ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Nissan X-Trail (2014)

ikona
· · Diskusia
Nissan tretiu generáciu X-Trailu zmäkčil a obrúsil jej hrany. Baby-Murano zároveň naberie drobné zdržanie, na trh príde až v júli 2014.
 Nissan X-Trail


Predchádzajúca generácia X-Trailu ctila dizajnérsky jazyk skutočných off-roadov. Aj napriek jej úspechu sa dizajnéri rozhodli novinku poľudštiť a postaviť do radu s klasickými crossovermi. Tých rozhodne nemá Nissan málo. Začíta to Jukeom, pokračuje Qashqaiom a nebyť nového civilnejšieho Pathfinderu, končil by výpočet Muranom. Nový X-Trail (v USA predávaný pod názvom Rogue) zároveň v ponuke nahradí nielen dosluhujúci model, ale aj sedemmiestny Qashqai+2.

 Nissan X-Trail


Aj keď sa zákazníci mohli posadiť do sériového modelu už vo Frankfurte, Nissan sa s kompletnou databázou technických údajov neponáhľa a pravdepodobne ju vytiahne až v letnom termíne. Z prvej tlačovej správy sme sa ale dozvedeli, že novinka bude stáť na novej a ľahšej modulárnej platforme CMF, na ktorej vývoji sa podieľal aj Renault. Zaujímavosťou je napríklad použitie plastu na zadných 5. dverách, ktoré odľahčilo karosériu o 7 kg.

 Nissan X-Trail


V ponuke nebude chýbať pripojiteľný pohon All Mode 4x4i. Ten na asfalte posiela výkon motora výhradne na prednú nápravu. V prípade horších adhéznych podmienok vie časť krútiaceho momentu poslať aj na zadné kolesá. Tretí jazdný režim uzamkne pomer rozdelenia výkonu medzi prednú a zadnú nápravu. K dispozícii bude aj jednoduchší a lacnejší pohon predných kolies 4x2.

Na palube sa ocitne aj niekoľko „aktív“. V prvom rade sú to adaptívne tlmiče Active Ride Control, ďalej vylepšený stabilizačný systém Active Trace Control a systém Active Engine Brake, teda brzdenie pri jazde z kopca motorom pre verzie s bezstupňovou prevodovkou Xtronic.

 Nissan X-Trail


-- GALÉRIA --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom