ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Suzuki Vitara vo výkonnejšej verzii S

ikona
· · Diskusia
Nové Suzuki Vitara sa na našom trhu veľmi rýchlo udomácnilo. Od apríla sa ich tu predalo viac než tisíc. Nástupca SX4-ky teraz prichádza v zaujímavej verzii S, a to s novým benzínovým turbo motorom.
Hlavnou novinkou Vitary S je prepĺňaný zážihový štvorvalec s priamym vstrekovaním Boosterjet 1.4 140k (103 kW pri 5500 ot/min, 220 Nm pri 1500-4000 ot/min). Z nuly na stovku zrýchli za 9,5 s, pohon 4x4 danú čas predĺži na 10,2 s. Zrýchľovať dokáže až do 200 km/h. Hmotnosť predokolky s týmto motorom a 75 kg vodičom dosahuje príjemných 1140 kg. Sľubovanej spotrebe 5,2 l benzínu / 100 km sa nám veľmi veriť nechce.

Samozrejme, chýbať nemôže ani úprava dizajnu. Vitara model S je charakteristická päťlamelovou maskou a do červena ladenými LED-kami. Červené prvky nemôžu chýbať ani v interiéri. Esková Vitara sa na ulici predvádza novými 17-palcovými diskami a pohľady okoloidúcich pútajú aj strieborné spätné zrkadlá.

Pohon všetkých kolies nie je nevyhnutný, ale môžete si zaň priplatiť. Výbava modelu S sa odvíja od top výbavy Elegance bežnej Vitary.

Ak vás Vitara zaujíma, určite si prečítajte jej júnový test: Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4.
Suzuki Vitara S sa na Slovensku predáva od začiatku novembra od 18 000 eur.
Galéria

Suzuki Vitara vo výkonnejšej verzii SSuzuki Vitara vo výkonnejšej verzii SSuzuki Vitara vo výkonnejšej verzii SSuzuki Vitara vo výkonnejšej verzii S
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom