ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nový Hyundai Elantra (modelový rok 2014)

ikona
· · Diskusia
Hyundai Elantra je jeden zo svetovo najpredávanejších áut. A ako to už u nás býva zvykom, tento atribút oblúkom ignorujeme.
Ako to už raz napísal Rišo, máme radšej hatchbacky a sedany prenechávame stredným a vyšším triedam. Tak to platí aj pri Elantre. Pravdepodobne nič na tom nezmení ani pripravovaná modernizácia, ktorú Hyundai aktuálne prezentuje na prvých fotografiách.

 Hyundai Elantra


 Hyundai Elantra


Korekcie nárazníkov pripravené pre modelový rok 2014 majú len decentný charakter a s výnimkou nového tvarovania pridávajú Elantre na dĺžke. Pol centimetra vpredu a 15 mm vzadu. Vo finále meria sedan od nárazníka po nárazník 4 550 mm. Nový je aj tvar hmloviek a grafika všetkých štyroch svetiel.

 Hyundai Elantra


Oveľa zaujímavejšou správou je inštalácia naftovej motorizácie 1.6 CRDi, ktorá bude po novom alternovať doteraz jedinému motoru v ponuke, atmosférickému benzínu s rovnakým objemom. Diesel ponúkne maximálny výkon 94 kW (128 k) a krútiaci moment 260 Nm. K dispozícii bude s manuálnou, ako aj automatickou prevodovkou.

Modernizovaná Elantra, na fotografiách ešte pod názvom Hyundai Avante, pravdepodobne dorazí aj na autosalón vo Frankfurte.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom