ČlánkyNovinkyRecenzieO nás
Novinka

Nissan znovu objavil autovlak

ikona
· · Diskusia
Aby Nissan zahmlil dojazd elektromobilu Leaf, spojil sily s francúzskou štátnou železničnou spoločnosťou SNCF. Vďaka nej zvládne na jedno nabitie deklarovanú cestu z Paríža na juh Francúzska.
Nissan Leaf


Majitelia elektromobilov Leaf, ktorí sa službu Auto-Train rozhodnú využiť, jednoducho prídu na parížsku vlakovú stanicu Bercy a tam si vozidlo nechajú plne nabiť pomocou rýchlonabíjačky, a následne naložiť na vlak, ktorý ho cez noc dopraví na juh krajiny.

Majitelia majú nárok na jednu spiatočnú cestu zdarma a 30% zľavu na všetky ďalšie cesty. Okrem toho si môžu nechať bezplatne dobiť batériu. Nabíjacia stanica na vlakovej stanici je jedna zo 40 rýchlonabíjačiek vo Francúzsku. V celej Európe ich je približne 400.

Nissan Leaf


Cesta vlakom TGV z Paríža do Nice a späť vyjde štvorčlennú rodinu približne na 235 eur so započítaním zľavy. Za prevoz vozidla sa neplatí a každá cesta trvá asi šesť hodín. Keby sa rodina vydala na tú istú cestu v bežnom rodinnom vozidle s dieselovým motorom, zaplatila by zhruba 350 eur - 200 eur za palivo a 150 eur za poplatky. A na každej ceste by strávila približne deväť hodín.

Autovlak môžete využiť aj u nás. Jednosmerná cesta z Košíc do Prahy s vodičom stojí 54 eur pre autá s výškou do 160 cm, resp. 90 eur pre MPV a SUV s výškou nad 160 cm.
Najčítanejšie články (30 dní)
Najnovšie príspevky k článkom