ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Nissan Terrano (2013)

ikona
· · Diskusia
Nissan uvaril z Dacie Duster nové Terrano. Nemá síce fazónu a schopnosti predchodcu, ale to menej náročnej klientele vadiť nebude. Rovnako ako samotné auto, aj zákazníci budú pochádzať výhradne z Indie.
 Nissan Terrano


Aliancia Renault-Nissan si svoje modely „prehadzuje“ už od roku 1999. Jej najnovším dielom je Nissan Terrano, ktorého technický základ poskytla Dacia Duster, resp. Renault Duster. Z prvých zverejnených fotografií je jasné, že Terrano chce pôsobiť hodnotnejším a dospelejším dojmom. Napríklad predná časť s ostro rezanými svetlami a maskou chladiča akoby z oka vypadla Nissanu Pathfinder.

K jednému z prvých vyrobených áut (do predaja sa Terrano dostane až v októbri 2013) sa dostalo indické zastúpenie magazínu Autocar. Zo živých záberov je jasné, že Nissan sa za výsledok hanbiť nemusí a svoj okruh zákazníkov by si Terrano našlo aj na Slovensku. Špekuluje sa dokonca o tom, že niektoré nové riešenia uvidíme aj na faceliftovanej európskej Dacii, ktorá sa predstaví v Ženeve. Tak uvidíme.

-- VIDEO --

Modernejšie vyhotovenie a lepšie materiály sa nasťahovali aj do interiéru. Úplne nové sú sedadlá, stredový panel, ale aj volant s typickým nissanovským tvarom.

Pod kapotou to už ale bude známejšia pesnička. Terrano ponúkne ponuku motorov zhodnú s Daciou: atmosférický benzín 1.6 l (77 kW / 105 k) a dve výkonové verzie naftového 1.5 dCi (63 kW / 85 k a 81 kW / 110 k).

 Nissan Terrano
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom