ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Audi už o týždeň ukáže faceliftované A8

· · Diskusia
Už 21. augusta 2013 sa Audi A8 prebudí do druhej polovice životného cyklu. Nemecká automobilka v tento deň predstaví facelift svojej vlajkovej lode.
Audi A8 sa v súčasnej podobe predáva od roku 2009. Nová životná fáza sa teraz predstavuje prostredníctvom prvých dvoch videí. Nikde to síce nie je explicitne napísané, no aj laikovi je jasné, že pod plachtami sa ukrýva dvojica A8 / S8.

Hlavným lákadlom faceliftu budú avizované diaľkové diódové svetlá Matrix. Každé zo svetiel pozostáva z 25 diód, ktoré pomocou kamery presne korigujú svetelný lúč. Systém tak nezhasína všetky diódy plošne ako pri klasickom prepínaní medzi stretávacími a diaľkovými svetlami, ale prispôsobí osvetlenie protiidúcim, prípadne súbežne idúcim autám. V praxi tak pravdepodobne budete môcť svietiť diaľkovými svetlami na vpredu idúce auto bez toho, žeby ste ho osvetlili.

S tým má ale problém americká legislatíva, vďaka ktorej dostane „Matrix“ na druhej strane Atlantiku stopku. Nová technika totiž narazila na starú smernicu z roku 1968, ktorá v osobných autách vyžaduje prepínanie medzi stretávacími a diaľkovými svetlami. Právnici automobilky už na zmene pravidiel usilovne pracujú.

-- VIDEO --

-- VIDEO --Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom