ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Prvá jazda: Opel Astra 1.0 Turbo (video)

ikona
· · Diskusia
Včera Opel ukázal slovenským novinárom novú Astru. Tá síce prišla o príplatkový variabilný podvozok aj o natáčacie svetlomety, ale vyzerá lepšie a je výrazne ľahšia.
Najnižšie motorizácie dokonca neponúkajú ani vychvaľovanú zadnú nápravu s Wattovým priamovodom, ale pri silnejších motoroch sa na tento patent môžete spoľahnúť aj naďalej. Navyše, teraz o čosi menej zasahuje do batožinového priestoru.

Okrem krajšieho dizajnu prináša Astra aj moderné motory a výbavové prvky. Základom je teraz benzínový trojvalec 1.0 Turbo. Pri rozjazde ho treba trochu viac vytočiť, ale určite nie až tak, ako klasickú jedna-štvorku. V stredných otáčkach prináša komfort, vo vyšších už stráca dych a vyrovná sa atmosfére. Ale na tom nie je nič zvláštne.Celkový dojem z novej Astry je veľmi dobrý. Dizajn exteriéru aj interiéru, pestrý cenník aj paleta motorov naznačujú, že Astra konečne dobehla svojich konkurentov. A perfektnými svetlami LED Matrix ich dokonca prekonáva.

Pohľad na panel klimatizácie však potvrdzuje, že Opel uvažuje triezvo a nemodernizuje bezhlavo všetko, čo sa dá. V tejto časti sú tlačidlá a malé displeje na kruhových ovládačoch oveľa praktickejšie než prepojenie s tabletom, ako je tomu napríklad na Peugeote 308.

Aj prístrojový panel ostal štandardný, s veľkým displejom medzi dvomi tubusmi. Je to pekné aj funkčné.
Už teraz sa tešíme na test. Snáď sa nám Astru na týždeň podarí získať už čoskoro. Zatiaľ si prečítajte komplexné predstavenie modelu: Úplne nový Opel Astra (2015) - menší, ale priestrannejší (2. 6. 2015).

Opel Astra (2015)
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom