


Vývoj Nissanu GT-R tak ide stále dopredu. Nová dvetisícštrnástka sa môže pochváliť adaptívnymi svetlometmi s technológiou multi-LED. Na diaľkové svetlá sa využívajú spolu štyri svetelné jednotky LED, zatiaľ čo na stretávacie svetlá slúžia tri ďalšie LED výbojky vrátane osvetlenia na väčšiu vzdialenosť a osvetlenie širokého okolia.

 Nissan GT-R


V ponuke je aj karbónové zadné prítlačné krídlo, ktoré je pripevnené ku karbónovému veku batožinového priestoru. To oproti štandardnému kufru váži o polovicu menej.

 Nissan GT-R


Zákazníci si budú môcť vybrať z troch farebných schém interiéru. K dispozícii bude okrem iných aj vyhotovenie so svetlou slonovinou.

 Nissan GT-R


Konštruktéri ladili aj podvozok. Podľa Nissanu bolo optimalizované elektronické ovládanie ventilov tlmičov spolu s upravenou pružinou predného stabilizátora, čo vytvára stabilnejší kontakt pneumatík s vozovkou. Všetky tieto diely boli vyladené tak, aby poskytli čo najvyšší zdvih zavesenia a maximalizovali jazdnú stabilitu.

Ďalším vylepšením je vyššia smerová stabilita, ktorá eliminuje potrebu častých drobných korekcií v riadení.

V štandardnej výbave sú teraz pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx GT 600 DSST CTT. Predné majú rozmer 255/40Z RF20 a zadné 285/35ZRF20.

 Nissan GT-R


Modernizovaný Nissan GT-R bude v Japonsku uvedený na trh tento rok v decembri, v USA a v Európe začiatkom roka 2014. Nissan GT-R Nismo bude uvedený na trh v Japonsku vo februári 2014, v USA a v Európe neskôr v priebehu roka.

-- GALÉRIA --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom